Skocz do zawartości
EDDY

Podświetlana nożycowa klawiatura (koniecznie cicha)

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrej klawiatury nożycowej, koniecznie cichej z podświetleniem (białym lub rgb). Klawisze muszą być standardowe bez udziwnień i nie potrzebuję makro. Klawisze nie mogą być zupełnie płaskie jak w laptopie, tylko z wgłębieniem.

Jest coś takiego? Szukałem długo, ale nic specjalnego nie znalazłem.

Cena nie ma znaczenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja też właśnie poszukuję identycznej klawiatury jaką chcesz zakupić (oprócz tego, że nie chce za dużo wydać). Do tej pory widziałem 3 fajne, ale każda nie jest zbyt wytrzymała (ufając opiniom ludzi na stronach).

 

1. Natec Medusa 2 - Sam ją miałem, bardzo przyjemna klawiatura, ale mi np się rozsypała po tygodniu (pękł plastikowy zawias w spacji) i miała fabryczyny defekt (podwójny napis enter nałożony na siebie) i dostałem zwrot pieniędzy.

 

2. Cougar 200k - Bardzo fajna klawiatura i tania (sam myślę nad jej zakupem) ale też ludziom czasem wysiadały klawisze lub mieli różne dziwne defekty, ale to też kwestia sztuki. Dodatkowo trzeba zadbać by klawiaturę kupić wersję US z układem klawiszy z długim shiftem (chyba że Ci nie przeszkadza) - Recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=qGjG6Ndxg4o 

 

3. Gigabyte Force K7 - Klawiatura była bardzo dobra, ale 2 lata temu, obecne rewizje też są bardzo podatne na wyskakiwanie klawiszy i temu podobne cyrki (sporo opinii na Ceneo) więc jestem już do niej sceptycznie nastawiony, choć krok dzielił mnie od jej kupna.

 

4. Jest jeszcze ewentualnie A4Tech KD800L. Sam miałem klawiaturę tego producenta, tylko model wcześniejszy (kd 600l) przez dobre 4 lata i dobrze się trzymała, ale ona nie jest nożycowa.

 

5. Cougar Vantar to następca 200K, ale dla mnie wygląda tandetnie i mało jest recenzji o tej klawiaturze.

 

Ogólnie z tego co zauważyłem z nożycowymi jest bardzo duży problem i kwestia trafienia dobrej sztuki. Sam zresztą to odczułem na własnej skórze. Więc jakbyś miał inne propozycje lub ktoś inny to z chęcią wysłucham sugestii. 

 

 

edit:// Zamawiam tego Cougara. Jak będę miał i będziesz chciał to zdam Ci relacje czy klawiatura mi pasuje.

Edytowane przez Sztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sztof

Używałem Natec Medusa 2 i mogę powiedzieć że jak na swoją cene (60zł?) to jest świetna. Cicha, niewielka, lekka, klawisze dobrze działają. I przede wszystkim ma klawisze funkcyjne. Jedyne mankamenty to że bardzo się palcuje i ma dosyć mocne podświetlenie przez co rzadko go używałem. Po 2 latach kabel przestał łączyć (nie ma przy wyjściu żadnego wzmocnienia i w pewnym momencie przewody były na wierzchu dlatego trzeba na to uważać) ale po takim czasie i za taką cenę nie było mi szkoda. Szukając czegoś taniego kupiłbym ją ponownie.

 

Od pół roku mam Gigabyte Force K7, jest zdecydowanie solidniejsza, cięższa(prawie jak mechaniczna), ma opleciony kabel który nie powinien już się wyrwać. Fajny patent z tymi rolkami do jasności podświetlenia i głośności ale szkoda że nie ma osobnych klawiszy funkcyjnych tylko klawisz fn. Za to na minus wg mnie cena - 150zł, chociaż jest też wiele droższych modeli. Póki co z klawiszami nie było żadnych problemów

 

Jeszcze je porównując w Medusie klawisze są bliżej siebie i mają krótszy i bardziej miękki skok. Jest także cichsza(chociaż może to być kwestia wyrobienia się klawiszy) Obydwie klawiatury mają delikatnie wgłębione klawisze ale nie wiem czy o dokładnie takie coś chodzi autorowi.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna propozycja to Logitech Illuminated - w promo za ~180 PLN . Dobrze mi się z niej korzysta. Klawisze gładko chodzą, a nie jak w np. podświetlanym A4Tech, gdzie klawisz jak nie wcisnąłeś centralnie, to wręcz ciężko chodził (zjawisko się nasiliło po dłuższym użytkowaniu tech A4Tech, podczas gdy Logitech po dosyć długim używaniu, lekko ponad rok, nadal chodzi jak nowy). Przy czyszczeniu uważaj, bo plastik nie jest zbyt giętki i przy przecieraniu nitka ze szmatki zahaczyła o klawisz i tak go wyrwała, że pękł zaczep przycisku - musiałem w serwisie Logitech zamawiać nowy klawisz. Podświetlenie oczywiście ergonomicznie białe*

 

* moim zdaniem niebieskie, czerwone itp. jest po prostu niepraktyczne. Gdybym miał kupić jakąś klawiaturę z nie białym podświetleniem to ew. z kolorem "bursztynowym" , bo też dobrze się to czyta ... bezpiecznym wyborem jest więc klawiatura RGB, gdzie kolor sobie po prostu wybierzesz

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...