Skocz do zawartości
Swimming8912

Monitor 1920 X 1080 Nie Meczacy Oczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym kupic Monitor 1920 X 1080 Nie Meczacy Oczu ale nie wiem jaki bardzo mi zalezy na tym zeby mial jakies technologie ktore nie mecza oczu bo mam wade i nosze okulary i nie chce zeby mi sie wada caly czas pogarszala jeszte mocniej od monitora :=) 

 

Moje Preferencje to : 

 

- 24 zoll lub 23,8 zoll 

- maksymalne response time monitora ma byc 5 ms (moga byc wyjatki)

- jakies technologie mile dla oczu nwm jakie tam sa : eye care, eye saver,flicker free albo jak sie ktos zna to jeszte pewnie jakies sa

- Cena hmm fajnie by bylo gdyby byl dosc tani albo odwdzieczal sie bardzo dobra jakascia czyli cena no powiedzmy 500 - 700 zl 

- panel moze byc matowy albo polyskowy obojetnie 

- panel ips albo lepszy albo wmiare taki sam ale napewno NIE TN(TFT) 

- 60 to minimum ale wystarczy :)

 

Prosze wysylac propozycje na morele.net dziekuje :)

Edytowane przez Swimming8912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2017?page=0,21

 

PS. Mam "dobry monitor 1920x1200" i myślałem, że "nie męczy oczu". Po przeczytaniu pierwszego akapitu (!?) Twojego posta zmieniam zdanie :/ Sorry za przytyk, ale to było naprawdę straszne.

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 24 zoll lub 23,8 zoll

- chcesz tak pisac to idz na niemieckie forum

 

 

- maksymalne response time monitora ma byc 5 ms (moga byc wyjatki)

- zapomnij o tej papce marketingowej i napisz do czego Ci potrzebny monitor

 

 

- jakies technologie mile dla oczu nwm jakie tam sa : eye care, eye saver,flicker free albo jak sie ktos zna to jeszte pewnie jakies sa

- kup sobie naklejki na allegro na swojego AOC za 200zl i bedziesz mial super duper technologie. Jedyne czego potrzebujesz to brak migotania (flicker free ktore wymieniles), zadne eye savery czy inne glupie mylace nazwy

 

 

- Cena hmm fajnie by bylo gdyby byl dosc tani albo odwdzieczal sie bardzo dobra jakascia czyli cena no powiedzmy 500 - 700 zl

- chces cos DOBREGO I ZDROWEGO czy taniego? Zaweziles sie wlasnie do kilku gownianych opcji, wiec mozesz ogolnie zapomniec o spelnieniu pozostalych warunkow

 

 

- panel moze byc matowy albo polyskowy obojetnie

- nie NIE moze, chcesz cos dobrego dla oczu to nie moze to byc jarzeniowka z blyszczaca matryca...pomysl troche

 

 

- panel ips albo lepszy albo wmiare taki sam ale napewno NIE TN(TFT)

- chociaz jeden konkretny warunek...

 

 

- 60 to minimum ale wystarczy  :)

-  jasne ze wystarczy....widziales gdzies IPS 144Hz za 500zl?

 

 

 

Prosze wysylac propozycje na morele.net dziekuje  :)

- oho, znizke czy wyplate za nabijanie Morelom klikow dostaniesz?

 

Potrzebujesz monitora z FlickerFree jak wspomnialem oraz niska minimalna jasnoscia, czyli chcesz uniknac walenia stroboskopem na pelnej mocy prosto w zrenice. Na TFT central mozesz spojrzec na testy monitorow pod tym katem. Nadaja sie nowsze DELLe z serii U, moze drozsza rodzinka LG-kow itd. Ogolnie ani marka ani konkretny model nie ma znaczenia bo nie ma w takim pulapie cenowym niczego idealnego. Z uzywek mozna przebierac. Pofiltruj na swoich kochanych morelkach cenowo (a noz bedziesz mial szczescie i cena w momencie zamowienia sie nie zmieni, a towar bedzie dostepny wciaz...choc mala szansa u tych przekretasow) i potem poszukaj recenzji na TFT takiego ustrojstwa. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując monitor też przede wszystkim kierowałem się aby nie męczył wzroku. Wybrałem tą iiamkę z podpisu i nie żałuję. W ogóle nie mam dość patrzenia, nawet po dłużej sesji z tym ekranem. Oczy nie bolą, puchną, czerwienią się itp. Jak dla mnie więc spełnia ten wymóg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- chcesz tak pisac to idz na niemieckie forum

