Skocz do zawartości
keppel123

Skoki obrotów wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy to normalne że wentylator od chłodzenia procesora (cooler master hyper 103)? Mam i7 3770 lekko podkręconego do 4.3ghz bez podnoszenia napięć itp. płyta główna to asus p8p67 evo czy w biosie jest jakaś opcja która steruje tak "agresywnie" obrotami? Chodzi o to że mam np 1200rpm na wentylatorze a przy odpaleniu jakiegoś programu np google chroma wentylator w ciagu 0,5 sekundy przyspiesza o jakieś 200rpm. To samo dzieje się na stockowym taktowaniu, przedtem na asrocku b75 pro3 i i5 2400 i spartanie he922v2 czegoś takiego nie zauważyłem żeby obroty tak skakały. Chłodzenie jest napewno dobrze przylega do procesora. Płytę główną kupiłem używaną jakieś 2 tyg temu czy to możliwe że ma uwalony jakiś czujnik temperatury czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przypadlosc CPU z glutem. Pewnie Twoj glut, tak jak moj jest marny, dlatego temperatura skacze. Pominięciem problemu jest rozwiazanie kolegi wyzej, ale pelnym jego zazegnaniem bedzie skalp i wymiana gluta na Coollaboratory Liquid Ultra, oraz ponowne sklejenie CPU.

 

Wysłane z mojego Google Nexus 4/LG E960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...