Skocz do zawartości
piotr-dyzziu

komp do gier 4k +- 9k bez monitora

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.purepc.p...miana?page=0,20

 

Tak zaraz mi wyskoczysz że to tylko w FullHD i w 4K byłoby lepiej, ale takie wyniki powtarzają  się w innych grach w powyższym teście Sebastiana.  Więc ewidentnie tu jest coś nie tak... 

 

Nadawać się może i nadają, ale i tak wolałbym w tym wypadku i7 7700K, bo jest po prostu wydajniejszy w grach.

 

No zdecydowanie.

 

Według PPC wydajność w grze wiedźmin 3:

 

i7 7700k           111 fps  

ryzen 1800x      73fps

 

... podczas gdy na powyższym filmiku widać, że na r 1700 nie jest gorzej w tej grze od i7.

Edytowane przez qqrydza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie chwilkę. Dorobię więcej popkornu.

 

Chłopie myślisz że ja jestem jakimś zaślepionym fanatykiem co wypisuje brednie by tylko przekonać innych jakie to AMD jest złe. Do tej pory AMD dostawało po tyłku w grach (Buldożery, które niby miały być znacznie wydajniejsze wówczas) . Testy Sebastiana wtedy to potwierdzały. Teraz jego testy również to potwierdziły  że najmocniejszy Ryzen 7 w niektórych grach zrównuje się z i5. Opieram się na tych testach, bo miałem okazję poznać Sebastiana osobiście i wiem że on testy robi rzetelnie i niczego nie przekłamuje. AMD robi postępy, ale to wciąż za mało, bo wydajność  Ryzenów  w tych testach jest nierówna. 

 

Pozostaje po prostu napisać do Sebastiana by zrobił ponownie testy.   Bedzie okazja jak pojawią  się  nowe procki Intela.  Od premiery Ryzenów troszkę minęło, więc może do tego czasu poprawiła się ich wydajność. Poprawione Biosy płyt głównych i sterowniki do nich .Aktualizacje Microsoftu czy coś tam jeszcze.   Pozostaje czekać na odpowiedź Intela.   Dobre 6 rdzeni w cenie 1500 zł od Intela to byłoby coś. Sam bym sie skusił nad wymiana platformy, bo jak sami tu pisaliście 4 rdzenie w dzisiejszych grach to już się robi przeżytek, a Intel klepie te procki od lat. Czas na zmiany. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4c/4t do gier w 2017, proszę cię powiedz mi że sobie żartujesz.....tak samo jak z wklejaniem testów z marca. i5 ma dobre avg./min. w miejscach które testują IPC. Zerkinij sobie na to co napisałem tutaj, może cię to skłoni do spojrzenia na to z innej strony niż testy PPC.... A jeszcze po tym teście TPU był nowy update mikrokodu, m.in. z obsługą DDR4 do 4000

Moim zdaniem płacić 1100zł za 7600K 4c/4t i 600zł za płytę żeby go podkręcić to jest tak durne że aż śmieszne jak koszt R5 1600 i B350 to 1400zł i on dopiero rozwija skrzydła ..... 

 

 

 

Pozostaje po prostu napisać do Sebastiana by zrobił ponownie testy.   Bedzie okazja jak pojawią  się  nowe procki Intela.  Od premiery Ryzenów troszkę minęło, więc może do tego czasu poprawiła się ich wydajność. Poprawione Biosy płyt głównych i sterowniki do nich .Aktualizacje Microsoftu czy coś tam jeszcze.   Pozostaje czekać na odpowiedź Intela.   Dobre 6 rdzeni w cenie 1500 zł od Intela to byłoby coś. Sam bym sie skusił nad wymiana platformy, bo jak sami tu pisaliście 4 rdzenie w dzisiejszych grach to już się robi przeżytek, a Intel klepie te procki od lat. Czas na zmiany. 

 

O to to to...

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG napisałeś wcześniej że i tak nie polecisz Ryzena do gier bo się nazywa Ryzen, już wolisz i5-tę. Napisałem komentarz,długi,więc trochę go klepałem... w międzyczasie Ty zmieniłeś zdanie i napisałeś że 4 rdzenie to przeżytek. 

Nie zaczynaj Ty :kijem:

Albo też ja nie doczytałem tego twojego ostatniego komentarza.Nie wiem, ale nie leć od razu do admina. W każdym razie R5/R7 potrzebują nowych testów bo różnica jest kolosalna momentami.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wtrącę, że testy te, przynajmniej na purepc.pl przedstawiają najczęściej najgorszy możliwy scenariusz. Nie jest pokazane, jak procki zachowują się w typowej dłuższej normalnej rozgrywce, bo być może jest tak samo, a różnice się zmniejszają (lub nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wccftech.com/intel-kaby-lake-x-skylake-x-pricing-leaked-core-i9-7920x-7900x-7820x-7800k-i7-7740k-i5-7640k/

7700k 4.5GHz 349$ 91W

7740x 4.5GHz 349$ 112W

 

Szykuje się "rewolucja" od Intela. 649$ za 8 jajek. 2x drożej od Ryzena.

Jajko jajku nierówne, taki SL-X na 4.5GHz z 8 rdzeniami zje R7 na śniadanie. Drogo,drogo ale ja mam nadzieję że 5960X na allegro polecą dzięki temu w dół, może do poziomu 1800X.Nic mi więcej nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa premiery,wiec skladamy zestaw do gier 4k oparty na x299

budzet 9k moge sobie w buty wsadzic

bez testow moge pomyslec o 7820x +jakas mobo -koniecznie atx

resztA jak w zestawie z morele- dysk bedzie wd red

 

admina prosze o zmiane watka i nie zamykanie tematu

ewentualniue zmiane tematu w/g uznania

12k bez monitora powinno starczyc ,szukam rozsadnego zestawu za rozsadne pieniadze

 

i oby zona nie pytala ile na to potrzeba........................ .....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 4k, to serio polecałbym się zainteresować Ryzenem, i nie patrzeć na testy na polskich stronach, gdzie z jakiegoś powodu unika się testów 4k.
Jednak prawdziwe testy pokazują, że jak już 7700 zaczyna się dusić, Ryzen dalej robi swoje, i to nagle 1080Ti staje się dla niego bottleneckiem. 

http://www.legitreviews.com/cpu-bottleneck-geforce-gtx-1080-ti-tested-on-amd-ryzen-versus-intel-kaby-lake_192585/5

Szczególnie jeśli to ma być inwestycja na przyszłość. Tak jak AMD w kółko wydaje te same karty graficzne, tak Intel robi to samo z procesorami, więc trzeba się będzie liczyć że za rok jak wymagania gier wzrosną, trzeba będzie nowego Intela, a zgodnie z dotychczasowym doświadczeniem będzie też trzeba nowej płyty i ramu, a Ryzen na ten wzrost wymagań będzie już po prostu przygotowany.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...