Skocz do zawartości
piotr-dyzziu

komp do gier 4k +- 9k bez monitora

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,sezon komunijny minal czas zatem na wymiane sprzetu,stary blaszak wedruje do dzieciaka a ja mam ochote zlozyc male co nieco do gier w 4k

lecac zgodnie z mini regulaminem:

 

1.system trzeba bedzie kupic,raczej w10 ze wzgledu na dx12

   napedu optycznego nie przewiduje

   klawiature i myszke posiadam

   monitor do kupienia z innej puli pln-ow,zreszta to podobno nie dzial do tego jakby co to slinie sie na

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 40'' 4K

2.gry 4k  war thunder , gta5 far cry 4,filmy oraz zona siedzaca na FB :)

3. jakies 9000pln,tolerancja jest, jesli warto dolozyc to rozwaze wszelkie propozycje

4/5.czesci nowe,krecone

6. 4k

7.polska

8.mam obudowe DIY,myszke oraz klawiature

9.gdzie taniej ,ewentualnie przy niskiej roznicy cenowej odbior osobisty wrocław

 

co bym chcial:

plyta asus- jest promocja cashback,wiec maximus 9code/apex/hero przy zakupie z i7-7700k jest 460pln zwrotu,

chyba ze cos podobnego w cenie +- 700 bez cashback

 

procek pod promocje asus oraz 4k czyli 7700k cabylake

 

grafa 1080ti,2 zlacza hdmi-mam mozliwosc okazjonalnego podpiecia(jak zona nie okupuje) samsung 55-ks7500

,tylko jaka wersja

 

ram 2x8 - ile mhz? pozniej sie dokupi drugie 2x8

 

ssd 256 giga na system oraz 1/2 gry

 

hdd 3tb?-obecne 2tb cos szybko sie zapelnily

 

chlodzenie na proca-powietrze jakis grandis czy cos takiego

 

zasilacz najchetniej modularny,nie lubie nadmiaru kabli

 

zestaw w przyszlosci bez rozbudowy o sli

 

monitor jak w temacie,chociaz to do innego dzialu powinno isc,ale jak ktos szepnie slowko na ten temat to sie nie obraze

 

jak cos pominalem,prosze pytac

jak cos innego proponujesz,uzasadnij wybor

rozwaze wszystkie za i przeciw,lacznie ze zwiekszeniem budzetu

 

trzymajcie kciuki,zeby zona nie pytala ile to bedzie kosztowac.....................

 

pozdrawiam

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens w braniu 7700k + płyta na Zx70 , procek ma na starcie wysokie takty , większość kończy OC na ~4,5 Ghz - w zasadzie tyle samo co turbo , musiał byś mieć gwarancję że procek dobije do okolic 5 Ghz .

 

Zamiast tego proponuję I7 7700K ( ze względu na zegary ) + płyta na B250 + ram 2 400 mhz , chyba że koniecznie chcesz Zx70 to bierz ramy 3000 mhz CL15 .

 

Karta - dobre opinie ma MSI GTX1080Ti Gaming X .

 

SSD - A-Data SU900 256 GB - 5 lat gwary/ 200 TBW  i pamieci 3D MLC , nie wiele gorszy niż Samsung 850 Pro a zauważalnie tańszy .

 

Chłodzenie - bez OC to SPC Fortis 3 / Grandis 2 , jak chcesz kręcić to idź w kierunku Macho rev.B / Macho X2 albo BQ Dark Rock 3 .

 

PSU - Corsair RMX 650W - dobry  ,w pełni modularny zasilacz z certyfikatem 80+ Gold , trybem półpasywnym i bardzo cichym wentylatorem .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsuńmy na razie kwestie promocji na bok ( inna kwestia to te cashbacki można w zasadzie o kant [gluteus maximus] potłuc ) .

 

Zajmijmy się kwestią tego czy w ogóle jest sens brania I7K + płyta na Zx70 + szybkie ramy .

 

I7 7700K na starcie ma 4,2 Ghz , w turbo ma 4,5 Ghz , procki które robią 5 Ghz coraz trudniej dostać , zresztą nawet wykręcony na 5 Ghz nie jest specjalnie szybszy od I7@4,5 Ghz .

 

10-15 % więcej w wydajności sprzętu w grach można zyskać od szybkiego ramu , z drugiej strony ram 2666+ mhz wymaga płyt na Zx70 , co podnosi koszty .

