Skocz do zawartości
king89yaku

i5 3450 asrock b75 pro3 / awaria - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzęt:

Asrock B75 i5 3450 (Spartan 3 LT HE1012) 2x4GB 1600mhzx Radeon R9 380X  System Win 8.1 na SSD Crucial 120 GB + 1 SSD na gry  i 1 TB HD Dane.

 

 

Niestety padł mi 2 sloty na pamięć ram, działa tylko 3 i 4 co sprawia że działają w SINGLU a nie w DUALU co przy BATTELFIELF 1 ma spore znacznie.

 

Więc potrzebuję płytę główną która da mi możliwośći lekkiego OC procesora (ta nie daje, to że z Procka dużo nie wyciśnie  to swoją drogą ale zawsze cos :D chłodzenie jest dobre to poleci jeszcze trochę)

 

Co kupić nową czy u dostanę używkę w dobrej Cenie?

 

 

Dzięiki za pomoc

Edytowane przez king89yaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić nawet lekkie OC to szukaj płyt na Z68/z77 lub starszym P67 .

 

Nówki nie dość że będą drogie ( o ile coś będzie ) to jeszcze masz dużą szansę że trafisz na leżak magazynowy z niewiadomo jaką gwarą .

 

Lepiej szukać używek na allegro/olx .

 

Choć nie wiem czy jest sens ładować kasę w płytę , chyba żę faktycznie DC tyle daje w BF1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset H67 więc zapomnij , tylko P67/Z68/Z77 wchodzi w grę jak chcesz kręcić procka .

 

Chyba że odpuścić OC to wystarczy pierwsza lepsza płyta na H61 .

 

Z dobrych płyt jest Ggiabyte GA-P67A-D3-B3 za 250 zł , Asus P8P67 EVO za 280 zł ew. zwykły Asus P8P67 za 180 zł ( tyle że ma wadę - czytaj opis ) , MSI P67-GD65 za 250 zł ( również ma jakąś wadę - tutaj uwalony czujnik temperatury ) .

 

Generalnie sporo płyt ma jakieś wady - w kilku które chciałem dać działały tylko 2 sloty ram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śiweży jestem więcy laicko zapytam ? Czy warto kręcić 

Ta płytaa ASUS P8H67-M H67-B3 DDR3-32GB SATA3 to będzie ok ale w nije OC Prosektora nie zrobi erę. Pytanie czy się mi dopłaca dokładać do inny płyty Czy waarto kręcić to 34550 skoro to tego nie stworzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie odpuścić zabawę w pseudoOC i kupić pierwszą lepszą płytę na H61 , opcjonalnie coś na B75 .

 

Niesprawdzony Asrock H61M-VG3 za 40 zł ew. MSI H61M-P31 za 85 zł z niesprawnym USB , Asus P8H61-M z niesprawnym PS/2 i jednym z portów USB za 159 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...