Skocz do zawartości
Castor

Optymalny PC za max. 3800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć potrzebuję pomocy w złożeniu optymalnego zestawu za 3800zł - obudowa i całe wnętrze kompa wink.gif Będzie on wykorzystywany w grach typu Battlefield 1, programach typu: Revit 3D, Autocad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z i5 7400 + GTX 1060 6GB + 16 GB DDR4 2400 CL15 + Crucial MX300 275 GB + WD Blue 1TB. Brakuje tylko napędu i dałem nieco budżetowy zasilacz, ale dobry. Ew można pomyśleć nad RX 570 to powinno  wystarczyć na lepszy zasilacz i napęd. 

 

https://www.morele.net/inventory/info/wPGokC/

 

Budżet niestety przekroczony o jakieś 70 zł ale myślę, że warto dozbierać. 

 

Można też rozważyć zestaw na Ryzenie i wziać nieco tańszą grafikę, ale upewnij się czy aby te programy wykorzystają  dużą ilość rdzenii,  bo w grach Ryzen ogólnie średnio wypada. No ale skoro komp raczej do pracy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z i5 7400 + GTX 1060 6GB + 16 GB DDR4 2400 CL15 + Crucial MX300 275 GB + WD Blue 1TB. Brakuje tylko napędu i dałem nieco budżetowy zasilacz, ale dobry. Ew można pomyśleć nad RX 570 to powinno wystarczyć na lepszy zasilacz i napęd.

 

https://www.morele.net/inventory/info/wPGokC/

 

Budżet niestety przekroczony o jakieś 70 zł ale myślę, że warto dozbierać.

 

Można też rozważyć zestaw na Ryzenie i wziać nieco tańszą grafikę, ale upewnij się czy aby te programy wykorzystają dużą ilość rdzenii, bo w grach Ryzen ogólnie średnio wypada. No ale skoro komp raczej do pracy.

Ryzen nie jest gorszy do grania,a szczególności od i5 7400 xd szanukmy się

http://www.morele.net/inventory/info/PtRq8f/

Propozycja z ssd 128gb i rx 480,którego można zamienić na podobną 1060 6gb

Dodatkowo r5 1600,który jest najlepszym wyborem do prac profesjonalnych w tym budżecie

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z i5 7400 + GTX 1060 6GB + 16 GB DDR4 2400 CL15 + Crucial MX300 275 GB + WD Blue 1TB. Brakuje tylko napędu i dałem nieco budżetowy zasilacz, ale dobry. Ew można pomyśleć nad RX 570 to powinno  wystarczyć na lepszy zasilacz i napęd. 

 

https://www.morele.net/inventory/info/wPGokC/

 

Budżet niestety przekroczony o jakieś 70 zł ale myślę, że warto dozbierać. 

 

Można też rozważyć zestaw na Ryzenie i wziać nieco tańszą grafikę, ale upewnij się czy aby te programy wykorzystają  dużą ilość rdzenii,  bo w grach Ryzen ogólnie średnio wypada. No ale skoro komp raczej do pracy.

 

Komp 90% czasu do grania a reszta to jak wpadna jakies projekty w w.wyżej programach.

Mam parę pytań:

-dlaczego Palit a nie np. MSI? różnica ceny czy coś jeszcze?

-dlaczego taka płyta głowna a nie inna? mógłbym wziac tansza skoro i tak procek nie nadaje się do kręcenia?

-czy ten crucial jest lepszy od GOODRAM IRIDIUM PRO 2,5" 240GB MLC ?

-czy są jakieś tansze alternatywy dla tych pamieci RAM?

- moze teraz wezme 8gb a za zaoszczedzona kase kupie lepsza zasilke(z cert. bronze) tylko jaka?

- czy w tej cenie ta obudowa oferuje dobry przeplyw powietrza czy moze sa lepsze za ta kase?

- boxowy cooler na procku jest uciazliwy pod obciazeniem, wyje bardzo?

- czy rx580 jest lepszy od gtx 1060 6gb? osobiscie nie mam przekonania do radeonow

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 - MSI jest droższe, ale ma lepsze chłodzenie. Zdania na temat tego Palita są  podzielone. Jedni twierdzą że jest dość cichy, a dla innych głośny. Możesz oczywiście dozbierać do MSI.

 

- Płyta główna pochodzi z  gotowego zestawu na Maj z PurePC.   Można

ją zmienić na tańszą od ASRocka np, ale ta jest dość dobrze wyposażona.  

 

- Co do dysku to Crucial jest pojemniejszy. Goodram jest na nieco wytrzymalszych kościach i też można go wziąć.  