 

 

- zapomnij o tej papce marketingowej i napisz do czego Ci potrzebny monitor

 

 

- kup sobie naklejki na allegro na swojego AOC za 200zl i bedziesz mial super duper technologie. Jedyne czego potrzebujesz to brak migotania (flicker free ktore wymieniles), zadne eye savery czy inne glupie mylace nazwy

 

 

- chces cos DOBREGO I ZDROWEGO czy taniego? Zaweziles sie wlasnie do kilku gownianych opcji, wiec mozesz ogolnie zapomniec o spelnieniu pozostalych warunkow

 

 

- nie NIE moze, chcesz cos dobrego dla oczu to nie moze to byc jarzeniowka z blyszczaca matryca...pomysl troche

 

 

- chociaz jeden konkretny warunek...

 

 

-  jasne ze wystarczy....widziales gdzies IPS 144Hz za 500zl?

 

 

 

- oho, znizke czy wyplate za nabijanie Morelom klikow dostaniesz?

 

Potrzebujesz monitora z FlickerFree jak wspomnialem oraz niska minimalna jasnoscia, czyli chcesz uniknac walenia stroboskopem na pelnej mocy prosto w zrenice. Na TFT central mozesz spojrzec na testy monitorow pod tym katem. Nadaja sie nowsze DELLe z serii U, moze drozsza rodzinka LG-kow itd. Ogolnie ani marka ani konkretny model nie ma znaczenia bo nie ma w takim pulapie cenowym niczego idealnego. Z uzywek mozna przebierac. Pofiltruj na swoich kochanych morelkach cenowo (a noz bedziesz mial szczescie i cena w momencie zamowienia sie nie zmieni, a towar bedzie dostepny wciaz...choc mala szansa u tych przekretasow) i potem poszukaj recenzji na TFT takiego ustrojstwa

wystarczylo napis tylko to koncowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chcialbym kupic Monitor 1920 X 1080 Nie Meczacy Oczu ale nie wiem jaki...

 

Zdradź nam jedną tajemnicę:

 

- jakiego monitora używasz TERAZ ?

 

...że tak ci "męczy wzrok"... :smoke:

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czymś takim się zainteresuj:

 

https://www.morele.net/monitor-benq-gw2470hm-1043161/

 

Matryca AMVA, więc kolory dobre, dynamika może szwankować(w diablo nie widać, może w csie widać) i patrzy się całkiem dobrze. Mam taką wersję 22 calową i wydaje się calkiem ok. Alternatywnie coś takiego, co już było wyżej polecane:

https://www.morele.net/monitor-dell-p2317h-911286/

 

Na pewno ma lepszą ergonomię, patrzy się całkiem nieźle - porównywalnie do Benq'u, ale czerń jest gorsza, bo to IPS.

I taka rada - jeśli masz monitor i męczą Cię oczy, to po pierwsze - przyciemnij. Po drugie - ściągnij sobie narzędzie do kalibracji monitora od Eizio i sprawdź ustawienia. W tym przedziale cenowym nigdy nie będzie dobrze, ale różnicę możesz zauważyć. Polecam także ten program:

https://justgetflux.com/

 

Biały kolor wieczorem stanie się trochę łososiowy, ale monitor wieczorem nie bije po oczach.

 

Całkiem fajne są jeszcze te monitory:

https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

 

Natomiast jeśli masz problemy ze wzrokiem, to po pierwsze - rozważyłbym dołożenie trochę do budżetu, po drugie - przetestowanie kilku monitorów, a po trzecie pracę przed monitorem zgodną z zasadami bhp, bo wzroku nie pogorszysz sobie od samego patrzenia na monitor. Przerwy oraz dobre oświetlenie pokoju w którym pracujesz.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...