Skocz do zawartości
rablez

Zmiana pasty termoprzewodzącej GPU gtx1080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Zamierzam wymienić paste termoprzewodzącą w GPU gtx 1080 Zotac Amp!.
Mam wątpliwości, czy pasta na bazie metalu będzie w 100% bezpieczna? Wiem że przewodzi prąd i reaguje z aluminium, ale za to jest chyba najwydajniejsza. Słyszeliście o uszkodzeniu gpu przez zastosowanie takiej pasty? Zależy mi na jak najlepszej paście. Cena jest drugorzędna.
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez rablez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samą pastą gpu nie uszkodzisz ale przez nieumiejętne jej nałożenie możesz wywołać zwarcie i karta do piachu, generalnie dobrze zabezpieczyć lakierem wszelkie elementy elektroniczne przy rdzeniu tak aby ewentualna kropelka ciekłego metalu nie wywołała zwarcia, druga sprawa czy na styku radiatora z rdzeniem nie ma żadnych elementów aluminiowych radiatora, pasty na metalu nie można łączyć z aluminiowymi radiatorami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wątpię żeby CLP przy firmowym chłodzeniu dało jakieś drastyczne różnice w porównaniu do bezpieczniejszej pasty typu MX-2 czy tam Diamond ( nawet nie wiem co teraz jest na topie... ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się w ciekłe metale pomiędzy układem, a chłodzeniem. Problematyczne przy nakładaniu, jeszcze bardziej problematyczne przy ściąganiu i czyszczeniu, spadek temperatur w porównaniu do zwykłych, wysokiej klasy past praktycznie pomijalny... Szkoda zachodu. To produkt albo do konkurowania w OC, albo pod czapę procków Intela, gdzie raz po skalpie i zmianie pasty już nie będziesz zamierzał więcej zaglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...