Skocz do zawartości
BeeMee

[Zestaw] Dobre podstawy, do późniejszej rozbudowy. Bez określonego budżetu - dla Córki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i... Panie wink.gif Potrzebuję waszej pomocy w złożeniu pierwszego kompa dla Córki.

Założenie jest takie żeby podstawy były dobre i dawały możliwość dodania ewentualnej mocy, chodzi oczywiście o gry. Z tego powodu taka płyta z takim procesorem, zasilacz modularny i przydałby się dobry monitor. Kartę graficzną prawdopodobnie dostanie z mojego kompa GTX 970 od MSI a ja albo na razie pasjans albo coś sobie sprawię wink.gif

Tutaj przykładowe podzespoły z koszyka: http://www.morele.ne...ry/info/2nT2NX/

Od razu kilka pytań... Monitor wybrałem taki z powodu posiadania głośników, da to radę czy zaproponujecie coś innego z osobnymi głośnikami? Na biurku będzie mało miejsca dlatego głośniki musiałby być niewielkie żeby można było je postawić pod lub też obok monitora. Monitor z G-Sync żeby nie było problemu w ewentualnych grach na przyszłość.

Nie wiem też co wybrać na klawiaturę i mysz, myślę o czymś bezprzewodowym ale raczej na baterie AA (paluszki).

Jestem otwarty na wszelakie propozycje i sugestie zamiany, podmiany podzespołów, może nie warto na tą chwilę brać G-synca? W sumie na tą chwilę to królują raczej minecrafty, gry przeglądarkowe itd.

Panowie dobrze kojarzę, że na najnowszych prockach nie uruchomię innego systemu wspaniałego Microsoftu tylko Windows 10?

Dziękuję bardzo za pomoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC w ogóle będzie ?

 

Córka to jakiś pro gracz że chcesz tam dać płytę na Z270 + 16 GB ram 3000 mhz ?

 

Czy to bardziej niedzielny gracz .

 

Ten SSD trochę drogi , za ~250 zł jest A-Data SU800 128GB , za 385 zł jest wersja 256GB .

 

Co do monitora - nie lepiej porządne 24" IPS + normalne głośniki 2.1/5.1 a nie te wbudowane padaki .

 

Za niecałe 1000 zł jest Dell U2412M , zostanie na porządne głośniki , można też dołożyć część kasy do czego innego np. większego SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC byłoby ale faktycznie to nie ma wielkiego sensu. Lepszy będzie coś na teraz a nie na "zaś". Na tą chwilę jakieś gry przeglądarkowe, minecrafty, za chwilę pewnie simsy i sam nie wiem co się urodzi ;-) Pewnie dla tego taki rozmach mi wyszedł...

 

Gdzieś kiedyś obił mi się faktycznie ten Dell o oko a sam mam do dzisiaj Della 2209WA i jestem z niego zadowolony.

 

Dzięki reyden.

 

Byłbyś w stanie polecić jakieś przyzwoite nieduże głośniki, raczej zestaw 2.0/2.1? Coś z bezprzewodowych klawiatur i myszy?

Edytowane przez BeeMee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minecraft, simsy. W te gry można spokojnie grać na średniej klasy laptopie więc ten pentium+gtx 970 są aż nadto i w OC nie ma sensu się pakować. Tym bardziej że Kaby Lake fabrycznie są wysoko taktowane i nawet jeśli okaże się że będzie potrzeba rozbudowy to wystarczy zmienić sam procesor na jakiś topowy i5/i7, a jeszcze później na mocniejsze gpu. 

Proponuje taki zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/XjJoxs/

Duuużo tańszy i wcale nie gorszy. Obudowa wedle uznania. Zamiast Pentiuma można też zainwestować w i5-7400 

https://www.morele.net/inventory/info/x0ghKr/

Windows powinien się uruchomić ale może być problem z aktualizacjami. No i lepiej mieć jednak dziesiątkę ze względu na bezpieczeństwo i sterowniki.

G-sync w monitorze nie koniecznie, ten Dell będzie dobry.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nieco uboga. Do tego 2 sloty na pamięć RAM. IMO dołożyłbym do lepszej coś na B250 najlepiej. Potem ew rozbudowa o lepsze GPU i procek jak córka podrośnie i zechce zagrać w co innego. Chociaż dziewczyny ogólnie grają w prostsze gry, wiec Wiedźmin 3 czy jakieś inne bardziej wymagające gry w ogóle nie muszą być brane pod uwagę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego wyszło Panowie:

https://www.morele.n...ry/info/CnhGS9/

Bez karty graficznej bo dostanie na tą chwilę GTX970 z mojego kompa. Nie wiem czy nie dołożyć do i7 a może zamiast tego jeszcze jedną kość pamięci 8GB. Jak najbardziej mogę dołożyć i wydać pieniądze ale żeby to miało sens. Polecicie może coś przyjemniejszego dla oka i solidniejszego w temacie obudowy?