 

-  Ramu można wziąć mniej teraz, a potem dokupić. Starczyło by na karte MSI GTX 1060 6GB.

 

-  Goodram Play jest jedną z tańszych pamięci. Poszukaj Goodram Play 8GB DDR4 2400mhz CL15.  Jest kilka wariantów i weź najtańszy.

 

- Co do zasilacza to owszem jest też:

 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/

 

 

- Obudowy nie testowałem osobiście. Ale widze że zbiera dobre opinie. Kwestia regulacji wentylatorów, porządku z kablami i powinno być przewiewnie. Nie będzie tam też bardzo gorąco. Zwłaszcza jak kupisz MSI GTX 1060.  

 

- Co do chłodzenia na procku to owszem można potem wymienić na jakieś  SilentiumPC Fera 2  lub coś podobnego w cenie do 100 zł.  Sam ocenisz jak boxowy cooler będzie dla Ciebie uciążliwy to wymienisz lub nie.  

 

 

 

 

- Co do ostatniego pytania o karte graficzną to ja osobiście też bym wziął  GTX 1060. Aczkolwiek RX 580 też nie wypada źle i może mieć  nieco dłuższe wsparcie w późniejszych grach. Z kartami Nvidii ostatnio bywało różnie ze wsparciem. Znana sprawa z GTX 770, który w ciągu krótkiego czasu spadł z wydajnością  przez sterowniki. Zarzucało się wtedy Nvidii, że celowo zaniżyła wydajność  GTX 770, by zachęcić do kupna serii 900.   Ja tam nie wiem jak to dokładnie było, ale do GPU od AMD nie mam jakiś większych zastrzeżeń. Po prostu nie kupuje ich kart, bo wydajnościowo AMD obecnie nie ma nic lepszego od GTX 1080Ti i wątpię by Vega była lepsza. Jak już to podobna lub nieco tańsza.  A ja jak kupuje to zwykle high-end.  

 

Musiałbyś dołożyć do zestawu i wziąć  i tą MSI 1060 i ten zasilacz SilentiumPC. Na razie 8 GB RAM i reszta jak wyżej radziłem. Poczytaj też opinie innych może ktoś będzie miał inną propozycje. Ale skoro komp do gier..

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy autodesku przy niektórych taskach potrafią wykorzystać więcej rdzeni/wątków ... zwłaszcza jakieś symulacje kolizji itp

 

"Autodesk® Revit® software products will use multiple cores for many tasks, using up to 16 cores for near-photorealistic rendering operations."

 

Ja chyba wziąłbym Ryzena 1600 ... różnica vs i5 z kartą pokroju gtx 1060 albo RX 580 nie jest aż tak kolosalna (gry są "grywalne" na obu CPU) ...
Patrząc na testm chyba nawet 1060 może być lepszy:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-480-polaris-10,4616-8.html

Nie ma go w zestawieniu, ale GTX970 jest wyżej ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie ryzen jest na tym samym poziomie co ten proponowany i5 + ma jeszcze 6 rdzeni czyli będzie lepszy do programów i bardziej przyszłościowy?


 - MSI jest droższe, ale ma lepsze chłodzenie. Zdania na temat tego Palita są  podzielone. Jedni twierdzą że jest dość cichy, a dla innych głośny. Możesz oczywiście dozbierać do MSI.

 

- Płyta główna pochodzi z  gotowego zestawu na Maj z PurePC.   Można

ją zmienić na tańszą od ASRocka np, ale ta jest dość dobrze wyposażona.  

 

- Co do dysku to Crucial jest pojemniejszy. Goodram jest na nieco wytrzymalszych kościach i też można go wziąć.  

 

-  Ramu można wziąć mniej teraz, a potem dokupić. Starczyło by na karte MSI GTX 1060 6GB.

 

-  Goodram Play jest jedną z tańszych pamięci. Poszukaj Goodram Play 8GB DDR4 2400mhz CL15.  Jest kilka wariantów i weź najtańszy.

 

- Co do zasilacza to owszem jest też:

 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/

 

 

- Obudowy nie testowałem osobiście. Ale widze że zbiera dobre opinie. Kwestia regulacji wentylatorów, porządku z kablami i powinno być przewiewnie. Nie będzie tam też bardzo gorąco. Zwłaszcza jak kupisz MSI GTX 1060.  

 

- Co do chłodzenia na procku to owszem można potem wymienić na jakieś  SilentiumPC Fera 2  lub coś podobnego w cenie do 100 zł.  Sam ocenisz jak boxowy cooler będzie dla Ciebie uciążliwy to wymienisz lub nie.  

