Skocz do zawartości
mat89

Karta Graficzna pod Wiedźmin 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szukam lepszej karty pod grę Wiedźmin 3. Mogę też dać więcej  ram. Cena do 1000 zł. Dotychczasowa konfiguracja :

 

DualCore Intel Core i5-650, 3333 MHz (25 x 133) Asus P7P55-M 3GB RAM dotychczasowa karta graficzna ATI Radeon HD 5770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ceny? Przedział dla egzemplarzy z jeszcze działająca gwarancją 750-850 wydaje mi się adekwatny.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ceny? Przedział dla egzemplarzy z jeszcze działająca gwarancją 750-850 wydaje mi się adekwatny.

No nie opłaca się za 850 zł to masz RX 570, który ma podobne osiągi a dostajesz kartę nową, z dłuższą gwarancją, lepiej radzącą sobie w DX12, bardziej przyszłościową i z pełnymi 4GB VRAM. Jak jeszcze był RX 470 to można było powiedzieć że GTX 970 jest trochę szybszy ale teraz jak są Radeony serii 500 to używany GTX 970 za +- 800 zł jest nieopłacalny.

 

Aha i wiem, że chodzi o Wiedźmina 3, a w akurat tym tytule GTX 970 jest szybszy od RX 570 o całe 3-4 FPS... odpowiedz sobie sam czy warto kupować używkę GTX 970 zamiast RX 570 dla tych kilku FPS.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi się wydaje bo komputer ma już parę lat. To jaką kartę wybrać żeby nie przepłacać co do reszty komputera? Jest to komputer znajomego i narazie nie ma opcji na zmianę. Na tej karcie co ma działa wiedźmin ale się przycina i szuka czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet z Rx 4xx czy GTX10xx mogą być ścinki , szczególnie przy Rx które lubią mocne procki .

 

Niestety ale I5 6xx mają tylko 2 rdzenie , co prawda wspomagane HT ale nadal to 2 rdzenie .

 

Za 100+ zł można dostać I5 750/760 z 4 rdzeniami i mające 2x tyle pamięci podręcznej , do tego OC ile wlezie i może coś z tego będzie .

 

Choć najlepsze rezultaty da dopiero wymiana platformy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 używane.

 

Jednakże już GTX 950 (używane) będzie znacznym postępem wobec HD5770, ale pełni radości nie da. Podobnie GTX 1050Ti.

 

Wyżej jest GTX 1060 3GB i na tym kończy się budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie internetowym rtveuroagd aktualnie jest promocja i przy podaniu kodu rabatowego "VISA" takiego 1050ti można kupić o 100zł taniej, czyli 539zł + darmowa wysyłka kurierem. Myślę że warto się zainteresować. Podobnie jest z 1060 3gb.

Co nie zmienia faktu, że procesor "kolegi" to staruch, spróbuj go przynajmniej podkręcić, one dość sprawie dochodziły do 4ghz.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest też nowa koncepcja żeby kupić samą budę. A obecny komputer sprzedać. Ile by kosztował nowy komputer żeby płynnie wiedźmin chodził? Chyba że ktoś ma gotowy zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie detale .

 

Na start do detali low-medium starczy Pentium G4560 + GTX1050Ti + 8GB ram .

 

Wyżej to albo I5 7xxx non-K + Rx 470/480 albo GTX1060 lub I7 7700K + GTX1070 ,ale to ostatnie to raczej do grania w 1440p w detalach high/ultra .

 

Zestaw na G4560 to koszt ~1800 zł z GTX1050Ti , z Rx 470 / Rx 570 koszt zestawu rośnie o 250+ zł .

 

I5 7400 + Rx 580 / GTX1060 to koszt ~3 400 zł , I7 7700K + GTX1070 to gdzieś ~5 500 zł .

 

Oczywiście to ceny przykładowych zestawów z PPC , bez budy i bez systemu - Win 10 HP to ~440 za wersję OEM i 490 zł za wersję BOX .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Haha, siema Ryjder :)

 

Widzę że mamy podobne sprzęty (albo twoja stopka jest równie aktualna co moja...). Nie zaglądałem tu kupę czasu ale widzę, że forum dalej działa dobrze.

 

Właśnie zamontowałem Xenona E5440 (poszedł od ręki na 3,5 GHz, ale zmniejszyłem na 3,4 bo pod Prime95 miałem 10 stopni różnicy na mojej pasywnej "Nindży") od chińczyka, zamiast mojego PDC E5200. Pomyślałem więc, że może jeszcze za miesiąc - dwa wyłożę ze 3 stówki na jakąś lepszą grafikę zamiast mojego HD5750 1GB. Mógłbyś coś sensownego zaproponować z używek/nowych? Co by najbardziej miało ręce i nogi? Na jakie modele zacząć zwracać uwagę przy takim oldboju?

 

RAM: 8GB 800

SSD: EVO 128

Corsair 550W

P5QL-E

 

Pzdr.

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...