Skocz do zawartości
djgromo

Ryzen White Power (In Win 303)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano wczoraj, 18:19

https://www.youtube.com/watch?v=Mqb83vyUK1A

 

8b112a0f5379.jpg

 

7e1272cec1a8.jpg

 

Witam. Już dawno temu chciałem zrobić biały build, ale nie było sprzętu, który nakłonił by mnie do przesiadki z poprzedniej platformy (Phenom II). Wraz z premierą procesorów Ryzen doszedłem do wniosku, że wreszcie jest sens zainwestować w nowy komputer (dzięki większej ilości rdzeni dla zwykłego zjadacza chleba). Procesor, klasycznie już, najtańszy z najlepszej serii czyli Ryzen 1700. Dlaczego? Ponieważ ma 8 rdzeni, 16 wątków, jest znacznie tańszy od następnego w hierarchii 1700X i 1800X, ma cooler na starcie, a samo XFR nie daje żadnego zysku ponad zwykłe OC. Płyta, żeby pasowała do buildu musiała być biała lub mieć białe akcenty. Kiedy wybierałem model nie było jeszcze płyt MSI w wersji Arctic więc zdecydowałem się na MSI X370 XPOWER Titanium. Droga, ale czego się nie robi żeby spełnić swoją wizję wink.png Ogólnie uważam, że nie jest warta takiej ceny, ale z drugiej strony ma kilka fajnych ficzerów, a sama podstawka ma być wspierana do min 2020 roku, więc jest szansa, że się na niej pociśnie któregoś z następców Ryzena. Jeśli chodzi o obudowę to miałem wiele pomysłów. Od NZXT H440, przez różne odmiany Phanteks Enthoo Evolv. Kiedy natomiast zobaczyłem In Win 303 wiedziałem, że będzie idealna. Chciałem żeby moja obudowa była prosta z zewnątrz, miała duże okno z hartowanego szkła, a sama była przy tym nietuzinkowa i dawała pewne wyzwanie. Ceny RAMu pną się w górę i przynajmniej na razie musiałem zrezygnować z 32 GB. Wybrałem 16 GB (2x8) 3000 MHz Corsair Vengeance LPX. Zasilacz wygrzebałem 7 letni już OCZ MXS 650 W. Pracował tylko rok, a resztę czasu spędził w pudełku. Pewnie lepszym wyborem byłoby użycie Seasonica M12 II 620W, ale nie chciało mi się go wykręcać ze starego kompa, którego zanim rozsprzedam zostawię sobie w razie rezerwy. Docelowo i tak trafi do mnie Super Flower Leadex II w białym kolorze.Tom z OC3D rozpływał się nad tą linią w swoich recenzjach no i świetnie wygląda, w dodatku jest półpasywny. Karta graficzna to stareńki już Radeon 5850 OC od Gigabyte. Kiedyś miałem referenta, ale jak padła turbinka to wymienili mi już na tą wersję od Gigabyte. Kartę zmienię dopiero za jakiś czas. Wcześniej prawdopodobnie będę zmieniał monitor. Zobaczę też jak będzie wyglądała sprawa z Vegą, Voltą oraz ewentualnie implementacją HDMI 2.1 .

 

3d3803bec7a9.jpg

 

Obudowy In Win 303 można dostać w 3 wersjach: czarno-czarna, biało-czarna i biało-biała. Mi niestety nie udało się upolować całej białej (miałem czarny środek). Ponieważ przeprowadziłem się do bloku nie mam możliwości malowania farbą, zostało więc oklejanie folią. Kupiłem po taniości białą folię z allegro. Za kawałek 50x150 cm zapłaciłem ok 25 zł i jeszcze sporo mi jej zostało. Górny grill udało się okleić jednym kawałkiem. Resztę trzeba już było rzeźbić po kawałku ponieważ folia nie dawała się nadciągać. Być może jakbym kupił jakąś droższą np. 3M to by poszło łatwiej. 

 

409c3515883f.jpg

 

24865b297cb4.jpg

 

e3eb8aefb886.jpg

 

eff081a1438c.jpg

 

Potem nadszedł czas na montaż wentylatorów. Wybór mógł być tylko jeden. Enermax Cluster Advance. Każdy posiada wyłącznik LEDów oraz trójpozycyjny przełącznik wyboru zakresu prędkości obrotowej. Wentylatory mają modularną budowę, można wyjąć śmigło oraz rozebrać samą ramę i  aluminiowe oringi. 

 

56bd688a201f.jpg

 

Dokupiłem też przedłużki do przewodów zasilających. Chyba były firmy Bitfenix, ale jak szukałem to jeszcze można trafić na Silverstone. Za przedłużki + kilka na zapas zapłaciłem coś koło 400 zł. Na koniec dokupiłem jeszcze grzebienie do przewodów. Ja płaciłem ok 2-3 zł za sztukę, ale na takich morelach jak szukałem liczą sobie już 18 zł od sztuki smile.png

 

27f4083441ee.jpg

 

a45fca030c82.jpg

 

Walczyłem jeszcze z Corsairem H110i, jednym z nielicznych dających się zamontować na AM4. Niestety jakbym go nie montował nie mieścił się w obudowie więc jest do sprzedania (forum + olx). Muszę pomyśleć nad chłodzeniem powietrznym. Może Noctua. Chciałbym Cryoriga, ale nie mają bracketów w zestawie i trzeba czekać na nie po zakupie.

 

baa988d752b5.jpg

 

dc4ada180765.jpg,

 

Dorzucam jeszcze kilka zdjęć przy lepszym świetle. Na ostatnim widać ten przełącznik w wentylatorze od wyboru zakresu obrotów. Teoretycznie przy PWM można to zastąpić sterowaniem z płyty i krzywą obrotów, ale jak ktoś działa na DC lub przelotkach to może być przydatne. Do samych wentylatorów dodają też przelotki z molexa i gumowe kołki. Ponieważ In Win 303 nie ma mocowania pod wentyle 140 górne Enermaxy trzymają się na górnych wkrętach, a dolne krawędzie opierają się o kratownicę dzięki właśnie tym obciętym gumowym kołkom.

 
eabcf6d47c2f.jpg
 
a3ab72179353.jpg
 
7f8500fd1fcd.jpg

 

 

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się biały backplate na GPU. Co do chłodzenia na proc to Phanteks ma fajnego białego PH-TC14PE. Z tego co kiedyś czytałem to mieli wypuścić odpowiedni zestaw zapinek po AM4.

2a88da8f0b70.jpg

 

Poor man's backplate ;)

Tak myślę i myślę i chyba poczekam aż Fractal Design Celsius S36 będzie dostępny. Jeśli starczą węże to dałbym go na dół. Jakby co to ten Corsair H110i jest na sprzedaż, Zakupiony 2 tyg temu w XKOMie.

Edytowane przez djgromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...