Skocz do zawartości
haaz

Problem z routerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu problemu. Mam swój router TP-LINK, do którego podpięte są dwie stacjonarki oraz różne urządzenia typu laptop, drukarka, telefony poprzez Wi-FI. Router ten jest podpięty do modemu od UPC. Ten modem UPC jest ustawiony w trybie bridge, żeby tylko przekazywał mi internet, a mój router od TP-LINK już sobie rozdziela sygnał.

 

Ostatnio pojawiają się dziwne problemy. Niektóre urządzenia podpięte pod Wi-Fi, tracą połączenie, podczas gdy stacjonarki dalej mają internet. Myślałem, że to problem z Wi-Fi od TP-LINK, ale tam wszystko hula jak ta lala, mogę się zalogować spokojnie na router itd. Okazuje się często, że nie ma danych WAN (ip adress, subnet mask, default gateway), więc klikam renew by je odzyskać i co się okazuje? - że się nie da. Zatem wnioskuję, że jest to problem mimo wszystko z modemem od UPC? Idę robić reset modemu UPC i nagle jak za dotknięciem magicznej różdżki mogę dać renew, odzyskuję dane, Wi-Fi śmiga i wszyscy są zadowoleni.

 

Problem występuje co jakieś 6-7 dni, trzeba restartować modem UPC by odzyskać Wi-Fi. Przed momentem znowu miałem taką sytuację, ale teraz dla przykładu nie mogę w ogóle wejść na modem UPC, komenda ping mi pokazuje brak połączenia (a internet jest), z kolei na TP-LINK spokojnie mogę się logować.

 

Chciałem zgłosić do supportu UPC żeby mi wymienili modem, ale też nie chcę wyjść na głupka, jak się okaże, że ich modem śmiga, a mój TP-LINK szwankuje :X

 

No bo dlaczego czasem nie mam Wi-Fi, podczas gdy stacjonarne dalej mają internet, a dopiero po resecie modemu od UPC wszystko się naprawia?

To jest wina TP-LINK czy UPC?

 

Proszę o pomoc i doradztwo co powinienem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UBEE EVW3226

N600 TL-WDR3600

 

Aktualizacji firmware nie robiłem nigdy. Router od UPC działa na fabrycznych cały czas, zmienione tylko by działał w trybie bridge. TP-LINK w zasadzie też nie zmieniany, mam po prostu wklepane adresy dhcp na stałe + parę stron www dodanych do cenzury i w zasadzie tyle.

 

Które z urządzeń jest problemem?

Edytowane przez haaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem upgrade firmware TP-LINK, ustawienia fabryczne. Do tego zrobiłem hard reset UPC. Zobaczymy czy problem znowu będzie się pojawiać.

 

Zauważyłem, że jak ustawię UPC na tryb bridge to nie mogę się na niego logować wcale, co mnie dziwi bo przedtem bezproblemowo mogłem, na razie zostawiłem go domyślnie jak jest trybie router. To samo nie ma nigdzie żadnego firmware dla tego UPC ani nawet opcji nie ma w trybie admina odnośnie update.

 

Jest jakiś sposób czy jedynie UPC ma takie uprawnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak ustawię UPC na tryb bridge to nie mogę się na niego logować wcale, co mnie dziwi bo przedtem bezproblemowo mogłem, na razie zostawiłem go domyślnie jak jest trybie router.

To, że nie można się logować to normalne, bo tryb bridge działa tylko w warstwie 2 tj. modem UPC przestaje mieć własny IP od strony LAN. Dziwne jest to że wcześniej mogłeś.

 

 

Co do upgrade firmware to najpewniej, nie można tego samemu robić tylko robione jest to automatycznie tudzież zdalnie przez UPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci padnie WiFi to weź zamiast restartować modem z UPC to przerwij między urządzeniami połączenie (wyciągnij kabel), po ponownym podłączeniu zobacz co się dzieje

 

jeżeli UPC masz w trybie bridge i wchodzisz od niego do WANu swojego Routera to nie widzę powodów dla których by miało szwankować WiFi TP-Linka przez coś co jest przed WANem, mam na stanie TP-Linka w którym pada wifi raz na tydzień (TL-WR1043ND) więc nie jest to odosobniony przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...