 

Lepiej zostawić I7K ( 6700K albo nieco nowszy 7700K ) ze wzlędu na wysokie zegary , do tego płyta na H110/B150 i ram 2 133 mhz , do tego chłodzenie na procka - chyba że jechać po bandzie i brać zablokowanego I7 , sam procek wyjdzie taniej ale też różnica w taktowaniu bardziej widoczna , wtedy też nie ma od razu przymusu brania dodatkowego chłodzenia .

 

To co zaoszdzędzisz na procku , płycie ,ramach etc. wydać na co innego np. większy SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do 1080Ti to wersja MSI nie ma najlepszego chłodzenia, tym razem Asus wyprodukował lepszy model, który przy wysokich zegarach początkowych i bardzo dobrej wydajności jest bardzo cichy.

 

Co do płyt głównych to przy cashbacku jej cena jest chyba porównywalna z B250, więc kierował bym się raczej w stronę tej lepiej wyposażonej, z dobrze chłodzoną sekcją zasilania, płyta asusa ma też możliwość optymalizacji procesów Win podcza grania, tak aby zapewnić jak najlepszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsuńmy na razie kwestie promocji na bok ( inna kwestia to te cashbacki można w zasadzie o kant [gluteus maximus] potłuc ) .

 

 

 

Bo ? Kasy można odzyskać po jakimś czasie, więc jest jakiś sens tej promocji. 

 

Co do grafiki to potwierdzam że ASUS 1080Ti ma bardzo dobre i wydajne chłodzenie. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1080Ti teraz to jest dobry wybór....

Co przemawia za 1080Ti:

+11GB vram (vega na pewno nie dostanie więcej niż 8gb, za mało na 4K. Volta dostanie pewnie więcej niż 11GB ale trzeba będzie czekać)

+Wydajność w porównaniu do obecnych kart

 

Jak kupować to chyba tylko Asusa Strix. MSI i Palitowi które miały świetne 1080-tki tym razem coś nie wypaliło z tym chłodzeniem.... Gigabyte Aorus jest niezłe ale dla mnie wygląda jak kupa tandety. Zobacz na unboxingi kart gigabyte aorus, narzekają że konstrukcja maskownicy radiatora jest tak cienka i tandetna że gnie się w transporcie i w rękach przy instalacji, to samo wentylatory.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta za 1200zł ale ram 3000MHz ? 7700K obsłuży ci 3600MHz a nawet szybszy. Nie żebyś potrzebował wyciskać tego CPU do 4K ale mobo mocno przepłacone i można to inaczej spożytkować. 500GB SSD też się od razu ciśnie za tę różnicę.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta bez sensu jak

wyżej wolałbym szybszy ram 

 

ale i tak poczekałbym do x299 bo to już niedługo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/5z92Xy/

 

posluchalem.poczytalem,podzwonilem

wersja ostateczna-skargi i i wnioski przyjmuje przez 48h

 

 

 

Możesz napisać czego posłuchałeś i co poczytałeś, że postanowiłeś wybrać i7? Kupując teraz procesor myśl do przodu a nie na teraz. 4 rdzenie? Na pewno pozipie jeszcze trochę ale bardziej rozwojowa jest w tej chwili platforma z ryzenem. Ja tak przynajmniej uważam.

:D

 

Jeśli ma być intel to może jednak warto sprawdzić co to się urodzi i za ile to to x299, na które tak czeka tesel.

 

Jestem ciekaw co tam złoży sobie zaraz po premierze.

 

:]

 

P.S.

 

Za taki hajs to myślę, że można ciut lepiej, pamięci szybsze chociaż.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam ze plyta z tym prockiem jest na promo asusa-460pln do zwrotu,wiec mobo jest za +-750

co do amd to mam alergie na ta firme

czekac na nowego broadweel?ljak dobrze pamietam roznica wydajnosci do i7 nie byla warta roznicy  w cenie

co do dysku hdd wybralem pierwwszy lepszy zeby tylko zestaw byl kompletny,biedzie WD RED docelowo

 

pisac co o tym myslicie


co do ramu 3200 zamiast 3000 doplata jakies 160pln

3400 zamiast 3000 doplata jakies 230pln ale cl16

jak twierdzicie ze brac to wezme,komp zlozony na morele ale tam raczej calego zestawu nie wezme,utne jeszcze pare zlotych przynajmniej na monitorze,widze oferty o 400pln tansze

 

no i komp do gier 4k co by byla jasnosc,jakby kto nie czytal pierwszego posta

Edytowane przez piotr-dyzziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać na X299 - pewnie że warto jak się ma duży budżet.Dokładać 230zł do 3400MHz jak PC ma być do 4K  - nie wiem czy zobaczyłbyś jakiś przyrost fps-ów, raczej nie.

