Skocz do zawartości
gadatliwyNaMaxa

Tani zamiennik dla IntelHD610 - 200zł max.

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie używam IntelHD 610 z procka Pentium G4560. Jest niby ok. Ultra HD hula, naprawdę spoko. Zero przycięć.

W UHD ma około 33kl/sek więc jak dla mnie bajer. W gry nie gram.

Chciał bym jednak odciążyć procka bo 2 rdzenie i 4 wątki to trochę mało do pracy i chciał bym wstawić

cokolwiek tańszego (200zł max) w PCIEx16.  Obecnie grafa pobiera mi max. 1GB RAM z 16 zainstalowanych bo tylko

tyle w EFI można na maxa ustawić (płyta Gigabyte GA-B250M-3DH).  Niestety, zasilacz mam cieniutki (Chicony 300W).

W sprzęcie mam jeszcze 2 x 3.5" SATA3 po 1TB i jeden SSD. Nie mam nagrywarki i innych prądożernych bajerów.

Szukam jakiejś przzwoitej karty która była by równa lub lepsza od integry tj. OpenGL4.4, DX12, min. 1GB RAM i jak najmniejsze TDP. Stajnia obojętna - może być ATI, nVISIA czy cokolwiek. Musi być z wyjściem HDMI. DSUB i DVI mogą nie istnieć. Profil normalny. Polecicie coś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie coś sensownego doradzić bo w tym budżecie z nowych kart wybór jest kiepski , same odgżewane , lowendowe kotlety z szyną 64-bit .

 

Radeon HD5450/HD6450 , NV  GF G210/GT210/GT710 ew. Radeon R5 230 .

 

HD6450 jest lepsza niż starszy HD5450 , wydajność na poziomie Inteloswkiego HD3000 z czasów Ivy Bridge 

 

G210/GT210 to w zasadzie to samo - jedno z najsłabszych jak nie najsłabsze GPU na rynku2 , może być słabsza niż integra z G4560 .

 

GT710 sporo lepsza niż G210 ale nadal padaka , stary Kepler na rdzeniu GK208 z 192 SP i pamiecią DDR3 na szynie 64 bit ( tak jak większość lownedu , czasami trafi się coś więcej ) .

 

R5 230 to nic innego jak rebrand HD6450 .

 

Więc jak widzisz wśród nowych kart za dużego wyboru nie ma .

 

Co innego używki z allegro/olx .

 

W tej cenie można dostać HD7750 1GB DDR5 , karta szybka w porówaniu do ww. i do tego niezbyt prądożerna , HD7750 zje te padaki na śniadanie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...