Skocz do zawartości
tomciotom

Uszkadzające się pliki mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio nasila mi się taki problem że pobieram film w formacie mkv sprawdzam czy działa jest ok restart kompa i jest ok za kilka dni chcę obejrzeć film i zacina się. Problem nie występuje na innych plikach tzn obrazach czy plikach rar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kodeki ? Moze instalowales jakas dziwna paczke kodekow ? Zdarza sie tez, ze np. zacina Ci sie ze wzgledu na to, ze dane nie sa odczytywane z odpowiednia predkoscia z dysku. Moze byc to spowodowane ty, ze dysk w danym momencie "cos robi" (zwroc na to uwage) albo jest problem z DMA (bezposredni dostep do pamieci z pominieciem CPU). Najlepiej to sprawdzic obserwujac zuzycie procesora w trakcie zacinania. Obserwujac to rowniez mozesz sprawdzic jaka aplikacja mozliwe, ze zaczyna zarzynac Ci dysk.

 

Mozna tez dla pewnosci sprawdzic SMART dysku czy nie ma problemow

 

I jeszcze sprawdzic, czy problem nie lezy po stronie ktoregos sterownika i nie powoduje problemow z plynnym streamowaniem Audio/Video - uzyj programu DPC Latency checker i w momencie gdy zaczyna sie zacinac - sprawdz czy wartosci na wykresie wychodza poza zolta skale. Jesli tak - program Latency Monitor pozwoli zdiagnozowac sterownik (a tym samy urzadzenie) powodujace problem

 

Reasumujac, skup sie na:

 

- kodeki

- dysk i to, co pracuje w tle

- rowniez temperatury (CPU) w trakcie zacinania

- zuzycie zasobow (dysk, CPU)

- SMART dysku

- DPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź użycie CPU w tym czasie.   Jak plik jest uszkodzony (w co wątpię) to może być problem z jego zgraniem na inny dysk.     Jak idzie z grać to mogą byc to kodeki lub problem z dyskiem( spadki jego wydajności) lub cos w systemie.      Jak wywala błędy CRC przy kopiowaniu na inny dysk to oznacza albo uszkodzenie dysku lub pamięci RAM.   Pliki same się tak nie uszkadzają. Może to powodować walnięty RAM lub dysk twardy. 

 

Każdy plik MKV idzie odtworzyć jak masz część tylko jego zawartości. Oczytasz tylko to co jest zapisane/nieuszkodzone. Ale lekkie ścinki mogą być spowodowane wysokim użyciem CPU i/lub dysku.  Może to powodować jakiś program w tle lub kodek. Sprawdź na innym odtwarzaczu typu VLC. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem troche i DPC ok smart ok procesor 9-14% odtwarzanie przy zacięciu 25-27%
błędów CRC brak pliki kopiują się normalnie. A teraz najciekawsze pobieram film na dysk zewnętrzny usb (zawsze go używam do pobierania) sprawdzam  film działa robię kopie na hdd restart i na hdd film działa a na dysku usb VLC daje komunikat o uszkodzonym indeksie lub odtworzy 3 min czasem 30 min filmu i zacinka. Zewnętrzny dysk uszkadza filmy ewidentnie po restarcie kompa jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogvel

Dysk OK.

Pozostają błędy w poglądzie zdarzeń.

Myeventviewer http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html

Na dole spolszczenie i ciut wyżej program. Zawartość spolszczenia wkleja się do folderu programu.

Na dole programu właściwości błędów i można je kopiować do notatnika, a potem zawartość na wklej.org, a tu link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ponad 15 tysięcy włączeń dysku ?! Ja przez 2 lata zrobiłem niecały tysiąc na moim dysku systemowym. Dziwne. Co prawda na system mam SSD, ale na talerzowcu którego kiedyś, kiedyś miałem, to po 9 latach nie przypominam sobie bym miał tyle włączeń. Na dyskach wymiennych USB mam włączeń jeszcze mniej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2 letni Crucial ma ok 1000 włączęń.   Prawie 1,5 roczny EVO ok 900 , ale to systemowy. Ewidentnie coś  tu nie tak z tym dyskiem masz mimo, lub coś dane źle pokazuje. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogvel

U mnie power cycle 8726, ale 39058 power on hours. W przeliczeniu, to dwanaście lat dysk śmiga, chociaż w trybie pilnym umierał ponad trzy lata temu. Wyciąłem problematyczne sektory i wciąż stan dysku dobry (WD).

