Skocz do zawartości
PlagueDoctor

Opera 45 Reborn[Stable] - Straszne zacinanie się przeglądarki po aktualizacji z 44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie wiem czy jest to ogólnie odpowiednie forum do takich tematów. Jednak prosił bym was o pomoc w problemie dotyczącym mojej nowej przeglądarki.

Przechodząc do rzeczy. Od niedawna korzystam z Opery i jestem, a raczej byłem z niej bardzo zadowolony. Niestety wszystko poszło się... gdy nadeszła nowa aktualizacja o jakże zacnej nazwie "Reborn". Od momentu aktualizacji przeglądarka po dosłownie, ale to dosłownie 15 sekundach zaczyna strasznie się zacinać. Nie ważne czy komputer ma pięć innych uruchomionych programów, czy jest sama przeglądarka. Nie ważne czy przeglądarka ma otworzone 10 kart czy jedną z jakimś forum. Nie ważne w jakiej sytuacji znajduje się mój komputer przeglądarka zawsze działa tak samo źle.

Na chwilkę (około 5 sekund.) przeglądarkę odmula zminimalizowanie jej na 2 sekundy. Niestety wszystko wraca bardzo szybko. Ważną informacją jest że mam monitor 144Hz więc zacięcia odczuwalne są o wiele bardziej.

 

Dokładniej opisując same zacięcia polegają one na "skokach" podczas przewijania stron, znacznego spadku płynności filmów na serwisach takich jak Youtube (Niezależnie od wybranej jakości.). Oraz tak naprawdę ogólne zacięcia podczas otwierania nowych kart czy wybieraniu jakiś opcji z wysuwanych paneli.

Od razu mówię że chciał bym uniknąć szukania starej wersji 44 ponieważ prędzej czy później zawsze będzie trzeba tą przeglądarkę zaktualizować dla bezpieczeństwa.

 

Prosił bym o szybką pomoc ponieważ problem jest dosyć uciążliwy ! (Nękał mnie też w FireFox'sie z którego przeniosłem się na Operę.)

Ps. Po aktualizacji wbudowany adblock który spisywał się dobrze odmówił posłuszeństwa i nawet po włączeniu nie blokuje kompletnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki masz system, 32 czy 64bit, konfiguracja komputera itp. 

- po pierwsze sprawdź jak działa Opera po włączeniu/wyłączeniu w ustawieniach "przyspieszenia sprzętowego" 

- zainstaluj wersje 64bit jeśli masz wersje 32bit

- na koniec sprawdziłbym wersję Developer (ona jest kilka kompilacji do przodu) czy podobnie się zachowuje. Wersja Reborn w Developer była już chyba w marcu.

 

Pod Operą zamiast wbudowanego adblocka używam uBlock Origin

Edytowane przez milzner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja PC:

System: Windows 7 64Bit.

Procesor Intel I3-6320 SkyLake

GPU: Gigabyte Gforce GTX 960 4Gb

RAM 2x 4Gb Corsair Vengeance LPX DDR4 2133MHz

SSD: GoodRam Iridium PRO 240Gb (Na nim jest zainstalowana przeglądarka.)

Monitor: LG 24GM77-B (144Hz)

 

Opera działa równie źle z wyłączonym jak i włączonym przyspieszeniem sprzętowym.

Opera jest w wersji 64bit.

Mam wątpliwości co do wersji testowej przeglądarki ale spróbuję ją przetestować i sprawdzę jak działa.

 

Dzięki za polecenie adblocka. Zaraz go sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom Menedżera Zadań i sprawdź czy jakiś proces nie zajmuje procesora na kilkadziesiąt %. Poobserwuj co się dzieje w tasku jak opera ci się przycina. Zaznacz opcję "Pokaż procesy wszystkich użytkowników".

 

Sterowniki do płyty, grafiki są aktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma procesów które zużywały by tyle procesora. Po za tym Opera ma strasznie dużo procesów. (Załącznik.) Wszystkie stery aktualne.

Zmieniłem Operę na wersję "develop" i jest lepiej. Jednak problem wciąż występuje lecz rzadziej. Nie zauważyłem czegoś nadzwyczajnego podczas zacięć Opery. Dodam że zużycie RAM'u osiąga maksymalnie 3GB podczas korzystania z przeglądarki.

 

Problem z Adblockiem już rozwiązałem. Po prostu znów działa. Tylko z wersją develop Opery pojawił się mały problemik polegający na tym iż słownik przestał działać podczas pisania akurat na waszym forum. Prawdopodobnie gdzieś jeszcze siadł... Moja ortografia jest okropna więc proszę o pomoc i z tym problemem (Jakiś trik, wtyczka. Cokolwiek !) ; - ;

post-236895-0-45874900-1495138159_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko dokładnie tak jak na zdjęciach.

Może o tym nie napisałem ale sprawdzanie pisowni działa przykładowo na Messenger czy kilku innych stronach.

Jak na razię nie działa ona na PurePC i prawdopodobnie innych forach.

 

Nie wiem czy będę chciał się bawić z Pendrive'wami ale sprawdzę i tę opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...