Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję nowej "cegłówki", która zastąpi już wysłużoną Lumię 435.
Po rozczarowaniu WP z powrotem powrócę na Androida i od nowej cegły wymagam:
-w miarę sporą baterię (wymienną)
-klawisze funkcyjne niezintegrowane z ekranem (guzik mile widziany)

-wyświetlacz tak około 5" o dobrej jakości

Na celowniku mam tylko Samsunga J5 2016
Czy jest jakaś inna alternatywa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę sprowadzanie z Chin to mogę od siebie polecić Lenovo ZUK Z2 za 700zł. Posiada ekran 5" 1920x1080, snapdragon 820, 4GB RAM, 64GB pamięci, baterie 3500mah (niestety niewymienna), DualSim, aparaty 13mpx i 8mpx, ma też fizyczny przycisk z czytnikiem linii papilarnych, aktualizacje do androida 7.0

Wady jakie znalazłem to:

*3-4 tygodnie czekania na dostarczenie

*Tył obudowy jest szklany i dosyć śliski, zsunął mi się raz i pękła szybka ale na allegro można dokupić fajne plastikowe etui co rozwiązuje problem

*Kiepski głośnik 

*Koślawe tłumaczenie niektórych opcji w ustawieniach. Ja wgrałem cyana i tam już jest w porządku 

Poza tym wszystko jest najwyższej klasy i praktycznie niczym nie odstępuje flagowcom 

https://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Moto G5.

Np. tutaj.


Jeśli bierzesz pod uwagę sprowadzanie z Chin to mogę od siebie polecić Lenovo ZUK Z2 za 700zł. Posiada ekran 5" 1920x1080, snapdragon 820, 4GB RAM, 64GB pamięci, baterie 3500mah (niestety niewymienna), DualSim, aparaty 13mpx i 8mpx, ma też fizyczny przycisk z czytnikiem linii papilarnych, aktualizacje do androida 7.0

Wady jakie znalazłem to:

*3-4 tygodnie czekania na dostarczenie

*Tył obudowy jest szklany i dosyć śliski, zsunął mi się raz i pękła szybka ale na allegro można dokupić fajne plastikowe etui co rozwiązuje problem

*Kiepski głośnik 

*Koślawe tłumaczenie niektórych opcji w ustawieniach. Ja wgrałem cyana i tam już jest w porządku 

Poza tym wszystko jest najwyższej klasy i praktycznie niczym nie odstępuje flagowcom 

https://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html

 

A VAT, Cło? Gwarancja w chinach a wiec praktycznie brak gwarancji, pozatym z opisu wynika ze nie obsluguje pasma LTE B20 (800mhz) wykorzystywanego w Polsce. Powodzenia z zasiegiem w malych miejscowosciach.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam go i zero problemów z LTE. VAT i cło to jest ta sama opłata +23% czyli ~150zł z tym że jest mała szansa że ci doliczą. Mi się akurat zdarzyło ale i tak uważam że było warto. Zwroty przyjmują przez pewien czas od odebrania przesyłki, a gwarancja teoretycznie jest ale mi by się nie chciało w to bawić tj oddałbym go do serwisu, w polsce jest sporo tych telefonów więc części na pewno nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań bredzić jesli nie masz pojecia o czym mowisz, pewnie w miescie nie bedziesz mial problemu (poza slabszym sygnalem) ale poza miastem, w gorach, malych miejscowosciach, w trasie itp. = brak LTE.

https://www.tabletowo.pl/2016/08/27/czemu-tak-istotne-jest-sprawdzenie-jakie-czestotliwosci-lte-obsluguja-smartfony/

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zależy skąd jest autor. Jeśli nie ze wsi to nie widzę problemu i nawet jeśli na chwile znajdzie się w paśmie 800mhz to nie straci zasięgu tylko z lte przejdzie na H+. Poza tym ja tylko proponuję jedną z opcji i wyraźnie zaznaczam że jeśli bierze pod uwagę sprowadzanie z Chin, a nie że to jest jedyny właściwy wybór. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej siatce nadajnikow jaka jest w Polsce to nie jest problem. Zjezdzilem pol Polski w styczniu i marcu, a wczesniej trase UK-PL  autem i ani razu nie mialem problemu z brakiem LTE (chinol bez BAND20). Wiec on moze bredzi ale przynajmniej zna to od praktycznej strony, Ty panikujesz ale tez nie widziales i nie testowales jak rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto G5 zdecydowanie będzie najlepszym wyborem, jeśli chcesz telefon tu i teraz bez bawienia się nawet jeśli będziesz musiał trochę dołożyć.

Najlepiej oczywiście w wersji 3gb ram dostępnej np. w Sferis.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jestem ze wsi, miejsce pracy również w małej wiosce i internetu w telefonie potrzebuję na gwałt(muzyka puszczana przez głośnik poprzez Bluetooth).
Powiedzmy, że tą stówę dołożę, jeżeli trzeba (byleby to się nie skończyło dokładaniem do 1000).

Ładnie się prezentuje ten Moto G5, ale ciut bolą klawisze funkcyjne zintegrowane z ekranem.

 

PS: Wolałbym się nie bawić w sprowadzanie z Chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niska rozdzielczosc ekranu 720p.. Snap 410 to staruszek z ukladem Adreno 306 (w Moto G5 masz duzo nowszy chip z Adreno 505)

Takze jesli chodzi o wydajnosc i wyswietlacz ten Samsung wypada slabiutko.

Oprocz tego Moto G5 mial premiere w tym roku wiec bedzie dluzej wspierany jesli chodzi o aktualizacje itp. (out of box masz Androida 7.0)

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety oficjalna cena abcdata redmi 4x to 999zl, w dodatku ma ekran 720p i niewymienialną baterię. Nie słyszałem żeby w pl była wersja ze snapem 625 tylko 435.

Moto G5 pozamiatało w tym segmencie cenowym i jest najlepszym wyborem.

 

Nie rozumiem czemu chcesz kupować za pobraniem i jeszcze dopłacać Allegro. Sferis to nie firma krzak, śmiało możesz tam kupować.

 

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Redmi 4 Pro/Prime, ale nie występuję on jeszcze w wersji Global/International z pasmem B20.

 

11 maja poznamy polskie ceny Nokii 3, 5, 6. Ja sam byłem zgrzany na G5 Plus, ale wymiary  i cena ostudziły mój zapał. Przy 5,2" wymiary były na poziomie telefonów z ekranem 5,5". Brak kompasu to też jakaś dziwna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...