Tak jak napisał reyden biorę pod uwagę wspomniany monitor. Pytanie czym różnią się te dwa?

https://www.morele.n...ess-day-412374/ i https://www.morele.n...10-adul-623905/


Proszę Was też bardzo o podpowiedzi jakie w miarę grające głośniki zakupić, nieduże bo będzie mało miejsca na biurku. Do tego potrzebna będzie mysz i klawiatura. Tu myślałem o pójściu trochę w dziecięcą naturę pod kątem podświetlania, świecidełek itd. O ile oczywiście będzie się to dało wyłączyć. Nie ma potrzeby klawiatury mechanicznej ani pro gamerskiej myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie jest zbędne do zablokowanego procesora, dostaniesz fabryczne. Pamięć RAM powinna być w dwóch kościach 2x4GB, wtedy jest wydajniejsza i średnio widzę sens w dopłacaniu do ssd 240gb ale to kwestia potrzeb.  

Różnic między monitorami jest wiele m.in. różne proporcje ekranu, inne złącza.. 16:10 lepsze do pracy ale jednak do filmów (żeby nie było czarnych pasów) i gier wybrałbym ten 16:9

i7 albo 16GB ma sens ale jedynie do grania w najwyższych detalach w najbardziej wymagających grach

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jedna kość z powodu ewentualnego dołożenia drugiej w przyszłości. Faktycznie nie zauważyłem, że jest dodany do intela fabryczne chłodzenie ;-) Nie będzie to wyło jakoś niemiłosiernie?

 

Co do monitorów masz rację, nie wiem gdzie ja patrzyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja ostatnio dziecku postawiłem G630 na 8GB ram-u i nawet w diablo 3 śmiga, a tutaj do minecrafra i przeglądarki i5-7600... ^^.

A tak serio, to taka rada - jeśli córka nie gra w gry AAA w fhd w stylu Wiedźmin 3, ew. nie "fraguje nubów na serwerze" w csgo, to imo szkoda pieniędzy. Pentium G4560 będzie aż nadto do takich rzeczy, a jak jakimś cudem zacznie potrzebować jednych z lepszych 4 rdzeni na rynku, to będziesz miał czas żeby wyłożyć pieniądze. Do tego płyta H110, 8GB ram-u w jednej kości(bo za 5 lat może będzie trzeba dorzucić jeszcze 8GB), darowałbym sobie też hdd. 240GB ssd to dużo, a jak boisz się, że jakimś cudem braknie, to zamiast talerza kup większy ssd w stylu crucial mx300.

Monitor - rozważyłbym coś na matrycy AMVA(bądź czymkolwiek co ma VA w nazwie - czerń lepsza na ips i nie widzę smużenia nawet na diabli, więc we wspomnianych przez Ciebie grach też będzie fajnie. Ludzie strasznie boją się smużenia tych matryc w grach, aczkolwiek zauważyłem nic takiego w 60-ciu klatkach. Nie mówię, żę IPS-y są złe, natomiast film lepiej będzie wyglądał na wspomnianym VA. Na pewno nie bierz TN.

Głośniki - tutaj jest spoko lista:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

Proponuję wybrać coś pod siebie. Klawiatura i myszka to jedno kryterium - klawisze żeby chodziły w miarę lekko, a myszka żeby była mała.

 

Oczywiście zestaw złożony przez Ciebie będzie ok. Sugeruję po prostu, że można oszczędzić trochę pieniędzy i ew. zamiast do podzespołów PC dołożyć jeszcze parę złotych do monitora bądź głośników - tego poużywa zdecydowanie dłużej niż procesora.

 

Crescendo1 natomiast bardzo słusznie zauważył, że do podanych przez Ciebie rzeczy spokojnie wystarczy średni laptop, więc może to będzie dobre wyjście? Jeśli potrzebujesz pracować przy biurku, to zawsze można lapka podłączyć pod monitor, klawiaturę oraz myszkę i pracujesz jak na stacjonarce, ale zawsze możesz łatwo to przenieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...