Skocz do zawartości
Aramis

Mały laptop (podłączony do TV) do filmów 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Rozważam zakup niedużego, ale "prawdziwego" komputera mobilnego - bo do tabletu nie mam zdrowia.

 

Mobilność w sumie potrzebna będzie kilka razy do roku na jakieś wyjazdy (coby dzieciom bajkę przed spaniem puścić itp), przez większość czasu komputer będzie robił za htpc żeby można było na dużym ekranie oglądać filmy z netu w 1080p. 

Jako, że to ma być jedynie dodatkowy komputer, to nie chcę pakować w niego dużych pieniędzy. 

Czy komputerki pokroju GoClever Insignia 1410 WIN (https://www.morele.net/laptop-goclever-insignia-1410-win-975573/) lub Kiano Intelect (https://www.morele.net/laptop-kiano-intelect-x1-fhd-927811/) mają szansę podołać moim wymaganiom? 

Jeśli nie, to co (możliwie taniego) polecicie?

 

Wiem, że ten GoClever ma rozdzielczość 1366x768, ale mój stary lap miał 1200x800 a po podłączeniu pod TV podawał obraz w 1080. Myślę że ten GC też tak powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym będzie kodowany film i z jakiego źródła .

 

FHD w X264 to nie powinno być problemu jak dekodowaniem zajmie się karta , przy mkv też nie powinno być problemu .

 

Co innego jak dekodowanie będzie szło przez procka .

 

O H265 czy do tego YT lub inny serwis to już nie mówię .

 

Inna opcja to jakiś sprzętowy dekoder na androdzie np. ondroid czy malina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym będzie kodowany film i z jakiego źródła .

[...]

Inna opcja to jakiś sprzętowy dekoder na androdzie np. ondroid czy malina .

Filmy głównie ze stron i jakichś vod, więc z kodowaniem moze być różnie.

Sprzętowy dekoder czyli coś w stylu TV BOX, tak?

 

A takie coś? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6825779897

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A klawiaturę da się jakoś przymocować, czy tylko taśmą MacGyvera?

 

To co podałeś to tak naprawdę tablety z klawiaturą, nic innego ;) To nie są laptopy a zabawki do internetu.

Moja niechęć do tabletu wynika z interfejsu dotykowego. Jeśli ta zabawka chodzi pod windowsem, ma klawiaturę i mysz to jest dla mnie OK. Zostaje kwestia wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój chłopaku z tymi szmelcami. Znajdź normalnego laptopa z jak najmniejszą matrycą (12") i daruj sobie te śmietniki tableto-podobne. Te badziewia z dyskami msd/flash 16/32/64GB nie nadają się nawet do filmów. 4k tnie jak należy! Full HD jakoś hula ale też ma opory. Wydajność szmelcu do 1000zł = dobrej Amidze 1200 :-)

Naprawdę nie polecam zwłaszcza Larków, Kiano i wszystkich innych komputero podobnych wytworów.

Szkoda nerwów i kasy. Mam kamerę która kręci 4k.  Po przegraniu do pseudo komputerka nie da się nic oglądać. Nie wiem ile klatek na sekundę! Trzy, pięć, może siedem!  Mówa tu o HP Pavilion x2 10- K000NW oraz HP Stream 13-c000nw. Kupa złomu a wierz mi na słowo - wiem co to są sterowniki, directX, kodeki, poprawny odtwarzacz, h264 i inne. Naprawdę złom nie jest wstanie odtwarzać dobrych filmów a o telewizji DVBT z dekodera USB to już całkowicie zapomnij. Sygnał z nadajnika 100% i problemy przy 2500Mb/s bo 4 rdzenie złoma = 100%

Edytowane przez gadatliwyNaMaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"normalnego laptopa"... Tak jak pisałem, szukam rozwiązania budżetowego, bo to ma być tylko dodatkowy komp.

 

Coś takiego da radę? http://allegro.pl/dell-e7240-i5-4-128-ssd-1920x1080-dotyk-w10-gw12-i6776858691.html

Dziwi mnie procesor 2R4W, myślałem że wszystkie i5 są czterordzeniowe... ale nigdy tak naprawdę nie interesowałem się laptopowymi podzespołami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 desktopowe w większości były 4-rdzeniowe , nie licząc starych I5 6xx i nie licznych modeli SB/IB .

 

Co innego mobilne CPU - tutaj większość procków z przed czasów Skylake była 2-rdzeniowa , tylko I7 miały 4 rdzenie ( choć nie wszystkie ) .

 

Dopiero mniej więcej w czasach Skylake zaczęło się to zmieniać i pojawiły się 4-rdzeniowe I5 , choć modele z 2-rdzeniami nadal są ( także są I7 2c ) - mowa o modelach z oznaczeniem U - niskonapięciowe , mają 2 rdzenie + HT .

 

Choć do tego co chcesz to 2 rdzenie spokojnie wystarczą  , nawet model ULV powinien dać radę - zależy od materiału video - jak dekodowanie leci przez iGPU to nie powinno być problemów .

 

Co innego jak dekodowaniem zajmie się cep - niektóre modele ULV mogą się przy tym spocić .

 

Ten Dell wygląda ok , sensowna firma i model , normalna a nie wlutowana pamięć ram i SSD , normalny windows a nie wersja RT lub inna okrojona jak w tabletach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i5-4200U sytuacja wygląda tak.

Jeśli zadziała iGPU to jest cisza, a będzie wtedy gdy wideo będzie w tych formatach

h265 wsparcie do 4K, ale tylko 8bit

H264 pełne wsparcie do 4K

 

Jeśli VP9 to zupełny brak wsparcia, do 1440p 60fps ten CPU da radę tyle, że laptop będzie chodził tak głośno jak tylko może.

Dziś można jeszcze łatwo wyłączyć YouTube VP9 w zasadzie w każdej przeglądarce. Ms Edge domyślnie w ogóle VP9 nie włącza. W Chrome instalujemy dodatek h264ify i mamy AVC (H264) w YT, w Firefox w about:config ustawiamy media.mediasource.webm.enabled;false i też mamy AVC w YT.

 

Jedyne co mi się wydaje lipne w tym laptopie to to, że jest matryca dotykowa, czytaj nie matowa. Jako set top box do TV, to nie ma znaczenia, ale na wakacje w słoneczku może być kiepsko. No chyba, że dzieci już duże i to co będziesz puszczał to filmy po północy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...