Skocz do zawartości
bronkel

Karty amd niedostępne w sprzedaży seria 570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Problem jest taki ,że seria radeon rx 570 już dawno po premierze a dostępność w sklepach praktycznie żadna.Nikt o tym nie pisze bo szukałem coś o tym w necie i nic dlatego założyłem ten temat.Piszcie proszę o swoich problemach z tymi kartami bo wszyscy mają klientów  tam gdzie słońce nie dociera.Ja np. zamówiłem kartę Gigabyte Radeon RX 570 AORUS 4GB GDDR5 1 Maja i do tej pory dostaję wiadomości po telefonach ,że ta karta będzie dostępna w czerwcu .Czerwiec już mamy więc dzwonię do x-kom i okazuje się ,że dostępność to raczej lipiec .Jestem ciekaw co powiedzą w lipcu??????????????????????? Dlaczego Amd tak olewa nas klientów .Ktoś wie? ja dostałem uzasadnienie ,że to problem globalny no ale żeby było ciekawiej w ofercie ciągle są te karty w sklepie x-kom .Ja wiedziałem ,że takie są problemy ale inni raczej dopiero jak zamówią to się o tym dowiedzą bo kiedy powiedziałem im ,że w sklepie ten towar jest widoczny jako dostępny to stwierdzili ,że trzeba sprawdzać dostępność przed zamówieniem .Dziwne podejście zwłaszcza ,że morele jak im zabrakło kart to po prostu wycofali je z oferty ale x-kom musi łapać zamówienia i koniec -Dziwna polityka bo przecież pokrycia w towarze nie mają ale dalej jest w ofercie coś co nie można kupić .Ja nie mam do nich pretensji ale inni jak się złapią na taką reklamę to raczej nie jest ok .Pozdrawiam wszystkich .Tak mi coś przyszło do głowy ,może to cicha umowa amd z nvidią aby nvidia wysprzedała swoje szroty z 3 gb pamięcią bo przecież to siada przy fhd zwłaszcza ,że sklem x kom ma taką samą cenę w tej chwili na gtx czyli 899 zł.Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze -pazerni są strasznie-nie kupujcie tych szrotów .

Edytowane przez bronkel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne szroty to po pierwsze. Zamiast RX 570 wziąłbyś  GTX 1060 6GB jak dobrze poszukasz to łykniesz w dobrej cenie. Problem z dostępnością  nowych Radeonów może być spowodowany tym że zostały w dużej ilości kupione,  a AMD nie wyrobiło się z dostawą/produkcją. I nie jest o spowodowane tym że te karty są  takie super w grach, ale tym że lepiej sobie radzą w tzw. "koparkach" do kryptowalut typu bitcoin.  Wciąż  jest to dosć  popularne, a że niedawno mieliśmy premierę RX 570 to niewykluczone, że ludzi wykupili zapas, który musiałbyć niewielki na start. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przeczytać "słowo na niedzielę" od ojca Sebastiana w pierwszym komentarzu pod artykułem o polecanych zestawach:

 

 

2. Sytuacja z dostępnością RX 570 / 580 jest tragiczna - dostałem informację, że większa ilość kart pojawi się dopiero pod koniec czerwca. Jakieś niedobitki się zdarzają, ale RX 570 4GB po 1100 złotych, to przecież żaden interes. Obecnie wygląda to tak:

morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,8143O1157018.1157017/1/

Wyszukiwarka pokazuje wprawdzie 4 modele, ale "dostępność: 0 szt. lub więcej" toteż nie można ich umieścić w koszyku,. Poza tym, najtańszy RX 570 4GB to wydatek 1089 złotych. Z kolei RX 580 4GB kosztuje tyle, co niezły GTX 1060 6 GB (1149 zł), więc znowu niezbyt ciekawa opcja. Jedyny RX 580 8GB to wydatek rzędu 1400 złotych. Dziękuję postoję.

