Skocz do zawartości
boltzmaniak

RX 480 8 GB - artefakty, bez OC

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem prosić Was o pomoc w znalezieniu przyczyny wyskakujących artefaktów.

 

Komputer składa się z i5 4590, 8 GB RAM, grafiki Sapphire Nitro+ RX 480 8GB (w tej najmocniejszej wersji 1342 MHz). Karta jest podłączona poprzez Display Port do monitora, Windows 10 64bit.

 

Kartę posiadam już pół roku, a od może 1,5 miesiąca zauważyłem "zmiany" w grafice. Podgrywam okazjonalnie w Battlefielda 3 na kanałach nouszahr. Podczas gry wyglądają tak, jakby śnieg padał (szybko przesuwające się białe plamki po całym ekranie). Ponieważ nie jest to uciążliwe, to "machnąłem ręką" i poczekałem na następne sterowniki. Ale kolejne wydanie widzę, że też nie przyniosło poprawy. Na dodatek osoba współużytkująca ten komputer również zwróciła uwagę, że artefakty pojawiają się jakby częściej. Kolega gra w Team Fortress 2 i zrobił mi zrzut ekranu, który jest w załączniku.

 

Kartę swego czasu poddałem undervoltingowi w Wattmanie - na ostatnim stanie z 1150 mV zrobiłem 1125 mV i nie było problemów. Po początkowych "wykwitach ekranowych" powróciłem do starych ustawień. Karta nie była podkręcana. Zmienione były progi prędkości wentylatorów, temperatura docelowa 80 st. C max 86 st.C.

 

Mimo resetu ustawień karty do wartości fabrycznych, wyczyszczeniu komputera z odrobinki kurzu (sprężone powietrze z puszki) problem artefaktów w dalszym ciągu istnieje.

 

Sterowniki są najnowsze.

 

Bardzo proszę o pomoc, a jeżeli problem był już opisywany na forum (a ja go nie znalazłem), to wybaczcie i podajcie proszę linka.

 

Dziękuję.

 

post-215617-0-63068100-1496505291_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów o podobnych problemach RX480/470 na tym forum jak i w internecie jest pełno. Jednym pomaga zmniejszenie taktowania rdzenia albo pamięci innym zwiększenie napięcia, a jeszcze innym gwarancja. Ja proponuję od razu gwarancję bo pewnie i tak tylko to pomoże.

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...