Skocz do zawartości
galik2525

Komputer głownie gry 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo wpadnie troszkę gotówki planuje zmiane platformy z mojego leciwego już 775  moje obecne  podzespoły to:
Typ procesora    QuadCore Intel Xeon E5450, 3000 MHz (9 x 333)
Nazwa płyty głównej    Asus P5Kc
Nazwa ram    Kingston 4GB    DDR3-1333 (667 MHz)
Karta wideo    Gigabyte Radeon R7 260X 1GB GDDR5
Nazwa monitora    BenQ GW2450H
Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W
Dysk ssd :Crucial MX200 250GB
Dysk hdd: Seagate Barracuda 2TB 3,5
Obudowa:no name

Oczywiście z zestawu  zostają dyski,monitor i moje pytanie czy zasilacz da radę?Mam nadzieję  że chyba też zostanie  resztę sprzedam.Na szybkiego złożyłem taki zestaw:
Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz
550,00 zł
MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 bit)
1 895,00 zł
Procesor Intel Core i5-7600K, 4.2GHz, 6MB BOX
1000,00 zł
Płyta główna MSI Z270 TOMAHAWK, Z270, DDR4, HDMI
550 zł
Obudowa:Obudowa PHANTEKS Eclipse P400S 316zł
chłodzenie:Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 150 zł

Suma:4500zł Zestawu będę używał do grania nie muszą być ustawienia ultra mam monitor jaki mam i nie bede go raczej zmieniał  trochę do pracy biurowej, internet może czasem jakiś filmik obrobię nic bardziej skomplikowanego na dłuższą metę pytanie czy przy moim monitorze warto brać tego gtx 1070 czy wystarczy coś tańszego? Oczekuję płynnej rozgrywki w wysokich detalach żadnej magii proszę o podpowiedzi i ewentualne korekty:) odpiszę jak tylko wrócę z pracy aha budżet.......... chciałem nie przekroczyć 3000 zł :) Ale ceny ramu i kart graficznych trzoszkę zmuszają do rozciągania budżetu proszę o porady czy jest ok czy można taniej i też na lata złozyć komputer np do tych 3 tys? Pozdrawiam

Edytowane przez galik2525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage twoje wymagania powininna usatysfakcjonować cię taka platforma za 2700zł. Świetnie się nada do gier w fhd na ultra/wysokich

 

iVKTPlq.png

 

Natomiast jeśli chcesz coś bardziej wypasionego tak jak sam sobie wybrałeś to lepiej będzie kupić:

 

gd5ccQr.png

 

Taki PC starczy na wieki ;) Oczywiście stosunkowo tania płyta i chłodzenie nie są do górolotnego oc ale ten procek już domyślnie jest wysoko taktowany więc podkręcanie nie jest konieczne

Lub kupić coś pomiędzy jak pierwszy zestaw + 1070 + i7-7700 bez K i dodatkowego chłodzenia

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady chciałbym żeby w przyszłości nie zabrakło mocy tak do 4-5 lat spokoju  ale patrząc jak rynek gier i sprzętu się rozkręca ceny rosną i to jest masakra żeby kompa do grania bez fajerwerków składać za prawie 5 tys?Żałuję troszkę że nie miałem  kaski kiedy pamięci ram były tanie teraz trochę przerażają i nie wiadomo czy i kiedy to się zmieni:) czy warto teraz inwestować w I7 7700K czy ten i5 wystarczy?I czy karta nie jest przesadzona jak na ten monitor który mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz że bez fajerwerków? Mój PC z sygnaturki w całości kosztował 2700zł, mijają 2 lata od kupna (jedynie karte w między czasie wymieniłem z gtx'a na porównywalnego Radeona z większą ilością VRAM) i nadal mogę grać w topowe gry takie jak Rise of Tomb Raider czy Watch Dogs 2 na Ultra ale 30fps. Jak ktoś chce 45 albo 60 to zejdzie do High które nie różnią się aż tak bardzo wizualnie ale są lepiej zoptymalizowane i ma.

Po prostu jak są testy sprzętu np na purepc to najczęściej są robione w najgorszych dla sprzętu lokacjach i tam gdzie jest 40fps przez większość gry może być 60. Rynek nie jest aż tak dynamiczny jakby się mogło wydawać. Gpu mają swoją małą rewolucje raz na 2 lata (Polarisy i Pascale) a z CPU od 2011 Intel stał praktycznie w miejscu

Z tymi częściami za 4,5k starczy spokojnie na 4-5lata. Ale zestaw z i5 też starczy, w końcu nadal są to 4 rdzenie. Dopiero o dwurdzeniowym i3 można powiedzieć że już nie wystarcza do topowych gier

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki to jeszcze na koniec dla pewnosci w mojej konfiguracji czy odczuję różnice na gorsze biorąc tanszego Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5 ? Czy zostawić 1070 a może wystarczy GTX 1060 6 GB? Wiem kombinuje ale proszę o opinie :)

Edytowane przez galik2525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 to zupełnie inna półka cenowa jak i wydajnościowa, więc tak, odczujesz. Bierzesz w końcu i7 czy i5? Jeśli i7 to szkoda byłoby go parować z tylko 580, ale jeśli i5 to już wybór należy do ciebie ile chcesz wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu dopłacać do i7, ponieważ po podkręceniu różnica między i5-7600K i i7-7700K jest niewielka, a różnica w cenie spora. i7-7700K to bardziej dla tych co nie chcą podkręcać procesora, bo różnica między niepodkręconym i5 a i7 jest już odczuwalna - w przypadku full detali niepodkręcony i5-7600 mogą w najbardziej dynamicznych momentach pojawić się spadki poniżej 60 klatek, więc jak będziesz brał GTX 1070 i nie zmierzasz podkręcać procesora, to faktycznie warto zastanowić się nad i7.

Jeśli chodzi o to która karta graficzna - zależy czego oczekujesz. GTX 1070 dla ci stałe 60 klatek na full detalach w 1080p w prawie każdej grze, natomiast z GTX 1060 w bardziej wymagających grach będziesz musiał obniżyć detale by utrzymać stałe 60 klatek. Jeśli tak jak napisałeś nie zależy ci na ultra, to bierz GTX 1060 6GB lub RX 580.

Edytowane przez mateo91g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...