 

 

 

PS.

 

 


Jeśli ma być intel to może jednak warto sprawdzić co to się urodzi i za ile to to x299, na które tak czeka tesel.

 

 

 

Tesel czeka na X299 czy tak ci się powiedziało qqrdydza ? Bo jak tak to jestem 1 w kolejce po tego 5775c

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam ale niestety nie w tym roku - wydatki zaplanowane juz :(  [a jakoś lewej kasy nie widać ]

i do tego fajną płytkę microatx [a tych na poczatku pewnie nie będzie]

 

ogólnie to czekałbym na to co zaprezentuje intel - w końcu ten komp pewnie bedzie na lata więc  miesiąc w te czy tamte nie robi różnicy [szczególnie przy takim budżecie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... alergia na AMD, no tak. Bierz i7.

 

@Novice.

Ty i tesel macie 4 rdzenie, 8 wątków. Patrząc na porównanie (tak na szybko) to nieduża różnica w wydajności chyba jest. Patrząc choćby na testy PPC gdzie oba te procesory są ze sobą skonfrontowane.

 

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i5_5675c_i_core_i7_5775c_broadwell

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-5775C-vs-Intel-Core-i7-4790K

 

Jaki jest sens by wymieniać jeden na drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest spora w tych grach które są wymienione, większość z nich posiadam i gram. +10 klatek w min. fps to jest dużo.57 vs 70 w Watch Dogs 2 na przykład.Generalnie Broadwell z L4 (1150) to jest coś co można uznać za wyjątek od reguły dreptania w miejscu, jak widzisz potrafi pokazać plecy nawet 7700K. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest na co czekać. Myślicie, że pojawią się jeszcze 4 rdzenie szybsze od 7700K w tym roku?

 

https://videocardz.com/69457/specifications-of-intels-core-x-i9-and-i7-series-supposedly-leaked 4.5 GHz Turbo + 8MB cache 

Ile to może być szybsze od 7700K. O 10%? Broadwella po OC pewnie i tak nie pobije w niektórych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo taki procek to błąd tysiąclecia :P Wszystkie gierki nowe w które gram, nawet te mało wymagające, korzystają z 6 wątków lub więcej. Nawet jeśli tylko z czterech to dwa dodatkowe i tak aktywują się co kilka sekund. Jak czekać to tylko w nadziei, że Intel wrzuci 6 rdzeni za 1000-1500zł  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wrzuci 6c/12t za ~1500/1600zł to będzie licho, ja na pewno tego nie kupię, już będę wolał wymienić 4790K na 5775C. Ale jestem pewien że dostaniemy w końcu 6 rdzeni na mainstream i wtedy i5-tka za 1000zł na prawdę zrobi sieczkę z Ryzena 7, w tym momencie ogranicza ją 4 rdzenie. 6 rdzeni bez HT będzie w grach miało nawet lepsze wyniki niż 4 rdzenie z HT, ja się nawet zastanowię czy 4790K zamienić na 6c/12t czy wystarczy mi 6c/6t. Zawsze uważałem że i5-ka jest dla graczy, nie tylko dla budżetowych. Sam miałem R9 290 z 2500K a potem GTX 980 z 3570K. Niestety Intel ani w 4 ani w 5,6 czy 7 serii nie dał nam 6 rdzeni na i5, głównie po to żeby gracze zainteresowali się i7-kami. No ale lepiej późno niż wcale, mam nadzieję że 6 rdzeniowa i5-ka odżyje bo na razie R5 1600 jest dużo lepszym wyborem.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które testy mówią jasno, że ryzen do gier się nie nadaje?

 

Testy:

 

 

 

Dwa pierwsze z brzegu w miarę świeże.

 

Proszę przestańcie powtarzać takie brednie.

 

:)

 

Testów z podobnymi wynikami jest już cała masa a tu ciągle to samo.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,20

 

Tak zaraz mi wyskoczysz że to tylko w FullHD i w 4K byłoby lepiej, ale takie wyniki powtarzają  się w innych grach w powyższym teście Sebastiana.  Więc ewidentnie tu jest coś nie tak... 

 

Nadawać się może i nadają, ale i tak wolałbym w tym wypadku i7 7700K, bo jest po prostu wydajniejszy w grach.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...