 

 

 

 

- Co do ostatniego pytania o karte graficzną to ja osobiście też bym wziął  GTX 1060. Aczkolwiek RX 580 też nie wypada źle i może mieć  nieco dłuższe wsparcie w późniejszych grach. Z kartami Nvidii ostatnio bywało różnie ze wsparciem. Znana sprawa z GTX 770, który w ciągu krótkiego czasu spadł z wydajnością  przez sterowniki. Zarzucało się wtedy Nvidii, że celowo zaniżyła wydajność  GTX 770, by zachęcić do kupna serii 900.   Ja tam nie wiem jak to dokładnie było, ale do GPU od AMD nie mam jakiś większych zastrzeżeń. Po prostu nie kupuje ich kart, bo wydajnościowo AMD obecnie nie ma nic lepszego od GTX 1080Ti i wątpię by Vega była lepsza. Jak już to podobna lub nieco tańsza.  A ja jak kupuje to zwykle high-end.  

 

Musiałbyś dołożyć do zestawu i wziąć  i tą MSI 1060 i ten zasilacz SilentiumPC. Na razie 8 GB RAM i reszta jak wyżej radziłem. Poczytaj też opinie innych może ktoś będzie miał inną propozycje. Ale skoro komp do gier..

 

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Co do tego zasilacz to nie znajdzie się jakiś z cert. bronze ale tańszy? Na jakie wyposażenie patrzeć przy wyborze płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie płyty chodziło mi o większą ilosć portów USB/SATA. Dodatkowy slot M.2, który ta płyta posiada. Co do zasilacza z bronze to:

 

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-xt-500w-p1-500b-xtfr-857272/

 

Jeśli chciałbym zlożyć kompa na ryzenie 1600 i gtx 1060 6gb to co możesz mi zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głównie do gier to brałbym Intela.  Wydajnosć Ryzena 1600 w niektórych grach jest słabsza od i5 jak Wiedźmin 3.  Nie wiadomo jak będzie się zachowywał w innych grach, które się pojawią. Testy wskazują na słabszą wydajność pojedynczego rdzenia  grach.  Więc tu będzie loteria i zależnie od gry.  Jak masz zamiar grać częśćiej i  w większą ilość gier to pomyślałbym nad i5 7500  i do tego GTX 1060.  Co do zestawu na Ryzenie to masz tu w temacie jedna  propozycję. Ja tam nie śledzę tematu Ryzenów, bo głównie polecam zestawy pod gry.  Sprawdź też ceny w innych sklepach jak X-kom czy Proline, bo może być taniej. Ogólnie 3800 zł to troszkę ograniczony budżet na dobrego kompa do gier i trzeba na czymś oszczędzać.   

 

 

 

 Ryzen 1600 kosztuje ponad 1000 zł do tego jakaś  plyta pewnie z 300 - 350 zł, więc wyjdzie drożej. A w grach wcale nie wydajniej, a w niektórych nawet sporo wolniej:

 

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1600_najtansze_szesc_rdzeni?page=0,19

 

Jak komp byłby tylko do pracy to wtedy warto dołożyć do Ryzena.  Ten sobi radzi znacznie lepiej i to od procków Intela z wyższej półki.  Sam zdecyduj. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym zlożyć kompa na ryzenie 1600 i gtx 1060 6gb to co możesz mi zaproponować?

W grach nie bedziesz mial sporo wolniej jak to niektorzy twierdza bo czym nizsza ilosc klatek tym mniejszy wplyw procesora. Wklejanie testow robionych dla gtx1080 podczas gdy ty kupujesz karte graficzna z poziomu 1060, grajac na monitorze z odswiezaniem 60hz jest nieporozumieniem, bo te wyniki nie sa miarodajne.

 

W twojej sytuacji dla gier bedzie tak:

intel- i3, i5, i7 -60fps

ryzen-60fps

 

Dla programow ryzen bedzie znacznie lepszy od takiej i5, jesli grasz i w tle masz inne programy, przegladarke, monitory temperatur, muzyke, yt, cokolwiek, jesli bedziesz chcial na jednym ekranie grac a np na TV ogladac film z jednego komputera to taka i5 sobie w tym nie poradzi.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się maja płyty do AMD bo czytałem że same problemy z nimi, albo beta/biosy albo inne dziadostwa. Chociaż ja i tak jestem bardziej za i5 7600k + z270 tomahawk lub z270 pro4 (chociaż nikt nie pisze o pro4 to chyba daje radę tak samo jak tomahawk i jest tańszy)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, tutaj jest filmik na ktorym jest porownanie procesorow na kartach ktore ludzie w wiekszosci kupuja (nie gtx1080). Mozna sobie zobaczyc czy cos sie nadaje do grania czy nie, jakie sa roznice, jakie spadki fpsow zalicza i5, jakie ma min. fpsy i przy ktorym bedzie sie plynniej gralo.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AY_NXmEUvjA&t=678s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera to narazie jestem w kropce. Nie bardzo wiem co wybrać eh..

