Skocz do zawartości
Buras

Zestaw do 4000 / Radeon vs Nvidia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ułożyłem dwa zestawy (nie mogę się zdecydować co do MOBO i GPU) który według Was lepiej się sprawdzi? W pierwszym zestawie zmieści się jeszcze SSD.

 

 

AMD Ryzen 5 1600 - 999

MSI B350 Tomahawk - 445 / Gigabyte AB350 Gaming 3 - 489 / AsRock AB350 Gaming K4 - 470

Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz - 590

RX 580 Aorus XTR - 1250

XFX Core TS - 275

Gladius M35W - 210

---

3769 / 3813 / 3794

 

 

AMD Ryzen 5 1600 - 999

MSI B350 Tomahawk - 445 / Gigabyte AB350 Gaming 3 - 489 / AsRock AB350 Gaming K4 - 470

Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz - 590

Palit GTX 1070 Dual - 1569

XFX Core TS - 275

Gladius M35 - 200

---

4078 / 4122 / 4103

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma to być komp ?

 

Jak do gier to zestaw nr.2 , choć nie z Ryzenem na pokładzie .

 

GTX1070 jest sporo mocniejszy niż Rx 580 .

 

I5/I7 sprawdzi się lepiej w grach , do tego 16GB DDR4 2400 mhz i SSD 240-256GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w 60fpsach to procesor nie ma znaczenia. Mowienie ze jeden lub inny nie nadaje sie do gier to nonsens. Czy to bedzie niekrecona i5, ryzen, czy 5ghz i7 przy 60fps nie bedzie roznicy. Do wszystkiego innego , tak jak miales w zestawach ryzen bedzie dawal przewage ze wzgledu na wieksza ilosc rdzeni. Czyli jak chcesz jeszcze streamowac to napewno pomoze (spadki fpsow beda mniejsze bo CPU nie bedzie zylowany na 100%)

 

Nie bierz zadnego komputera bez SSD, wiec jak skladasz to raczej trzeba by go dodac. Grafika zalezy od rozdzielczosci jakiej uzywasz i jakiej mocy wymagasz bo wiadomo 1070 znacznie lepszy ale tez drozszy.

 

Jesli chodzi o plyty glowne to na ta chwile nie ma zadnego duzego faworyta, kazda pozwoli podkrecic procka do okolo 3.8ghz (dla wyzszych predkosci moze byc ciezko ze wzgledu na chlodzenie vrm). Gigabyte ma najlepsza karte dzwiekowa z wszystkich B350, ma usb 3.1 ale jest duzo ludzi ktorzy maja z nia problemy, miedzy innymi ze komputer ktory dzialal wczesniej nagle nie wstaje w ogole i trzeba wyciagac baterie zeby zresetowac, problemy z pamieciami (wydaja sie byc wieksze niz u konkurentow). Asrock ma calkiem stabilne plyty z opini ludzi ktorzy mieli kilka plyt B350 w swoich rekach (nawet wersje pro B350 dosc stabilne) i na ta chwile ja bym bral asrocka z twojej listy, aczkolwiek jest tez wiele osob ktore mialo pozytywne doswiadczenia z pozostalymi (MSI czy gigabyte), dlatego jak pisalem nie ma aktualnie 100% faworyta ktora brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość w której będę grał to 1920x1080, dlatego zastanawiałem się pomiędzy tym Radeonem i GeForcem, różnica w cenie to 300 zł a 1070 wydaję się dużo lepsza. Z drugiej strony myślałem też o monitorze z FreeSync, a w takim przypadku tylko Radeon.

Edytowane przez Buras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na dziś dzień Ryzen 5 1600 i RX 480\580 to jest bardzo dobry zestaw jeśli chodzi o wydajność/cenę, zwłaszcza jeśli będziesz grał w FHD. Szkoda, że z płytami na B350 jest problem, dyskutujemy o tym w tym wątku.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego gtx1070 polecam taki zestaw, zmieściłbyś się w 4150zł

u4GHpRh.png

 

Potem dokupiłbyś jeszcze drugie tyle RAM-u i jakiś porządny cooler na cpu

zestaw z dooopy

ddr3? dobrze się czujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem że będzie jeszcze do streamingu ale bezpośrednio do grania i5-6600K dużo lepiej się nada https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1600_najtansze_szesc_rdzeni?page=0,39

Dobrze się czuje, to są DDR4 https://www.x-kom.pl/p/272412-pamiec-ram-ddr4-corsair-8gb-3000mhz-vengeance-lpx-black-cl15-2x4096.html

Mogły być 3200mhz ale nie mają aktualnie na stanie

Do tego mały SSD bo lepszy taki niż żaden, a zakładam że HDD posiadasz? Nawet jeśli nie pierwszej świeżości na magazyn powinien się nadać

Obudowę dałem taką jaką autor proponował, a zasilacz często polecany + modularny 

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze się czuje,

uuu wątpie najpierw się ogarnij i zobacz co robisz źle

a potem możesz szaleć na forum

 

widze że "eksperci" minusują - ale autora wątku na minę chcą wpędzić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo

 

tylko jeszcze małe co nieco o chłodzeniu - procki z K nie mają żadnego więc musisz coś kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...