Skocz do zawartości
Querio

SSD Crucial MX300 275GB czy Goodram Iridium Pro 240GB

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam od jakiegoś czasu benchmarki i inne fora, ale wciąż nie jestem pewien, który jest pewniejszy. Z jednej strony mamy Cruciala z 35GB więcej i minimalnie lepszymi osiągami a z drugiej GoodRam z dłuższą gwarancją, pewniejszym MLC i lekko mniejszą ceną.
Sugerowałem się benchamarkami tutaj: https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_mx300_godni_nastepcy_crucial_mx200

 

Testowaliście te dyski? Macie jakieś opinie? Chetnie wysłucham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą pewnością/awaryjnością to nie ma co się tak na to oglądać ... Crucial robi dobre dyski. Mam w posiadaniu Crucial M4 128GB od 2012r (łącznie był w 3 komputerach - zawsze system). Od 2014 Crucial MX100 256GB ... oba działają do dziś bez problemu (a lekko nie mają) :)

Ja tam bym wolał "dodatkowe" 35GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w rączkach egzemplarz MX300 firmowy, lecz brak mi trochę Iridium i wiedzy do testów :D Stwierdziłem, że zawsze warto mieć więcej tej gwarancji, bo nigdy nie wiadomo. Z Samsunga rezygnuję, ponieważ to już dopłata rzędu 40zł, a chciałbym koszty zmniejszyć do sensownego minimum(przy budowie jednostki to tu 40, tam 50 i w sumie robi się spora sumka). @Reyden Dlaczego od razu stwierdziłeś, że Crucial odpada, jeśli mogę wiedzieć? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Crucial robi przeważnie dobre dyski i nie tylko to za bardzo nie ma znaczenia ( choć są wyjątki od tego wide niesławny Crucial BX200 ) .

 

Wszystko rozchodzi się o wytrzymałość jak i wydajność kości TLC , a tutaj różnice są znacznie w porówaniu do kości MLC i żaden producent tego nie przeskoczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Crucial robi przeważnie dobre dyski i nie tylko to za bardzo nie ma znaczenia ( choć są wyjątki od tego wide niesławny Crucial BX200 ) .

 

Wszystko rozchodzi się o wytrzymałość jak i wydajność kości TLC , a tutaj różnice są znacznie w porówaniu do kości MLC i żaden producent tego nie przeskoczy .

Zgadza się, ale pamiętaj, że CrucialMX300 to 3D TLC, a więc w sumie coś takiego jak Samsung 850Evo, który już trochę na rynku jest i jakoś ludzie ne narzekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mi RAID0 z SSD? o_0

Poza tym - moje dane są bezpieczne. Regularna kopia przyrostowa na DS916+, kopia "twarda" na dysk podpięty do NAS 2x dziennie + przyrostowa na Amazon Cloud Drive :)

 

Moim zdaniem nie ma co wariować - jak potrzebujesz szybkości to kupujesz M.2/PCI-E. SSD nie jest do magazynowania ważnych danych, a każdy i tak powinien robić kopię tego, czego nie chce stracić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy sekwencyjne i testy syntetyczne pokazują że mx300 jest z 850 evo jak równy z równym ale zobaczcie na to:

 

mx300:

 

pcmark8-mx300-645x473.jpg

 

850 evo:

 

pcmark-850evo-645x634.jpg

 

 

dołóżcie do tego 5 lat gwarancji evo i wyłania się jasny obraz: mx300 jest konkurentem dla evo tylko dzięki swojej cenie.

 

tak dla cyrku, 960 pro 2TB 722MB/s

 

960pro-pcmark8.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata su900 ma fajny stosunek ceny do wszystkiego  :biggrin:

Za 450zł mamy 3D MLC, niby nieco wolniejsze od tych w 850 pro ale różnica niewielka i niezauważalna w użytkowaniu, 5 lat gwarancji, 200TBW.... całkiem, całkiem.

 

tu macie świeży artykuł na którym się opieram

https://www.legitreviews.com/adata-su900-512gb-ultimate-sata-ssd-review_194527

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...