Heh to chyba jak ja ;) bo też jestem przed zmianą komputera w podobnej kwocie, tyle że nie AutoCAD ale bardziej Photoshop i www + gry

Ciężki temat bo chce się najlepszą opcję za dana kwotę pieniędzy + przyszłościowe rozwiązania ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to chyba jak ja ;) bo też jestem przed zmianą komputera w podobnej kwocie, tyle że nie AutoCAD ale bardziej Photoshop i www + gry

Ciężki temat bo chce się najlepszą opcję za dana kwotę pieniędzy + przyszłościowe rozwiązania ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

To jest ból właśnie hehe Narazie napisalem do pcprojekt zobaczę co oni mi doradzą ;D A potem jakieś inne serwisy. Są jakieś anglojęzyczne fora gdzie mógłbym się poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może elektroda a zagraniczne to nie wiem, lepiej w sumie poczytać i samemu zdecydować co poradzaja i coś wybrać z tego, <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za i przeciw itp

Ja już się już prawie zdecydowałem, ale jeszcze mnie trapi problem zasilacza (modularny polpasywny) i obudowy. No i moim zdaniem chyba jednak warto dołożyć parę groszy więcej na coś co faktycznie jest warte doplaty, moim zdaniem jak zasilacz czy płyta lub obudowa jeśli chcesz mieć wszystko w miarę zorganizowane w środku ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się maja płyty do AMD bo czytałem że same problemy z nimi, albo beta/biosy albo inne dziadostwa. Chociaż ja i tak jestem bardziej za i5 7600k + z270 tomahawk lub z270 pro4 (chociaż nikt nie pisze o pro4 to chyba daje radę tak samo jak tomahawk i jest tańszy)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Byly problemy bo jest to nowa calkiem technolologia (nie refresh). Ja na swojej plycie dopiero drugi bios od nowosci zaladowalem i w pierwszym i w drugim przypadku nie mialem problemow. A kazdy producent pracuje nad biosami co jest dobra rzecza:)

 

A jesli chodzi o przyszlosc to z270 - martwa platforma od tego roku, AM4 nowa platforma ktora bedzie wspierana przez kolejnych kilka lat (wg AMD).

 

A jak chcecie poczytac zagraniczne fora, a to polecam

http://www.overclock.net/f/

https://forums.anandtech.com/

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę  że fala "ekspertów" AMD przybyła na nasze forum. Do autora tematu Intel to sprawdzona platforma. Zwłaszcza do gier. Ryzen jest nowy. Ma nierówną wydajność w grach. To że test Wiedźmina 3, który podałem jest na GTX 1080 nie ma większego znaczenia. To tylko świadczy o tym, że Ryzen w pewnych momentach przez słaby jeden rdzeń jest wąskim gardłem ( bottleneck).   Czy Z270 jest martwa nie powiedziałbym. Już zapowiedzieli, że przyszłe procki Coffee Lake mają działać na Z270 i może na B250 też.  Tak więc albo zbierasz dalej i składasz coś  na Z270 i  i5 7600K albo bierzesz zestaw z i5 7400/7500  lub jakiegoś  Ryzena. Budżet masz dość mały żeby złożyć coś naprawdę konkretnego.    Więc może ten pierwszy zestaw jaki ja poleciłem z i5 7400 + GTX 1060 + 8GB DDR4 2400 CL15 +  ten  SSD od  Goodram 240 GB. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez devil bo tylko sie bardziej pograzasz. Jak wyskoczyles z tekstem ze tym bardziej w 4k bedzie widac roznice procesorow to juz to pokazalo ze nie masz pojecia o czym mowisz. 

 

Jestes doswiadczonym forumowiczem to z wlasnej ciekawosci bys co poczytal o co chodzi w testowaniu procesorow, co to jest bottleneck, jaki wplyw ma rozdzielczoc itp. A ty jak intelowski fanboj jak tylko uslyszysz amd to ci sie swiatelko pali i bez argumentow konkretnych byle swojego bronic. Wejdz na ktores z powyzszych forum i napisz to samo, przyjdz spowrotem i powiedz czy sie czegos nauczyles.

