Skocz do zawartości
Fabbler

Komputer do AutoCad'a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję złożyć tanim kosztem komputero do AutoCada

nie robie na nim żadnych zaawansowanych projektów, mój stary laptop HP (jakieś 8lat) przestaje domagać i chciałbym się przesiąść na coś nowego.

Budżet: max 2k ale im mniej tym lepiej.

Windows będzie kupiony dodatkowo- 10.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebna w takim razie karta graficzna, za to można dołożyć do wydajniejszego procesora i zamknąć się w kwocie 1800zł. Możliwą opcją jest też zamiana HDD na SSD Iridium Pro 240GB i wtedy wykorzystujesz cały budżet:

i5-7400

Asus H110M-K + aktualizacja BIOS

SilentiumPC Brutus M10

Antec VP400

Ballistix DDR4 Sport LT 8GB/2400(2*4GB)

Dysk Toshiba P300 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CADa to zdecydowanie polecam zainwestowanie w SSD różnica we wczytywaniu poszczególnych rzeczy, kultura pracy programu jest zdecydowanie większa w porównaniu do HDD. Ja po przesiadce byłem wręcz w szoku. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się w takim razie nad wzięciem 8GB ram-u w jednej kości a nie dwóch. Ta płyta główna ma tylko 2 sloty, więc ew. zwiększenie ilości ram będzie wiązało się z wymianą obu kości, a mając ram w jednej kości po prostu dokładasz jeszcze jedną, np. coś takiego:

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr4-8gb-2400mhz-cl15-ir-w2400d464l15s-8g-1222102/

 

albo wręcz coś takiego najtańszego:

https://www.morele.net/pamiec-adata-premier-ddr4-8gb-2400mhz-cl17-ad4u240038g17-s-1132808/

 

CL w CAD i tak nie będzie miało znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...