Skocz do zawartości
cropyeee

Ulepszanie komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym ulepszyć swój komputer, bo ma już swoje lata, lecz nie wiem od czego mam zacząć. 
 

Specyfikacja komputera:
Płyta głowna: MSI Z77A-G43
Procesor: Intel Core i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155
Karta graficzna: MSI Radeon HD7850
Zasilacz: Corsair Builder Series CX 430W 80+ Bronze
RAM: Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8GB (2x4GB)

 

Z góry dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego, ile funduszy, jesli do gier to na jakim monitorze grasz aktualnie/jaka rozdzielczosc/czy planowany tez do wymiany itp...i wtedy sie zobaczy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to ile masz kasy ?

 

Dalej do czego używasz kompa - praca biurowa / net / YT , zaawansowany soft w rodzaju CAD/CAM czy soft do grafiki 2D/3D albo do edycji filmów , granie .

 

Przy graniu - w jakiej rozdzielczości i detalach grasz / chcesz grać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest używany głównie do gier. Monitor mam stary, lecz mam zamiar kupić sobie monitor 120/144hz. Obecnie gram na rozdzielczości 1440x990. Fundusze to tak do 1000zł do wydania na raz. Wiadomo, że po jakimś czasie można dokupić kolejne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu, procesora i moby nie ma sensu wymieniać póki co, chyba że na odblokowany ale byłoby drogo

Za równo 1000zł można kupić rx480 8GB, zasilacz powinien dać rade, a starą grafike może uda ci się sprzedać za 250-300zł

Jeśli nie masz to warto dokupić ssd 120GB, znacznie przyśpieszy prace komputera 

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi że od grafiki albo ssdeka

tesel jak ci się sprawuje teraz ten i7 z tą grafiką. niby na tych kartach z serii 10.. jest niezły buff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na obecne bebechy, to przesiadanie się na coś słabszego niż RX480/580 albo GTX1060 6GB mija się z celem ...

 

Nie wiem, czy nie "przebiedowałbym" jeszcze z obecną grafą i poszedł w odblokowany 3570k i OC w okolice 4.5GHz+ oraz do tego SSD z 250GB ...

To na pewno zwiększy komfort używania kompa i będzie lepszą bazą na mocniejszą kartę grafiki ...

Jeśli monitor jeszcze chwilę będziesz trzymał to mocniejszy CPU i SSD odczujesz najbardziej ... jak wymienisz grafę teraz, to FPS trochę podskoczą, ale wszystko inne się nie zmieni ...

Jak ktoś podziałał z dyskiem SSD, to komputer z "tależówką" jest praktycznie nieużywalny ...

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...