Dlatego w polecanych zestawach jest tylko jeden koszyk z RX 570 4GB (2700 zł), do tego to niestety martwa oferta, bo karty pojawiają się raz na jakiś czas, więc tu czeka kupującego zabawa w polowanie. Dla porównania, ten sam Gigabyte kosztował w zeszłym miesiącu 849 zł, a dziś 989 zł.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne szroty to po pierwsze. Zamiast RX 570 wziąłbyś  GTX 1060 6GB jak dobrze poszukasz to łykniesz w dobrej cenie. Problem z dostępnością  nowych Radeonów może być spowodowany tym że zostały w dużej ilości kupione,  a AMD nie wyrobiło się z dostawą/produkcją. I nie jest o spowodowane tym że te karty są  takie super w grach, ale tym że lepiej sobie radzą w tzw. "koparkach" do kryptowalut typu bitcoin.  Wciąż  jest to dosć  popularne, a że niedawno mieliśmy premierę RX 570 to niewykluczone, że ludzi wykupili zapas, który musiałbyć niewielki na start. 

Jeśli chodzi o  najtańszy gtx 1060  6GB to wydatek około 1150 a radeon 570 to 900zł .Różnica to 250 zł a wydajność w fhd podobna ,bezsens .Są za drogie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zostaje zauważony:

http://pclab.pl/news74381.html

 

Generalnie wizerunkowo AMD na tym traci:

Brak kart dla klientów indywidualnych. Górnicy biorą wszystko, na allegro nawet starsze rx480 schodzą po 1400 zł. Wszystko idzie do koparek pracujących 24/7. Po wyjściu vegi kopalnie przerzucą się na nową grafę, a rx570,80  masowo zaleje allegro. Zajechane w kopalniach radeony zaczną się sypać, zwłaszcza jak użytkownicy będą je kręcić. Pójdzie fama, że grafiki od amd to kupa. Ceny sklepowe będą musiały wyraźnie spaść.

 

Sam czekam jeszcze ze dwa tygodnie i zamiast rx570 na którego poluję od miesiąca wezmę skisłego gtxa. Pewnie wiele osób tak zrobi i znowu kasa zasili zielonych. Brawo AMD. Strzelanie w kolano to za mało, więc strzelacie sobie w głowę? 

Edytowane przez MiG29
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w twoich czerwonych okularach wydajność RX570 i GTX1060 6GB jest podobna.

Nie jestem fanem żadnej firmy ,po prostu cena gtx 1060 jest nieadekwatna do wydajności .Najbardziej opłacalna karta to teraz radeon 570 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne szroty to po pierwsze. Zamiast RX 570 wziąłbyś  GTX 1060 6GB jak dobrze poszukasz to łykniesz w dobrej cenie. Problem z dostępnością  nowych Radeonów może być spowodowany tym że zostały w dużej ilości kupione,  a AMD nie wyrobiło się z dostawą/produkcją. I nie jest o spowodowane tym że te karty są  takie super w grach, ale tym że lepiej sobie radzą w tzw. "koparkach" do kryptowalut typu bitcoin.  Wciąż  jest to dosć  popularne, a że niedawno mieliśmy premierę RX 570 to niewykluczone, że ludzi wykupili zapas, który musiałbyć niewielki na start. 

Do krypto walut tak, ale nie do bitcoin. Chyba tylko idiota kupował by prądożerne drogie GPU, gdy pełno na rynku koparek na kartach ASIC co mają znacznie lepsze W/GH dla kopania sha256.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję ,że też kupie gtx 1060 6 gb , bo te z 3 gb w niektórych grach dostają czkawki z braku pamięci ,niestety trzeba zapłacić 1100 zeta ,poczekam 2 tyg i z radka rezygnuję .

No cóż jak się tak dba o klienta to tak się potem ma ,że ich zabraknie . Znowu nvidia będzie w kompie  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci dlaczego nikt nie używa GTX-ów przy kopaniu BTC czy innych kryptowalut ?

 

Bo może się nie nadają lub są za słabe .

 

Nie wiem jak teraz ale kiedyś ( czasy radeonów HD7xxx i kopania BTC na kartach ) karty AMD ze względu na swoją architekturę zdecydowanie lepiej się nadawały do tego , sprzęt NV praktycznie był nieużywany do tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem radeony rx 570 tylko dlaczego nie używają gtx 1060 

http://allegro.pl/koparka-kryptowalut-ethereum-zcash-btc-6x-rx-570-i6813772666.html#thumb/1

 

151 koparek x 6 radków = 906 RXów.

