Skocz do zawartości
Gość

14' z GTX 1050

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukam laptopa, który spełnia następujące parametry:

 

Model laptopa: DELL ?
Stan: factory outlet, bardzo dobry
Ekran: 14,1' matowy, bezdotykowy
CPU: i7 6/7Gen (4C, 4T)+
RAM [GB]: 16 DDR4+
Dysk [GB]: SSD 512+
Rozdzielczość ekranu: 1920x1080
Wyjścia obrazu: HDMI, miniDP
Wi-fi: b/g/n/ac
LAN: 1Gb/s
Akumulator: 4-komorowy, 55Wh(?)+
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050
Pamięć katy graficznej: [GB] 4
Modem 4G/LTE:  tak
Podświetlana klawiatura tak, polskie litery i układ klawiszy
System Windows 10 x64 Pro
Zasilacz ?W, oryginalny, polska końcówka
Stacja dokująca: Dell Advanced E-Port II (USB 3.0) 130W+

Gwarancja NBD, do 36 MSC+

"+" oznacza taki lub lepszy

 

Jak na razie nie udało mi się takiego znaleźć. Najbliżej były modele DELLa dla profesjonalistów. Niestety mają one karty Quadro, a nie GTX.

 

Prośba do Was o pomoc, aby doradzić coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma to być lapek - gry , codzienna praca czy coś wymagającego ?

 

Koniecznie to ma być Dell ?

 

Można szukać lapka bez SSD i potem go podmienić na SSD , z reguły SSD dodawane do lapków są średniej lub niskiej jakości , do tego nie wiadomo co to za SSD .

 

Nie wiem jak w innych sklepach ale w X-kom nie ma Della 14,1" z innym prockiem jak I7 7500U .

 

Nie wiele lepiej jest w modelach z I5 - większość to niskonapięciowe procki , są 3 modele z I5 7440HQ ale jeden ma tylko iGPU a 2 inne mają GT930MX na pokładzie .

 

Częściowo twoje wymagania spełnia MSI GS43VR Phantom z I7 6700HQ i GTX1060 , do tego matowa matryca IPS FHD i 6-komorowa bateria 8060 mAh .

 

Tyle że to MSI i to dość drogi model przeznaczony do gier - ceny od 6 000 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma być ogólnego przeznaczenia. Po prostu utrzymywanie więcej niż jednego komputera prywatnego + służbowy to już za dużo. Będę na nim przeglądał internet, grał zarówno w starsze, mniej wymagające gry oraz nowsze. Skoro GTX 1050 na to pozwoli to z pewnością wycisnę z niego wszystkie soki. Dodatkowo sporadycznie wirtualne maszyny z Linuxem i OSX. Wyświetlacze docelowo 2 (+ ekran lapka) lub 3 zewnętrzne monitory.

Chcę kupić coś, co tak szybko się nie zestarzeje i nie padnie.

 

Nie musi to być DELL. Dell Latitude 5480 jest blisko specyfikacji z 1 posta, ale ma grafikę starszej generacji. Można wynegocjować rozszerzone do 5 lat NBD. Odnośnie stacji dokującej to najbardziej podoba mi się rozwiązanie jak z DELL E7470 - 0 kabli, ale on z kolei w ogóle nie ma dedykowanej karty graficznej.

 

Model SSD można wynegocjować z dostawcą, wybrać własną konfigurację lub samemu zmienić.

 

MSI GS43VR Phantom to propozycja godna rozważenia. Jest dość głośny pod obciążeniem (nawet jak na tego typu laptopa), ma mało portów i nie jest w stanie utrzymać maksymalnych zegarów.

 

No właśnie trochę ból, że nie ma DELLA 14'1 z GTX 1050 :P

 

Dell Inspiron 15 - 15 cali to już za dużo (mniejsza mobilność/wygoda i większa waga). Fajnie, że ma 3 porty USB, ale tylko HDMI. Bardzo dobry czas pracy na baterii w zastosowaniu film/przeglądanie neta przez wifi.

 

SMART7 M414C w konfiguracji jak mnie interesuje kosztuje 7 350/7 500. Ma 3 wyjścia video, 3 USB 3.0. Podzespoły nie zrzucają taktowań, a temperatury są znośne. Matryca i wydajność w grach też spoko. Brałbym go, gdyby nie ta bateria.

 

Wygląda na to, że z czegoś muszę zrezygnować.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety otrzymany laptop okazał się niesprawny technicznie. Głównym problemem były restarty nawet pod średnim obciążeniem. Ciekawe czy to bolączka tej konkretnej sztuki czy modelu.

 

https://youtu.be/DKsNuCIIQwI

 

Po 14 dniach od zwrotu towaru dostałem zwrot pieniędzy.

 

Za jakiś czas znów będę musiał znaleźć coś nowego.

 

Nie ukrywam, że niesmak trochę pozostał. Szykowałem się już na recenzję laptopa...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, były w normie. Celowo ustawiłem bardzo wysokie detale i 2x(?)SSAA. Odpaliła się na dGPU.

 

Na wysokich (ale nie "sztucznie podbijanych") detalach lapek też się wyłączał podczas gry w: The Talos Principe (3-4 minuty(!)), Alice: Madness Returns (30-40 minut), Burnout Paradise (1h). Do maksymalnego obciążenia było bardzo daleko.

 

Nawet pod maksymalnym obciążeniem wentylator GPU pracował na bardzo niskich obrotach (ledwo wyczuwalny podmuch), od CPU normalnie. Mimo to temperatury były w normie (GPU <70, CPU <80).

Na filmie pracowały w ustawieniu ręcznym na 100%.

 

Ponadto wyskoczyło kilka bluescreenów w idle (3+ to sporo jak na ~20h pracy lapka).

 

Po prostu jakiś felerna sztuka mi się trafiła. Po jednym egzemplarzu ciężko stwierdzić czy to wada serii.

 

Drążenie tego tematu głębiej niż zmiana sterowników od chipsetu i karty graficznej oraz odinstalowanie programu od kontroli wentylatorów uznałem za bezcelowe. Z resztą niesprawnego sprzętu nie powinno się używać.

 

Nowego lapka poszukam po premierze nowej generacji kart i procesorów :D

 

Prośba do moderacji o zamknięcie tematu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku 2018 roku ma się pojawić desktopowa Volta od NV , nie wiem kiedy wersje mobilne .

 

We wrześniu będzie zaś Coffe Lake od Intela , może potem będzie coś mobilnego na CL .\

 

Ciekawe kiedy pojawi się mobilny Ryzen albo Vega ( o ile będzie mobilna Vega - już z desktopową są ogromne problemy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...