 

Przedstaw fakty jakies a nie przytaczaj testow do calkiem innych konfiguracji, ktore nijak sie maja do danego zestawu.

 

Zamiescilem linka z testami  w ktorych sa karty graficzne na poziomie ktorym tworca watku jest zainteresowany. Czy uwazasz ze on jest niezetelny? masz inny przyklad?  Zamiast wyskakiwac o "ekspertach"....to musi byc taki zwyczaj chyba tutaj, jak sie nie ma argumentow to trzeba pojechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie spokojnie :)

Fakt coś już w miarę na jakiś czas myślę że za 4,5k będzie miał, zresztą ja z moim sprzętem to nawet jakbym kupił za 3k to byłbym zadowolony ;) ale czy warto coś zmieniać za jakiś czas czy mieć chwilę spokoju i nie męczyć sobie głowy kolejnym zakupem przez parę lat a wtedy już kupić coś nowego od początku :)

Bo jak wiadomo coraz to nowe rzeczy i można kupować bez końca :(

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że mam dysk zewnętrzny i nie potrzebuje narazie HDD, co mógłbym wziąć zamiast niego aby miało jak największy  wpływ na wydajność? Interesują mnie obie konfiguracje z cpu intel oraz amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/w92dak/

 

1) Ryzen R5 1600 (bo intel wystawił jako konkurencja i5-7600)

2) MSI B350 Gaming Pro Carbon, bo najlepsza sekcja zasilania, wystarczy na przyszłość do podkręcenia nawet 8 rdzeni na max OC i napięciu. Dźwięk ALC1220. (ewentualnie MSI Tomahawk B350 - gorsza sekcja, gorsza dźwiękówka, i tylko jeden kolor ledów). Alternatywa podobna do MSI Carbon to Asus B350F Strix który dopiero ma wejść do sprzedaży. 

3) Ram Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz CL16 - bo 8 GB wystarczało 2 lata temu. Pójdzie na 2933 MHz dopóki AMD nie poprawi kompatybilności.

4) Dysk Goodram Iridium Pro 240GB - bo sam wiesz że najlepszy

5) Zasilacz EVGA Supernova G2 550W - bo najlepszy i 7 lat gwary

6) Obudowa Zalman Z3 Plus po taniości bo budżet i tak już przekroczony a ta ma 4 wentylatorki

 

RX580 / GTX1060 wedle uznania, a jeśli RX580 to trzeba poczekać aż wróci do sklepów bo półki świecą pustkami.

 

Budżet przekroczony o żyliard złotych, ale lepszy rydz niż nic :D Nie ma tu czego wywalić, chyba że powiesz co chcesz obciąć.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/w92dak/

 

1) Ryzen R5 1600 (bo intel wystawił jako konkurencja i5-7600)

2) MSI B350 Gaming Pro Carbon, bo najlepsza sekcja zasilania, wystarczy na przyszłość do podkręcenia nawet 8 rdzeni na max OC i napięciu. Dźwięk ALC1220. (ewentualnie MSI Tomahawk B350 - gorsza sekcja, gorsza dźwiękówka, i tylko jeden kolor ledów). Alternatywa podobna do MSI Carbon to Asus B350F Strix który dopiero ma wejść do sprzedaży. 

3) Ram Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz CL16 - bo 8 GB wystarczało 2 lata temu. Pójdzie na 2933 MHz dopóki AMD nie poprawi kompatybilności.

4) Dysk Goodram Iridium Pro 240GB - bo sam wiesz że najlepszy

5) Zasilacz EVGA Supernova G2 550W - bo najlepszy i 7 lat gwary

6) Obudowa Zalman Z3 Plus po taniości bo budżet i tak już przekroczony a ta ma 4 wentylatorki

 

RX580 / GTX1060 wedle uznania, a jeśli RX580 to trzeba poczekać aż wróci do sklepów bo półki świecą pustkami.

 

Budżet przekroczony o żyliard złotych, ale lepszy rydz niż nic :D Nie ma tu czego wywalić, chyba że powiesz co chcesz obciąć.

 

Eh szkoda strzępić ryja.. Mam określony budżet, ale nie i tak musisz wdupić zestaw na który mnie nie stać

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem za 3800 nie złożysz tego zestawu z Ryzenem 1600 i GTX1060 6GB (potrzeba minimum 4000zł a i tak przycięte jest na płycie głównej i grafa nie ma trybu pasywnego). Musisz brać i5-7400 z uwagi na tańsze płyty główne. Zestaw Devila z 1 postu np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...