Skocz do zawartości
nos01

modernizacja kompa 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna zaczyna mi szwankować karta graficzna i zastanawiam się nad wymiana mój budżet to 500zł. dodam że ma to służyć na maks 1 rok bo w następnym roku będę wymieniał całe bebechy narazie muszę pozostać na tym co mam bo budżet na ten rok mam już wykorzystany. Gram w gry typu wow i starsze tytuły z przed 2 -3 lat ale się nie obrażę jak by nowe gry na tym chodziły :) a i jeszcze jedno mile widziane jakby karta obsługiwała rozdzielczość 4k

 

moj komp:

amd athlon II x3 455 3300 mhz

gigabyte ga m57sli-s4

2x1 gb goodram pc2-6400

radeon 6770 1gb his właśnie on zaczyna padać

hitachi 750 gb 2.5 cala

wd 1tb 3.5 cala

zasilacz silentium pc vero   m1 600w

obudowa silentium pc pax m70

 

z góry dziękuje za pomoc

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to w tej cenie Rx 460 2GB/4GB ( z naciskiem na wersje 2 GB ) ew. GTX1050 choć ich cena jest lekko powyżej 500 zł .

 

Co innego używki - można w tej cenie dostać lepsze karty .

 

Co do 4K , z przepuszczeniem/wypuszczeniem sygnału 4K nie będzie problemu , gorzej z graniem w 4K - tutaj by się przydała kompleskowa modernizacja ( zmiana procka ) i lepsza karta niż Rx 460 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o filmy 4k bo komp jest podłączony do tv :) granie wiem ze nie da rady w 4k  to jeszcze pytanko który model 460 ew 1050 jakiej mark albo używki to jakie i żeby nie były za głośne i i czy warto dokładać ram 4 gb 

Edytowane przez nos01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest opcja na 1050ti 4GB za ~550zł :)

 

Jest sobie promocja Visa Checkout na euro.com.pl ...

http://www.euro.com.pl/cms/visa-checkout.bhtml

 

Dzięki zniżce 100zł (zakupy powyżej 500zł) da się osiągnąć IMO niezłą cenę za nówkę:

http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1050ti-stormx-4gb-gddr5-128bit.bhtml

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier warto dołożyć ramu , 2GB to w obecnych czasach mało .

 

Z filmami 4K ww. karty sobie poradzą ( może z wyjątkiem filmów kodowanych przez HEVC 10-bit / VP9 ) .

 

Z Rx 460 warto brać wersje z 2 wentylatorami - GB Windforce albo Asus Dual , ew. dołożyć parę zł do Sapphire za 510 zł .

 

GB można dostać także w wersji 4GB poniżej 500 zł , z innych wersji 4GB - jednowentylatorowy MSI OC za 489 zł .

 

Inne wersje 4GB to koszt 540+ zł , wersja 4GB jest zauważalnie szybsza .

 

GTX1050 to koszt 500+ zł , przy czym zwykły 1050 ma tylko 2GB VRAM , dopiero sporo droższa wersja Ti ma 4 GB VRAM .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey panowie dziękuje za odpowiedzi zakupie  rx 460 4gb i jeszcze jedno pytanko 4 gb ramu jak dokupię to starczy razem będzie 6 gb czy dokupić 8 gb ale czy jest sens do takiego starocia wydawać tyle jak za rok wymienię podstawkę?

Edytowane przez nos01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie nie wiadomo ile ramu w ten sprzęt nie ma sensu - ta płyta ma jeszcze pamięć DDR2 , potem ciężko będzie się pozbyć 8GB DDR2 .

 

Przy tym sprzęcie co masz w zasadzie nie ma znaczenia czy 4GB czy 6GB , dołożenie 2GB ramu już wystarczy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...