Jump to content
Sign in to follow this  
Cetek14

W jakim sklepie internetowym kupić komputer?

Recommended Posts

Mam plan zakupić nowego PC'ta, tylko najpierw trzeba wiedzieć gdzie. Wiem, że są opinie na internecie, ale na forum komputerowym zawsze można się spytać. Aktualnie znalazłem morele i xkom, z czego morele na opineo ma przytłaczającą przewagę, ale na ceneo ma opinie negatywne. Tymczasem xkom na obu stronach ma pozytywne opinie.
Jakieś inne propozycje? 

 

P.S

 

Nie znalazłem działu "Gdzie kupić", dlatego zakładam, że mogę napisać tutaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja powiem na temat X-Kom'a, że zdarzało mi się zamawiać kilka razy i było wszystko OK. Jeden raz jednak (nie mi osobiście, ale sprawa na 100% prawdziwa) zdarzyło się - mogło to być ok. 2 lata temu - że odstawili totalną amatorkę i brak szacunku dla klienta. Chodziło o zakup laptopa - obiecali wysyłkę jakoś tego samego albo następnego dnia, a potem człowiek musiał co kilka dni dzwonić i słuchać historii, że "niedopatrzenie pracownika, laptop jest już spakowany i już za moment będzie wysłany", a potem "laptop został już wysłany - to niemożliwe, że jeszcze nie dotarł, może kurier miał wypadek" (dosłownie takie hasła szły w słuchawce). W końcu po ok. 2-3 tygodniach sprawa zakończyła się... żądaniem zwrotu pieniędzy.

To jednostkowy przypadek jaki znam, ale poważnemu sklepowi takie robienie z klienta idioty nie miało prawa zdarzyć się nigdy.

 

Nie zamawiałem jeszcze tam kompa, ale możesz zobaczyć sobie sklep www.Kuzniewski.pl (dla graczy mają stronę www.GameRagon.pl ). Wydają się dosyć zorientowani, również polecały mi ten sklep już ze 2-3 osoby tu na Forum. Udostępniają też referencje sporych podmiotów, jak sądy, uniwersytety czy telewizje: http://www.kuzniewski.pl/i146,referencje.html . Oferują również różne usługi związane z zakupem komputera, ma się wrażenie, że u nich można czuć się dobrze zaopiekowanym :)

Na przykład bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie Pan Mikołaj Nogal z tego sklepu:
Specjalista ds. obsługi klienta biznesowego
mikolaj.nogal@kuzniewski.pl
tel. 789 232 723

Edited by SonOfLibertyPL
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam w morele za każdym zamówieniem pecha, więc ich unikam. Np. kupiłem kiedyś czytniki kart SD i przy drugiej reklamacji (siadały tak po roku, firmy ADATA - nie moja wina) zaczęli robić problemy, że niby mam im najpierw przysłać paragon (! ). Innym razem kupiłem BluRay z dwoma kablami HDMI w promocji, najpierw dodali oba do zamówienia, a później drugiego nie chcieli sprzedać i przysłali zamówienie tylko z jednym kablem (jest to aktualna sprawa, której nadal nie zamknąłem). Ręce opadają z tymi morelami.

 

Mogę polecić sklepy: OleOle, emag , zadowolenie.PL, X-Kom (kolejność przypadkowa)- do tej pory nie miałem z nimi problemów, a trochę już u nich kupowałem.

Edited by Kyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morele - kupiłem u nich 2 kompy prywatnie (1 sam składałem, 1 dałem im do składania) oraz 4 firmowe (biurowe). Poza tym dokupowałem dyski ssd, pendrive i wiele innych akcesoriów. Ogólnie ok, zastrzeżenie jedynie do złożonego kompa - chyba coś mało pasty pod i5-6600K dali, bo mocniejszy cooler, ale osiągi słabe, max 4,3 GHz przy dość dużych temperaturach.

 

CO do X-KOM - fajne, szybkie realizacje zamówień, choć tylko na drobny osprzęt i akcesoria testowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W każdym sklepie zdarzają się dziwne rzeczy, dlatego ta historia o xkomie mnie nie zniechęca. Gorzej, jeśli tylko takie rzeczy się zdarzają. Gameragon ma mały wybór. 

Dalej czekam na opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.