Skocz do zawartości
starmat

Złożyłem komputer do 3000 zł , dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Złożyłem komputer do 3000 zł i nie wiem czy ten zestaw jest na 100% dobry czy na przykład nie wybuchnie i czy ogólnie wszystkie części do siebie pasują .

Oczywiście jak można coś lepszego kupić złożyć zamienić to proszę o komentarze.

Chciałbym żeby po prostu to dobrze działało i żeby np nie wybuchło .

 

Pod tym linkiem jest złożony komputer:

http://www.morele.net/inventory/info/uDmj1o/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, przede wszystkim, powiedz do czego ma służyć ten sprzęt ? Co zamierzasz na nim robić ? 

Czy musimy zmieścić się w 3000zł czy możesz coś dołożyć ? 

 

Wstępnie moze coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/eCgkZd/

 

Jak za dużo to w tedy GTX 1060 w wersji 3GB podmienić można np: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-mini-itx-3gb-gddr5-192-bit-hdmi-dp-2xdvi-d-box-gv-n1060ix-3gd-1110199/

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc wybiorę tą pierwszą konfigurację ponieważ Dysk SSD na którym pewnie byłby system aż tak nie jest potrzebny mi :)

 

OK, ale proponuje pomyśleć nad SSD w niedalekiej przyszłości, komfort pracy jest niezły a i te 128GB starczy też na jakąś jedną lub 2 gierki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc wybiorę tą pierwszą konfigurację ponieważ Dysk SSD na którym pewnie byłby system aż tak nie jest potrzebny mi :)

Zrób tak jak doradza @PaVLo - SSD dokup później.

Uważam,że SSD to podstawowy element składowy. Naprwadę warto. Jeśli kupisz w późniejszym terminie SSD to wierz mi, w każdym kolejnym twoim PC takowy się znajdzie. Kupisz raz i nie pominiesz przy kolejnych konfiguracjach.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dyskiem, ale nie ma sensu też wzsystkiego kisić w dość kiepskim i trochę nieadekwatnym do tych podzespołów Zalmanie T4. :) 

 

INTEL CORE I5 7400 BOX

ASROCK H110M-DGS R3.0

GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 6 GB WF2 OC

WESTERN DIGITAL BLUE 1 TB 

SILENTIUMPC VERO L2 500W

ASUS DRW-24F1MT

GOODRAM 8 GB 2400 MHZ CL15 PLAY

SILENTIUMPC GLADIUS M35 PUREBLACK

 

Zestaw składany jest bez dodatkowe opłaty. Ze zmian to płyta główna w niższej cenie, która imho jest wystarczająca do tej konfiguracji, szczególnie, że rewizja 3.0 posiada odpowiedni BIOS. Kostkę pamięci operacyjnej dokupisz kolejną w najbliższym czasie, razem z dyskiem SSD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wspomniał że chce wybrać zestaw pierwszy, tam nie ma nigdzie ani dysku SSD i jest GTX 1060 6Gb wspomniany przez was. 

 

 

Dysk dyskiem, ale nie ma sensu też wzsystkiego kisić w dość kiepskim i trochę nieadekwatnym do tych podzespołów Zalmanie T4. :)

 

INTEL CORE I5 7400 BOX

ASROCK H110M-DGS R3.0

GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 6 GB WF2 OC

WESTERN DIGITAL BLUE 1 TB 

SILENTIUMPC VERO L2 500W

ASUS DRW-24F1MT

GOODRAM 8 GB 2400 MHZ CL15 PLAY

SILENTIUMPC GLADIUS M35 PUREBLACK

 

Zestaw składany jest bez dodatkowe opłaty. Ze zmian to płyta główna w niższej cenie, która imho jest wystarczająca do tej konfiguracji, szczególnie, że rewizja 3.0 posiada odpowiedni BIOS. Kostkę pamięci operacyjnej dokupisz kolejną w najbliższym czasie, razem z dyskiem SSD. 

 

W czym obudowa M35 jest lepsza od T4 ?

Wszystko się zmieści mi tam. Nic większego nie jest mi potrzebne do płyny na mATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...