Skocz do zawartości
8344237746

Mała obudowa ATX do 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze obudowy.

Szukam możliwie małej obudowy ATX (płyta główna i standardowy zasilacz).

Zależy mi, żeby obudowa była jak najbardziej przenośna, więc każdy cm ma znaczenie.

Docelowo do środka ma trafić:

  • Intel Xeon x5460 z OC, chłodzony ZALMAN CNPS7000C-Cu z wymienionym wentylatorem 120mm (wciąż czekam na procesor, więc istnieje duża szansa, że będzie wymieniony na jakąś wieżę)
  • GEIL 4x1GB DDR2 800(OC @1000MHz)
  • GA-P35-DS4
  • grafika coś w okolicach GTX 660 Ti (jeszcze nie kupiona, wciąż się rozglądam) z OC
  • 1 dysk HDD

 

Chciałbym, żeby obudowa miała te 250-300mm miejsca na kartę graficzną i 160mm na CPU.

Cena najlepiej do 200 zł, ale jak będzie coś dobrego nieco drożej na pewno wezmę pod uwagę. Mogą być obudowy używane.

 

Początkowo prawie zamówiłem SilentiumPC Brutus M10 Pure Black, która jest najmniejszą obudową jaką znalazłem (415 x 361 x 193mm). Jednak wstrzymałem się z decyzją z uwagi na brak faktycznych testów temperaturowych tej obudowy i jedynie pojedynczy wentylator wylotowy, w dodatku tylko 80mm (miejsce na maksymalnie 92mm). Obawiam się, że obudowa nie da rady schłodzić powyższego zestawu.

Niestety zrozumiałem, że jedyną drogą może być jednak kompromis rozmiaru i chłodzenia. W związku z tym rozważałem Arcadię Raijinteka, która już ma zasilacz na dole, dużo lepsze wyposażenie (filtry przeciwpyłowe) i przede wszystkim dużo miejsca na wentylatory. Zorientowałem się jednak, że wiele ze sklepów źle podaje jej wymiary (właściwe to 455 x 430 x 200 mm) a to już znacznie więcej, w tych rozmiarach to już można dostać dużego SilentiumPC Regnum RG1.

W internecie znalazłem też

https://www.amazon.com/RIOTORO%C2%AE-CR1080-Compartment-Support-Dedicated/dp/B01D205IXS/ref=sr_1_10?s=pc&ie=UTF8&qid=1471210680&sr=1-10&keywords=%22full+atx%22

Niestety tej obudowy w ogóle nie ma w Polsce i jest dość droga. Może coś podobnego jest dostępnego na naszym rynku?

 

Mam więc ogromną prośbę o pomoc z wyborem odpowiedniej obudowy w związku z przedstawionymi kryteriami.

Z góry dzięki za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma tego Brutusa M10 i temperatury na podzespołach ma bardzo przyzwoite (i5 i Gtx 760). Ale jak będzie z chłodzeniem podkręconego Xeona to nie mam pojęcia. Zawsze możesz zamontować jakieś lepsze wentylatory (wymienić tego z tyłu) na jakiegoś be quieta albo noctue. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...