Skocz do zawartości
SzybkiChomik

Ratować Antyka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Processor E2160
Ramy DDR2 SAMSUNG 1GB 1Rx8 PC-2-6400U-666-12-ZZ oraz 2 GB firmy Eudar 667 CL5
Płyta GIGABYTE GA-945GCM-S2L
Karta : Gigabyte GeForce 8500 GT 256MB GVNX85T256H
Dysk wd 800 80 gb
Zasilacz codegen 350 w 
 
Coś się zepsuło z dnia na dzień i nie mam pojęcia co, żadnego kondesatory nie są wybrzuszone.
 
Problem wygląda tak pdołączam komputer do zasilania i automatycznie się uruchamia, nawet nic nie naciskam, niby się włącza, ogólnie bardzo głośno chodzi jakby na full obrotach, niestety nie ma wgl połączenia z monitorem nie wykrywa go.
 
Zdjęcie :
 
Jakieś sugestie ?
Edytowane przez SzybkiChomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach sugestie zawsze te same

Wyciągamy kluczowe wtyczki zasilania płyty, kartę grafiki, pamięć. Oczyszczamy gniazda. wkładamy i wyjmujemy kilka razy dla przetarcia styków.

Jak nie pomoże podmieniamy w kolejności to co najłatwiej

1) zasilacz

2) karta grafiki

3) pamięć

4) płyta

Oczywiście odpinamy wszystkie dyski i napędy. Byle zobaczyć POST i wejść do BIOS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz codegen 350 w

Zacznij od tego. Jeśli ogarniasz temat to go rozkręć i zobacz czy na oko wszystko ok. Najlepiej to podłączyć inny na próbę jak jest taka możliwość.

Zworka na Clear CMOS też by nie zaszkodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, też mi się wydaję że winny będzie zasilacz.

 

Niestety rok temu wyrzucałem moje stare pc-ty. Został mi tylko jeden ale  socket 478 na płycie P4VTC Ver. 1.x  z zasilaczem WIND 505W, o dziwo PC chodzi i to z Windowsem 7 :). W każdym bądź razie niby te same piny bo 20 x 4 ale ten WIND mi nie pasuje do GA-945GCM-S2L. 

 

Tak wygląda końcówka od.

 

Codegen 350. http://imageshack.com/a/img922/5193/QQXrHd.jpg

 

.Wind 505 http://imageshack.com/a/img922/1011/iVHy7p.jpg

 

W innym miejscu są kwadratowe piny a w innym zaokrąglone. Więc raczej nie podłącze. Chyba że znacie jakieś metody :)

 

Jeszcze  jutro dam znać posprawdzam dokładnie, poodciskam, pooczyszczam i zobaczymy..

Edytowane przez SzybkiChomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze nowy post żeby się temat odświeżył.

 

A więc podłączyłem tego Winda, niestety dalej jest to samo wyciągnąłem kartę graficzną, podłączyłem bezpośrednio do płyty głównej i nic się nie zmienia.

 

Czyli płyta ?

 

Próbować coś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...