Skocz do zawartości
MarekPC

Płyta MSI do ryzen B350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czy płyty MSI b350 mortar,

MSI b350 tomahawk i PC Mate różnią się pod względem możliwości OC i kompatybilnośćią ramu czy tylko ilością złącz i ledami? (Mam zamiar podkręcić r5 1600)

Z góry dziękuję za odpowiedź :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem OC nie beda sie roznic, jedynie tak jak mowisz tomahawk i mortar maja ledy.

 

W takiej cenie jak ten tomahawk jest tez ciekawy asrock, ktory ma lepsza sekcje zasilania. 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-ab350-gaming-k4-b350-ddr4-usb3-0-sata3-atx-1176285/

 

W najblizszym czasie ma tez wyjsc nowy model Asusa, w podobnej cenie. Moze warto na niego poczekac i dokladne specyfikacje tej plyty glownej. Wydaje sie ze sekcja zasilania bedzie przyzwoita... i jej chlodzenie (czego brakuje na b350).

https://www.cclonline.com/product/232776/90MB0UJ0-M0AAY0/Motherboards/ASUS-ROG-STRIX-B350-F-GAMING-Socket-AM4-ATX-Motherboard/MBD2162/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AsRock tak naprawdę ma sekcję zasilania 3+3 tylko ze zdublowanymi elementami na CPU VCC. MSI z kolei ma sekcje zasilania 4+2. Tak naprawdę to trzeba by jakieś testy zobaczyć co jest lepsze. Z tego co czytałem najlepiej obecnie wypadają płyty Gigabyta na B350 np. Gigabyte B350 Gaming i Gigabyte B350 Gaming 3. Zresztą zobacz sobie dyskusję zapoczątkowaną przeze mnie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, troche przykantowali z tymi 9cioma. Najlepsze, ze jeden z rep asrocka gdy zapytany o to powiedzial ze musialo to umknac uwadze ich grupie marketingowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...