Skocz do zawartości
Wojteq

Zasilacz do modernizacji (do 500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Sytuacja zmusiła mnie do wymiany zasilacza. Komputer wykazywał zadziwiającą cechę, że przy bardziej wymagających produkcjach monitor gasnął na 1-2 sekundy, podczas gdy gra nadal się toczyła. Jakie to miało konsekwencje w grach online chyba nie trzeba dodawać. W międzyczasie komputer przeszedł gruntowną modernizację i aktualnie składa się z:

Procesor I7-4820K

Płyta główna: ASUS P9X79 PRO

GPU: Palit GTX 1070

RAM: Corsair Vengenance DDR3 4GB 1600MHz x4 (16GB łącznie)

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W Pure Black

Chłodzenie CPU: be quiet! Shadow Rock LP 130W TDP

Zasilacz: Corsair Vs 650W

SSD: HyperX Fury 120GB Sata 3

HDD: Seagate 1TB

 

Metodą eliminacji doszedłem do wniosku, że winny jest zasilacz, który ma już 4 lata. Ekran migotał przed modernizacją i po modernizacji, a jedynym stałym elementem jest zasilacz (nie był zmieniany). Monitory również były już różne i problem dalej się utrzymywał. Kolega nieco bardziej obeznany z technologią wskazał, ze GPU-Z w logach pokazuje (w PerfCap Reason) problem z napięciem. Nie znam się aż tak, ale jakby co to logi mogę dodać. Dodać warto, że całość chodzi bez OC. Wszystkie ustawienia fabryczne.

Kończąc ten przydługi wykład, proszę o poradę w sprawie zasilacza. Ma uciągnąć powyższy zestaw, budżet do 500 zł, preferowana moc 700-750W (z naciskiem na 750W).

 

Proszę o polecenie czegoś solidnego i sprawdzonego. Nie chcę, żeby taniość w sekcji zasilania załatwiła resztę zestawu. Proszę również o ocenę, czy założona moc wystarczy.

 

Pozdrawiam,

Wojteq

Edytowane przez Wojteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu wystarczy dobre 650W , choć i tak będzie już za dużo .

 

700+ W to jak byś planował SLI/CF .

 

Do 500 zł to był brał Corsair RM650X 650W za 459 zł , ew. wersja 750W za 485 zł jak koniecznie chcesz .

 

Wysokiej klasy zasilacz z certyfikatem 80+Gold i bardzo cichym wentylatorem 135 mm z trybem półpasywnym , do tego w pełni modularne okablowanie .

 

Ew . EVGA Supernova G2 lub G3 , wersja G2 jest głośniejsza niż Corsair , nie wiem jak G3 .

 

G2 w wersjach 550W / 650W jest poniżej 500 zł , 750W to koszt ~550 zł .

 

G3 jest droższy - 550 W za ~500 zł , 570 zł za wersję 650W i prawie 700 zł za 750W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisał reyden. Miałem napisać to samo jak byłem w robocie ale była nagła awaria. W sumie to patrząc na ceny to chyba opłaca się dopłacić te 26 zł do tego Corsair RM750X 80Plus Gold - 750W.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 750W wyeliminował migotanie. Całość cicha, bo chyba nadmiar mocy, i przez to niskie obciążenie zasilacza, nie powoduje uruchomienia wentylatorów. Dobra rzecz z której póki co jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...