 

Cena też nieźle podskoczyła. Miesiąc temu sześciokartowe koparki były po 10 - 12 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz już nieraz się powtarzał. Jest szał i jest zysk powiedzmy 15-20zł dziennie z jednego Rx570. Najlepsze w tym wszystkim jest to że najbardziej opłacało się kopać jak nie było to opłacalne i zbierać kryptowaluty czy bańka pęknie i tym razem nie wiadomo jeśli nie to kupujcie ostatnie 1060 gdyż ich także zaraz nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się plotka, jakoby AMD i Nvidia mieli zacząć niedługo produkować dedykowane karty tylko do koparek, żeby odciążyć rynek dla graczy. Chociaż nie wiem jaki to miałoby mieć wpływ - przecież te karty też trzeba wyprodukować.

http://pclab.pl/news74432.html

 

A może radków nie ma na rynku, bo samo AMD wzięło się za kopanie i cała produkcja idzie na ich potrzeby. Chcą się odkuć finansowo, za te lata posuchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 90 dni i brak wyjść video nieźle to sobie wykombinowali :) w razie pęknięcia bańki takich kart się nie odsprzeda musiałyby być dużo wydajniejsze w kopaniu niż standardowe wersje.

 

Z jednej strony krypto waluty to dobre zjawisko waluta której nie da się dodrukować. Krypto waluty bazują na micie Bitcoina i braku zaufania do światowej skorumpowanej finansjery. Z drugiej strony pożerają bezsensownie ogromne ilości energii i myślę w związku z tym zostaną wkrótce zakazane jak zagrożą pozycji banków zostanie zrobiona EKO nagonka i kary za używanie kryptowalut.

 

Aby bańka pękła wystarczyłaby wypowiedz np takiego Pana Truma że bitcoin to zło i chiński przekręt jutro karty byłyby na allegro po 500zł a bitcoin warty 300$

 

Wiecie że oprocentowanie w "Polskich bankach" na lokacie to teraz 1.47% a inflacja to ponad 3% ? Buhahahahaha dobra zmiana :)

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gwarą dziwnie , brak wyjśc nie przeszkadza przy kopaniu , mogą jeszcze na czymś przyciąć aby zmniejszyć cenę np. VRAM - zamiast 4GB czy 8GB dać 1GB czy nawet 512MB , o ile mała pamięć nie wpłynie negatywnie na kopanie .

 

Od strony wydajności to albo podbicie zegarów albo przebudowa układu - zmiana ilości SP/TMU/ROP , zależnie co ma większy wpływ na wydajność kopania .

 

Były już płyty dedykowane do BTC , czas na karty do kryptowalut .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwne z tą gwarą, możliwe, że to jednak fake news. No i w Europie obowiązuje 2 lata na elektronikę, to ciekawe jak to by wyglądało.

Jednak z drugiej strony, zdaje się, że w Japonii kryptowaluta stała się legalnym środkiem płatniczym, więc bańka może wcale nie pęknąć, a wręcz przeciwnie. Wtedy takie karty miałyby sens, a kto odpowiednio szybko wskoczy w branżę koparkową może stać się cyfrowym szejkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w onecie znalazłem taką informację ,że Rosja będzie tworzyć narodową kryptowalute .Trzeba o tym Szydło powiedzieć ,bo to może być narodowy interes .Trzeba być zawsze krok przed sąsiadami bo tworzymy innowacyjną gospodarkę .To by była bomba .He ehehe he . 

No i teraz jestem namierzany przez sb ,po tych paru słowach .Heeeheehee.

Edytowane przez bronkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak ETH, i jak tak dalej pójdzie to i gtx zabraknie w sklepach (w co wątpie).

Już ceny 1060 poszły o ok 100zł w górę w porównaniu do poprzedniego miesiąca bo nawet i to wykupują.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mało zawału nie dostałem ,Kurier przyniósł mi myszkę w ramach prezentu od MSI a zaraz potem dostałem wiadomośc o realizacji mojego zamówienia z 1 Maja .Radek Gigabyte Radeon RX 570 AORUS 4GB przyjedzie do mnie w Piatek . Jednak coś rzucili do sklepów i nie będę musiał przepłacać za gtx -a . :grin:  :banana:  :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gtx'y się skończyły. Nie ma ANI JEDNEGO wartego kupna gpu w przedziale 700-1200zł 

 

Jak myślicie, 380x poszedł by za 1000zł? :D
Bo jeśli tak to wymieniam na połowę tańszego 1050ti

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...