Na drugim komputerze miałem błędy partycjonowania error code 4408, err_is_volume_mounted spowodowane przerwami zasilania.
Nie dało się przywrócić/naprawić mbr, nie dało się żadnym programem płatnym.
Poradziłem sobie. Zainstalowałem minta, usunąłem partycje i windowsa 7 na amen. Potem usunąłem gruba i ponownie zainstalowałem windowsa dając mu tylko 50GB. Po instalacji eaesusem masterem z wolnego miejsca 250GB zrobiłem sobie bezproblemowo dwie dodatkowe partycje.
Jakieś problematyczne sterowniki mogą generować przerwy napięcia?
Hitashi został uratowany i ten error code nie pokazał się więcej. Sprzętowo nic nie zmieniłem.

Mikroprzerwy zasilania mogą generować naliczanie power cycle - dziwię się, że padło na mkv...

Edytowane przez Bogvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk OK.

Pozostają błędy w poglądzie zdarzeń.

Myeventviewer http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html

Na dole spolszczenie i ciut wyżej program. Zawartość spolszczenia wkleja się do folderu programu.

Na dole programu właściwości błędów i można je kopiować do notatnika, a potem zawartość na wklej.org, a tu link.

Prawie 60000 zdarzeń nie wiem czego szukać.

40000 jest takich komunikatów ale to chyba dysk systemowy.

 

Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk1\DR1.

 

Dane zdarzenia:

0000   04 00 80 00 01 00 00 00 00 00 00 00 33 00 04 80    ............3...

0010   2D 01 00 00 15 00 00 C0 00 00 00 00 00 00 00 00    -...............

0020   00 10 F3 C0 D1 01 00 00 0A 14 39 00 00 00 00 00    ..........9.....

0030   FF FF FF FF 01 00 00 00 58 00 00 84 02 00 00 00    ........X.......

0040   00 20 0A 12 80 03 20 40 00 00 00 00 3C 00 00 00    . .... @....<...

0050   00 90 06 00 00 00 00 00 48 CC 33 09 80 FA FF FF    ........H.3.....

0060   00 00 00 00 00 00 00 00 60 1C B0 07 80 FA FF FF    ........`.......

0070   B0 DA 9D 07 80 FA FF FF 88 79 E0 E8 00 00 00 00    .........y......

0080   2A 00 E8 E0 79 88 00 00 80 00 00 00 00 00 00 00    *...y...........

0090   70 00 05 00 00 00 00 0A 00 00 00 00 21 00 00 00    p...........!...

00A0   00 00 00 00 00 00 00 00                            ........        

 

 

6900 na 57tyś godzin pracy na starym WD 500GB. Głupio to może zabrzmieć ale zmień taśmy SATA ;)

To jest dysk zewnętrzny kabel USB 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogvel

Na dysku systemowym wyłącz przywracanie, wyłącz kosz, wyłącz hibernację i stronicowanie. Po restarcie weźmiesz się za defragmentację dysku i potem pełną optymalizację. Możesz użyć tego programu portable http://portable.info.pl/ultradefrag-portable/

Program po polsku.

Po pełnej optymalizacji pobierasz privazer, ustawiasz, podczas analizy klikasz dwukrotnie na dole i podczas analizy ustawiasz priorytet na wysoki. Zaznaczasz czyszczenie i czekasz. Dysk - partycję jakie 200GB, to będzie z 18 minut czyścił i zerował mimo komunikatów, że dłużej.

https://privazer.com/PrivaZer.exe

Po zerowaniu ponownie włączysz przywracanie systemu i stronicowanie. Być może zerowanie usunie problem, bo stronicowanie, jak i te funkcje do wyłączenia - tworzą nieprzesuwalne pliki. Optymalizacja ułoży systemowe na początku partycji.

 

Cóż, czynności na dyskach nawet zewnętrznych kontroluje system i tam, gdzie jest zainstalowany, tam błędy obsługi mogą utrudnić wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...