Skocz do zawartości
Gremquen

Jak podłączyć Logitech z506 5.1 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem dziś używane głośniki 5.1 Logitech z506.

Nie było pudełka, instrukcji itp., wszystko luzem.

W zestawie miałem kabel podłączeniowy sprzęt z komputerem, który z jednej strony miał jacka do kompa, a z drugiej strony 2 jacki (wpiąłem je do wejść stereo w subwooferze).

Zmieniłem ustawienia karty na 5.1 i wydaje mi się, że dźwięk jest faktycznie przestrzenny, ale czy na pewno?

 

Czy jeśli dokupiłbym normalne kable do 5.1 zauważyłbym różnice?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że własnie odpaliłem sobie film dzisiaj. No i dialogi na tym poziomym przednim głośniku, jakaś muzyczka, helikopter leciał np. na prawym tylnym. możliwe to jest przez podłączenie stereo czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś takiego jak opcje Matrix czy jakoś tak czyli wypełnienie głośników jest to pseudo 5.1 wtedy zresztą żeby było 5.1 musisz misce dźwięk w 5.1 yt czy inne takie nie obsługują 5.1 tylko gry i filmy pod warunkiem że mają ścieżkę w 5.1

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Nawet w opisie głośników na stronie producenta jest coś takiego:

"Podłącz inne urządzenia przez wejścia 3,5 mm lub RCA, tworząc dźwięk przestrzenny stereo 3D z dwóch źródeł kanałów.".

Widocznie poprzedni właściciel nie miał karty z 5.1, kable pewnie zgubił czy coś a podpiął u siebie normalnie pod stereo.

 

W załączniku przesyłam zdjęcie mojej płyty głównej z wejściami oraz tyłu głośników. Jakie kable mam kupić, żeby to działało? Zwykłe jack > jack z allegro sztuk 3 czy coś innego? :)

tutaj jeszcze link do obrazka: https://image.prntscr.com/image/b984188b5bd64b6eb4686085637203af.png

 

Edit.

W zestawie oryginalnie jest coś takiego :

980-000432_15_1600x1600.jpg - oczywiście 3 sztuki.

Czyli jak kupię zwykle kable z Jackiem z każdej strony to bedzie działać? Warto szukać jakichś lepszych?

post-197677-0-55986100-1495055496_thumb.png

Edytowane przez Gremquen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...