Skocz do zawartości
Augustus

Problem, spadki fpsów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

nie wiem gdzie dać ten wątek, więc jeżeli źle dałem - to przepraszam.

Mam następujący problem : odpaliłem komputer, uruchomiłem gry i niestety mam straszne spadki fpsów.

Zrobiłem re-install systemu i dalej to samo. Dodam, że sprzęt nie był trochę używany, tylko do zadań biurowych. Wróciłem po roku i tutaj takie złe nowiny :(.

Specyfikacja:

Procesor: Intel i5 - 4570, 3.2Ghz

Karta graficzna: GeForce 970, Zotac

Ram: 16GB

Dyski: 

Samsung SSD 840 series 

Samsung HD502HJ

Zasilacz: 

Corsair CX 500

plyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

 

Pozdrawiam,

Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry i w jakich rozdzielczościach / detalach ?

 

Może to problem z pamięcią karty , GTX970 niestety ma skopany układ VRAM - normalne ~3,5 GB i znacznie wolniejsze 0,5 GB ; może wykorzystanie VRAM przekracza 3,5 GB i wchodzi w wolniejszy fragment pamięci .

 

Dalej problem może być po stronie temperatur procesora i karty - jak się grzeją to może wystąpić spowolnienie , w skrajnym przypadku restarty/zwiechy .

 

Pokaż screena z HW Info z temperaturami podczas gry ,

 

Dalej dyski - uszkodzony , szczególnie talerzowy dysk może być powodem dużego spadku fps .

 

HDD możesz sprawdzić choćby za pomocą HD Tune ( wersja darmowa jest dość stara ale co nieco pokaże , choćby status SMART , wersja pro jest sporo nowsza i ma więcej opcji ) - test transferu dysku czy skan powierzchnii .

 

Dalej sprawdzanie w pseudodosowym programie MHDD , instrukcje masz choćby tutaj , zdjęcie z wynikiem skanu wstaw na forum .

 

Pamięć ram też może być powodem problemów , choć tutaj raczej by były inne problemy - zwiechy/restarty , błędy CRC czy wywalanie gry .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Podkreślam, że wcześniej te gry działały bardzo płynnie. Nie wiem, może coś ze sterownikami jest nie tak.

Większość: wiesiek 3(scina nawet z dźwiękiem), Heroes of Newerth (tam spadki są niezależne od detali ). Men of war 2 w miarę płynnie działało.

Wrzucam screeny.

Pozdrawiam.

Edit

Chyba procesor - bo po zaledwie kilku minutach gry i wysokie temp.

post-191987-0-63197100-1494434657_thumb.jpg

post-191987-0-93774800-1494434685_thumb.jpg

post-191987-0-53881300-1494434734_thumb.jpg

post-191987-0-14488800-1494434782_thumb.jpg

post-191987-0-29060700-1494435305_thumb.jpg

Edytowane przez Augustus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Temperatura CPU jest bardzo wysoka , stąd spadki CPU .

 

Kup sprężone powietrze i przedmuchaj radiator i wentylator , w skrajnym przypadku wymień wentylator na nowy jak stary już nie domaga .

 

Możesz też sprawdzić i ew. poprawić wentylację obudowy .

 

Dobrze aby miała 2x 120 mm ( przód i tył ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam Zalmana, mam wentylatory przód/tył.

Podejrzewam, że też może pasta itp. Dziękuję bardzo za rady - ogarnę temp CPU i mam nadzieję, że bedzie git. Jaki wentylator na cpu polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...