Skocz do zawartości
Zaslav

Małe użycie GPU w grach (MSI GTX 1060 Gaming X 6g)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno zakupiłem GTX`a 1060 od MSI w wersji Gaming X i zauważyłem duże problemy z użyciem GPU.

Najbardziej widoczne jest to w GTA V gdzie użycie GPU jest na poziomie 50-70 %

Ustawiłem w Panelu Sterowania NVIDII "Preferuj Maksymalną Wydajność" lecz nie pomogło.

 

Specyfikacja :

 

Procesor : I5 4460

Płyta Główna : MSI H97 PC mate

Zasilacz: SilentiumPC Vero l1 500W

Pamięci RAM : HyperX 2x4GB

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś na myśli użycie CPU a nie GPU na poziomie 90-100% to procesor się dławi, i5-tki a szczególnie te zablokowane są do [gluteus maximus] do nowych gier które obciążają mocno CPU. Na tę płytę wsadzisz już 4790K, 4 rdzenie + HT, taktowany 4.2Ghz z fabryki i powinno być już bardzo płynnie bez spadków.Nawet zablokowany 4790 @4GHz spokojnie da radę. 8GB RAMu to też takie absolutne minimum.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem coś w opcjach , wyłączyłem Synchronizacje Pionową i w GTA V GPU Usage stoi na poziomie 99% więc jest ok , brak już jakichkolwiek przycinek.

Testowałem jeszcze w BF1 i w ME:Andromeda i tam także użycie GPU na poziomie 99%

W Conan Exiles mimo wszelkich starań tylko 60-80 % użycia

 

Mam jeszcze jedno pytanie , otóż jak to jest iż w jednej grze taktowanie rdzenia jest na poziomie 1911 MHz a w drugiej 1936 czy 1974 MHz ?

Edytowane przez Zaslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura rdzenia musi by trochę inna i GPU boost 3.0 inaczej dostosowuje zegary. Zdarza się nawet że na 1080 mam 50 stopni w 1 grze i boostuje do 2101MHz a w drugiej przy 50 stopniach nawet do 2152MHz, widocznie musi być wrażliwe nie tylko na temperaturę ale też i napięcie i obciążenie. Tak działa boost na kartach nvidii, jak zmianiałem R9 na GTX-a to trochę trudno mi się było przyzwyczaić że zegary skaczą ale koniec końców nic to nie przeszkadza.  

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura rdzenia musi by trochę inna i GPU boost 3.0 inaczej dostosowuje zegary. Zdarza się nawet że na 1080 mam 50 stopni w 1 grze i boostuje do 2101MHz a w drugiej przy 50 stopniach nawet do 2152MHz, widocznie musi być wrażliwe nie tylko na temperaturę ale też i napięcie i obciążenie. Tak działa boost na kartach nvidii, jak zmianiałem R9 na GTX-a to trochę trudno mi się było przyzwyczaić że zegary skaczą ale koniec końców nic to nie przeszkadza.

A to który R9 niby trzymał zegary? Bo na pewno nie 290/290x czy 390/390x, tam to dopiero pływało chyba że jechałeś na power limit +50 na standardowych zegarach i "200" stopniach na sekcji zasilania, a jeszcze lepiej na CoreBlocker.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to który R9 niby trzymał zegary? Bo na pewno nie 290/290x czy 390/390x, tam to dopiero pływało chyba że jechałeś na power limit +50 na standardowych zegarach i "200" stopniach na sekcji zasilania, a jeszcze lepiej na CoreBlocker.

 

Tapatapatap Xperia X

Znalazł się znawca. 290 trix trzymał zegary sztywno i do tego był cichutki. MSI 980Ti Gaming 6G był dużo głośnieszy,cieplejszy i do tego nie sposób było utrzymać stałego zegara poza ustawieniem chłodzenia na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mimo zmiany gpu na gf mentalność typowego zwolennika amd została: minusowanie, przekręcenie faktów, "znafca", "cichutki i energooszczędny".

Przeczytałbyś przynajmniej co to CoreBlocker i do czego został stworzony. No tak ale lepiej poklepywac ludzi na forach mówiąc "że ten monitorek jest taki ładny, biały, amerykański, a jak tam zestawik, złożyłeś już ?????"

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mimo zmiany gpu na gf mentalność typowego zwolennika amd została: minusowanie, przekręcenie faktów, "znafca", "cichutki i energooszczędny".

Przeczytałbyś przynajmniej co to CoreBlocker i do czego został stworzony. No tak ale lepiej poklepywac ludzi na forach mówiąc "że ten monitorek jest taki ładny, biały, amerykański, a jak tam zestawik, złożyłeś już ?????"

 

Tapatapatap Xperia X

ehehe żal ci że siedzisz na gorszym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno zakupiłem GTX`a 1060 od MSI w wersji Gaming X i zauważyłem duże problemy z użyciem GPU.

Najbardziej widoczne jest to w GTA V gdzie użycie GPU jest na poziomie 50-70 %

Ustawiłem w Panelu Sterowania NVIDII "Preferuj Maksymalną Wydajność" lecz nie pomogło.

 

 

Ustaw na max jakość - to powinno bardziej obciążyć GPU wzgl. CPU. (włącz wysokie AA, np. x8 MSAA jeśli jest w tej grze taka możliwość, do tego 16x AF i zobacz co się zmieniło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz klasycznego bottlenecka CPU. Po prostu, procek nie wyrabia , ogranicza kartę. Tak to działa. "GTA V" szczególnie dobrze to pokazuje.

 

No ale jak dociążyłeś na maksa GPU, poprzez opcję to odnotowałeś poprawę. Dobrze, tak to z tym "GTA V" jest. Ja w tej grze w czasie testów, nawet na i7 5930K@4.6 ghz miałem bottlenecka przy jednym GTX 1080 ;-)

 

Na dniach dogrywam testy obecnego proca i sprawdzę jak sobie radzi i7 6950X@4.4 ghz w tej grze, dam na jednym GPU i na dwóch.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...