Skocz do zawartości
Irozoki

DVI w GeForce GTX 950

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z podpięciem dwóch identycznych(nie wiem czy to problem) monitorów do tej karty graficznej za pomocą złącz DVI. Górny port działa bez zarzutów, niestety problem jest z dolnym. 

Włącza się go jakoś? Czy jest on zupełnie nie obsługiwany?
Nie wiem o co chodzi, proszę o pomoc. 


Nie sprawdzałem jeszcze Displayportu, ponieważ nie mam takiego kabla. Fajnie by było żeby oba pracowały na DVI.
HDMI odpada bo nie mam takiego portu w monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze podlaczyles 2 monitory do 2 roznicyh gniazd DVI a dziala tylko jeden ?

 

Czy nie musisz przypadkiem w panelu NVIDIA ustawic drugiego monitora i wybrac mu tryb ? Klon czy rozszerzony pulpit ?

I w panelu NVIDIA powinienes miec rowniez informacje o tym, czy ten drugi monitor zostal w ogole wykryty

 

A zeby wykluczyc uszkodzenie gniazda - ten monitor ktory Ci wyswietla obraz - podlacz na probe pod drugie, te  "dolne" DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba monitory działają, podpinałem je do górnego portu i nie było żadnych problemów. HDMI też działa, podłączałem TV i także nie było problemów. 

 

Kable DVI - DVI, też oba działają - podłączałem pod pierwszy port. 

 

Komputer w ogóle nie wykrywa monitora, który jest podłączony pod drugi(dolny) port. W panelu wykrywa tylko monitor z pierwszego portu. W ustawieniach systemowych też nic. 

Mam trzeci(inny) monitor który też podpinałem i również zero reakcji.

 

Szukałem na zagranicznych forach i według nich rozwiązaniem problemu jest użycie innego złącza - chociażby displayport - ale to nie jest rozwiązanie mojego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak... Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji.

 

Bardziej jestem skłonny przy opcji gdzie w jakiś sposób "włącza" się ten dolny port.  

Edytowane przez Irozoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest zawsze aktywny, nie wymaga żadnego włączania. Jeżeli nie działa, znaczy albo jest uszkodzony, albo może ten model karty ma tylko jedno dvi, a akurat dali takiego śledzia z dwoma, ale to drugie w ogóle nie jest podłączone.

 

Nie jets to calkiem niemozliwe, miałem na przykład HD 7850 Gigabyte 1 GB VRAM na pcb od 2 GB VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przewody mam dobre, ale dzięki Twojemu linkowi wiem już o co chodzi... 

 

 

"Jeśli Twoja karta graficzna oparta na NVIDIA ma dwa złącza wyjścia wideo (np. VGA + DVI), niekoniecznie oznacza to, że będzie współpracować z dwoma monitorami w tym samym czasie. Niektóre karty graficzne oparte na NVIDIA będą wyglądały podobnie do Zdjęcia 2, które pokazuje złącza DVI-D oraz złącze VGA. Te karty zwykle będą współpracować z jednym monitorem naraz, nie z dwoma monitorami."

 

Także tyle w temacie... Dzięki za pomoc. :)

 

 

@EDIT: Albo i nie... To bez sensu bo dolny port nawet samemu nie działa... 

Ehhh... Będę szperał dalej, jeśli znajdę rozwiązanie dam znać. 

Edytowane przez Irozoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...