Skocz do zawartości
Pietras1

Chłodzenie wodne.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Taki oto zestaw:

1) Procesor i5 4690k - 4.5 

2) Grafika  -MSI GeForce GTX 1070 SEA HAWK EK Podkręcona  +175 rdzeń pamięci +400

LC

1)Pompka z rezerwuarem -EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump) 

2)Chłodnice - Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 360mm Top - front EK Water Blocks EK-CoolStream SE 240 (Slim Dual) (będzie wymieniona na 280 45mm)

3)Wąż PrimoChill 10/16 złączki od ek 10/16 i płyn od ek czerwony.

Moje pytania:

1)Zastanawiam się jakie obroty będą dla niej najlepsze Wysokie czy średnie? Chodzi o pompkę

2)Będę wymieniał węże na tuby od Ek jaka jest lepsza średnica Większa czy Niższa?

3)Martwi mnie na razie temperatura na Karcie graficznej ponad 70" czy ta druga chłodnica 280 45mm grubości dużo zmieni ?

Wygląda to tak jak na zdjęciu.post-216930-0-57844700-1494183420_thumb.jpg

Edytowane przez Pietras1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podobne niektore komponenty do mnie (mam EK360PE i 240PE, to samo combo pompa+res, MSI 1080EK) :

1) szybkosc pompy niewiele zmienia jesli chodzi o temperatury, zawsze mozesz ustawic przez PWM zeby w idle chodzila wolniej a przy pracy szybciej jak sie obawiasz. Dla mnie ona jest slyszalna powyzej 1500 obrotow wiec 1300 mam w idle ustawiona, load na 3000.

2) nie ma znaczenia srednica wezy, to tylko kwestia wygladu, ktore ci sie bardziej podobaja w twoim zestawie.

3) ogolnie ta chlodnice ktora masz EK SE240 to jedna z najgorszych jesli chodzi o wersje slim, EK sie nie popisalo. Zakladam ze wymienisz na wersje CE ktora juz jest przyzwoita. Jednak to nie powinno byc az takim duzym problemem. Temperatury powinienes miec ponizej 50C przy takim zestawie. Przy jakich obrotach wentylatorow masz to 70C, jaka obudowa? Ogolnie z ta temperatura jest cos nie tak. Procesor dobrze jest schladzany podczas stresu? To 70C na karcie graficznej szybko spada w dol jak konczysz grac?

Jak mowilem mam podobna karte (z tym ze 1080) i rowniez mialem wysokie temperatury po zamontowaniu (65C ja nazywam wysokie przy takich kartach graficznych i chlodzeniu wodnym:) ). W moim przypadku niestety musialem  odpiac karte, zdjac blok i wymienic paste (na kryonaut). Tak wygladal moj rdzen i blok:

 

FKblbWEl.jpg

WBu0QO0l.jpg

 

Pasty troche bylo nawalone i pewnie jeszcze nienajlepszej jakosci. W kazdym razie moje temperatury spadly z 63-64 do 50C max (moja obudowa jest nienajlepsza jesli chodzi o temperatury uzywajac wodnego chlodzenia).

Edytowane przez haszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ok 2 i 4 rdzeń w occt max 70" reszta 68/64 w grach max 55-65" .Temperatura karty w idle 35-38" po wyłączeniu gry temperatura spada bardzo szybko do tych wartości podanych wcześniej.Obudowa Phanteks Enthoo Evolv ATX wiatraki na 1000 obrotów.

Edytowane przez Pietras1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama obudowe:) wiec ona sie bardzo nagrzewa przez restrykcyjny top

- pytanie czy zakleiles wolne przestrzenie na gornej ramce? Inaczej powietrze bedzie wracac do srodka obudowy i nagrzewac sie jeszcze bardziej (zakladam ze wentylatory gorne wypychaja powietrze ze srodka obudowy  na zewnatrz? ). Mozesz dla testow odkrecic gorny panel calkowicie, pograc i zobaczyc jak temperatury beda sie ustawiac, zobaczysz jaka jest w ogole roznica bez niego (patrz obrazek na dole, nawet jak masz 360 chlodnice u gory dalej musisz zaslonic przestrzenie dookola)

- przod tez jest troche restrykcyjny...:/ ale nie az tak bardzo jak gora. Ja do swojego dodalem wieksze nakretki i przez to jest troche wysuniety do przodu zeby wiecej chlodnego powietrza moglo wchodzic

- podczas grania mam wentylatory na okolo 1250rpm, nie wiem jakiej jakosci/firmy ty masz. U siebie ponizej tych predkosci juz temperatury mi wychodza ponad 50C.  Mozesz sprobowac np 1500 (tylko dla testow, wiadomo ze to juz bedzie glosniej).

- jak bedziesz cos zmienial w swoim ukladzie to warto dodac sensor temperatury (przydatna rzecz zeby okreslic czy petla chodzi poprawnie) i zawor (bo chyba nie masz, wiec ciezej bedzie ci zmieniac plyn).

- zakladam ze pompa chodzi ok? 

 

3EJUgfgh.jpg

Edytowane przez haszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to te przednie warto by wymienic na cos lepszego:) Gorne sa ok ale tak jak wspomnailem puscic na maksa 1500.

 

Ogolnie wracajac do pytania czy jak wymienisz 240 cienka na grubsza 280 chlodnice... przy takiej malej zmianie to co mozesz zauwazyc to podobne temperatury ale przy mniejszych obrotach wentylatorow. Napewno nie wplynie to na jakis znaczacy spadek temperatur. 

 

W swojej probowalem tez tego 280CE z przodu, latwo go zarysowac bo wchodzi tak na styk no ale wchodzi.

 

Przeplywomierz jest glownie do wygladu, to niewiele daje informacji przy takich malych petlach (pompa jest wystarczajaco mocna na jeszcze kilka komponentow).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz daje tyle że widzisz czy jest obieg nie tylko dla wyglądu, kryonauta posiadam też myślę o wymianie pasty na karcie a co z gwarancją jak wymieniłeś pastę bo jest plomba? Wymiana chłodnicy z 240 slim na 280 45mm coś też powinna chyba dać...:)

Edytowane przez Pietras1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum MSI w jakimś wątku znalazłem pytanie czy MSI pozwala na rozmontowanie chłodzenia i założenia bloku, bo jest plomba (dotyczyło ogólnie kart graficznych MSI, nie tego modelu). MSI odpowiedziało że można, jeżeli nic nie uszkodzisz. No ale na 100% nie jestem pewny czy tak będzie dlatego to jest ryzyko (to może zależeć też od regionu, w jednym MSI może być ok w innym nie, oficjalnie nigdzie nie ma potwierdzenia).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi większymi śrubami, i jak Ty masz rozstawione chlodnice? Wymieniłem pastę na grafie 48- 51' przy otwartym topie i bez okna...

Edytowane przez Pietras1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...