Skocz do zawartości
prezes9393

Zestaw za około 7000zł do gier fhd na lata

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=149594

złozyłem sobie powyższy zestaw, na zakup mam jeszcze około tydzień, pytania na które nie do końca znam odpowiedź:

1) Karta graf: czy warto dokładać kasę do msi gaming x+

2)płyta <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a: w podobnej cenie jest mnóstwo innych, nie mam pojęcia ktora, może msi m3, asrock extreme4,asus prime z270-a?

3) RAM: czy ten jest ok czy wziąc cl15 3000mHz

4) obudowa: Moze zostać czy lepszy fractal lub silent base 800?

5)ssd : warto dorzucać do tego sprzętu,czy zostac na plextor lub wcale na sacie 3 np goodramie?

6) chłodzenie: czy wystarczy do i7700k?

7) napęd chyba bez róznicy?

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest "na lata"? Jeśli 3-4, to może lepiej kupić GTX 1070 i za 2 lata zmienić znowu na coś nowoczesnego? GTX 1080 ma większy sens, gdy masz monitor 1440p lub 4k. Po prostu i tak może się okazać, że za 2 lata będą takie gry, dla których GTX 1080 nie będzie już demonem wydajności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z 256GB Samsung SM961 NVMe SSD. Dysk dobry, ale pojemność zupełnie nie ta jak dla komputera do gier.

Osobiście wziął bym lepszy, czyli Samsung 960pro 512GB. Jeśli chodzi o HDD, to na pewno nie WD Blue. Jeśli pomieścisz się z programami użytkowymi i grami na 512GB SSD, a hdd ma być na magazyn, to polecam cichy WD RED, jeśli wymagasz szybkości od dysku HDD, to tylko HGST Ultrastar.

Druga sprawa, jeśli w tych grach FHD wystarczy Ci 60fps, to wystarczy kupić GTX1070. Jeśli wymagasz 100fps+, no to faktycznie GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zmieścisz w 256GB z całym oprogramowaniem to zostaw ten 961, ale jak trzymasz na raz dużo gier, to daruj sobie w ogóle SSD (i tak mało co tam wejdzie) i weź HGST Ultrastar/WD Black 2TB.

Generalnie dysk SSD trzeba dobierać pojemnością do oprogramowania, które chce się instalować. Cały soft ma się zmieścić na SSD z zapasem na aktualizacje i ewentualne doinstalowanie czegoś. Jak nie ma budżetu, to lepiej sobie darować i postawić szybki pojemny HDD.

Odnośnie WD RED, to bardzo fajny dysk jako magazyn, nie nadaje się do instalacji oprogramowani (w tym gier), on ma 5400rpm. Jego atuty to rozsądna szybkość za stabilność i ciszę. WD blue to sobie daruj.

Jak komputer na lata, to wybór w co należy najwięcej zainwestować jest oczywisty, to odpowiednio pojemny do potrzeb i na zakładany czas pracy komputera SSD. To on ograniczy zwalnianie komputera z czasem, czyli z instalacją i aktualizacjami oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że faktycznie system + 2 gry, to wtedy tak. WD Blue pożenili z WD Green. Dziś to ni pies ni wydra. Poza tym od zawsze chodziły jak czołg, głośne i wolne. Jak potrzebujesz szybszy HDD to weź

https://www.morele.net/dysk-hgst-ultrastar-a7k2000-1tb-sataii-0a39289-655685/

ma 5 lat gwarancji i przynajmniej to co na nim trzymasz jest w miarę bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko magazyn? No chyba, że to magazyn śmieci, wtedy spokojnie możesz wchodzić w tego WD Blue. Ale jak to są dane, których nie chciał byś stracić, to nie ma nic lepszego od HGST Ultrastar.

Zresztą wolał bym zrezygnować z tego M.2 i wziąć SATA SSD + dobry HDD. I tak nie zobaczysz różnicy w grach.

Czyli polecam

Crucial MX300 275GB + WD Black/HGST Ultrastar jeśli instalacja softu też na HDD

Crucial MX300 275GB + WD Red jeśli HDD jako czysty magazyn na pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dysk to zawsze jeden dysk ... i tak dla ważnych danych potrzebny jest dodatkowy backup (Amazon Cloud Drive jest spoko za to ile chcą $). Do tego trzeba pamiętać, że RAID to nie backup :)

U mnie w budzie siedzi WD Blue już kilka dobrych lat i działa ...

 

Oczywiście mam też NAS, ważne pliki są synchronizowane, do tego do NAS jest dysk USB robiący dodatkową kopię przyrostową 2x/doba a przy okazji ważne dane są też synchronizowane do Amazon Cloud Drive.

 

IMO nie ma co popadać w paranoję. Jeśli ważne dane (zdjęcia, dokumenty) przechowujesz gdzieś jeszcze to padnięcie HDD w obudowie nie jest wielkim problemem :) Za zaoszczędzoną kasę na dysku klasy enterprise kupisz sobie dodatkowy USB albo opłacisz chmurę na kilka lat.

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem dysk,obudowę, myślalem jeszcze nad zasilaczem 750W bo tylko 30zł róznicy ale chyba nie ma sensu. To juz raczej wersja finalna, we wtorek zamawiam.CO MYŚLICIE? WSZYSTKO OK?

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=149831
+
https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-z270-a-z270-ddr4-hdmi-displayport-atx-975891/
+
2x  https://www.morele.net/be-quiet-pure-wings-2-bl039-793064/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już prawie prawie wszystko icon_xd.gif

płyta głowna: Asus z270-a

Karta graficzna: MSI 1080 Gaming X+

Ram:Corsair black 3200MHz CL16

HDD: Hitachi Travelstar 7k1000

Procesor: intel i7 7700k

zasilacz: corsair rm750x

ssd : zostawie jednak goodram inridum 256gb, za 3miesiace dokupie samsunga s961 na ktorym bede trzymał system a na sacie gry



Myślę jeszcze tylko nad chłodzeniem, wiem ze Macho rev B jest ok ale dark rock 3 bez pro wyglada chyba ladniej w obudowie wiec chyba postawie na niego,co mysliscie?



No i najgorszy problem mam z obudową, phanteks p400s mi sie podoba chyba najbardziej ale musialbym zrezgynowac z napędu i mozliwe ze tak zrobię, w xkom jest tylko obudowa phanteks p400 bez S i tez nie wiem co to za roznica xd Pomozcie jeszcze z obudowa xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta głowna: Asus z270-a
Karta graficzna: MSI 1080 Gaming X+
Ram:Corsair black 3200MHz CL16
HDD: WD Blue 1tb
Procesor: intel i7 7700k
zasilacz: corsair rm750x
ssd : goodram inridum 256gb + samsung s961  256gb

chłodzenie cpu: be quiet! dark rock 3

obudowa:PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass Edition

 

chyba final :) Jakieś opinie czy wszystko ok? Zasilacz 750W?czy zostawic za 30zł tanszy 650W?Jak reszta?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssd : goodram inridum 256gb + samsung s961  256gb

 

Goodram nie ma pojemności 240 GB przypadkiem? Tak czy inaczej ja wolałbym kupić jeden dysk 512GB na MLC.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...