Skocz do zawartości
bbc20000

Zdradzilem AMD ciag dalszy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Intel poprostu wydaje masę pieniędzy na nowe technologie, po czym szybko i nie do końca potrzebnie je wdraża. Ceny jego produktów są wysokie, bo przecież płacisz za te nowe technologie. To nic, że rynek komercyjny nie nadąża z ich  wykożystywaniem. Nowa technologia jest dostępna=trzeba ją sprzedawać, choćby nie wiadomo ile to kosztowało. I z tych samych powodów ludzie ją kupują. Bo jest nowa. To nic, że 90% posiadaczy P4 3.06HT mogło by się obejść procesorem o połowę słabszym- przecież nie byłby już najnowszy :?

Nie mogę się zgodzić, bo przecież nie uważasz, że lepiej by było nie rozwijać techniki :roll: jeśli tak to dalej byśmy tkwili w czasach 486 lub Pentium (a może wcześniejszych). Czy to żle, że Intel wprowadził MMX? albo SSE, które są w niemal wszystkich procach teraz? Czy to zle, że AMD wprowadziło 3dNow!, ect, ect, ect.... Pzecież codziennie kożystasz z tych optymalizacji... Tak samo HT jest dobrym pomysłem, który z casem się upowszechni, wszystko co nawe jest droższe co jednak nie znaczy ze ma się z tego rezygnować. Tak samo na rynku motoryzacyjnym poduszki powietrzne, ABS, ect. kiedyś zarezerwowane były tylko dla luksusowych pojazdów, a teraz byle auto z segmentu B ma już te "wynalazki" nawet w standardzie.

A za Intela płaci się więcej, bo to Intel chodzi o markę, to jak jak Asus, Leadtek jest droższy od ECS'a i Prolinka, tak jak droższe jest BMW i Merc od Forda czy Fiata.

 

Z nowymi technologiami to masz 100 % racii. Ale z porównaniem Asusa do ecs to troche nie tak. Ja bym raczej to porównał pomiędzy ADIDAS, NIKE, REBOK. Wszystkie te trzy firmy produkują dobre buty, prawie nieczym się nie różnioł, ale but ADIDASA o tej samej jakości może być droższy od REBOKA nawet o 50 %. Poprostu u Intela tak samo jak u Adidasa większość ceny to znaczek firmowy. Wszyscy musimy sobie jedno uświadomić, AMD stosuje niskie ceny swoich procesorów ponieważ niemoże sobie pozwolić tak jak Intel na ich podniesienie. W innym wypadku AMD już dawno wypadło by z rynku. Tu wszędzie chodzi tylko i wyłącznie o kase!!!.

A niby dlaczego najnowsze produkty AMD są w tak wysokich cenach?? Ponieważ budżet AMD zaczyna mieć dość duże problemy, i AMD zbiera fundusze na wypromowanie swoich nowych produktów takich jak Athlon FX, oraz Athlon 64. Gdy już je wprowadzi i jeśli przyjmą się te proce na rynku to ceny znowu spadną. Intel tak nie robi bo i tak wie że go stać ta takie czy inne zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do amd brak zabezpieczen przed wysokim VCORE ja na swoim p4 z pomyslnych 1.5 v dojechalem do 1.95 i nawet odpalil i sie nie spalil :))

Masz powody do dumy , popracuj tak ze 2 miesiące i później sie ciesz :D , ja na swoim AMD jade już ponad 1/2roku z Vcore 2,05V a twój intel ciekawe ile by tak wytrzymał ? Tydzień?Może nawet krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to P4 mnie tylko denerwuje. Napisalem ten sam post w topicu "Wszystko o IS7" ale go napisze takze tutaj poniewaz ten post wiecej osob przeczytalo i mam nadzieje ze ktos tutaj bedzie w stanie mi pomoc

 

"Mam chyba mobo uszkodzona poniewz co chwile sie BIOS resetuje. Wlanczam komputer i na ekranie mam napisaze ze "Bior wrong check sum" i sie wszystkie ustawienia resetuja do stadartowych. Wczoraj bylo do tego stopnia zle ze wogole mi sie komputer wlaczyc nie chcial. Tylko piszczal w kolko. Dobrze ze kumpel wpadl i mi podpowiedzial aby wyciagnac baterie. Tak tez zrobilismy i w koncu bios zaskoczyl. Potem mi sie windows nie chcialo wogole wczytac. Z jakiegos powodu partycje jakby wcielo ale ja naprawilem za pomoca konsoli dostepnej na dysku instalacyjny. Teraz windows mi dziala ale nadal nie moge przestawic procesora na 3Ghz przy pamieci taktowanej na 200Mhz. Jedynie przy 166Mhz DDR333 windows mi sie laduje ale programy maja problemy z dzialaniem. Pamiec mam raczej dobra wiec nie mysle aby to byl problem z pamiecia. Jak tak dalej pojdzie to chyba sie przezuce spowrotem na AMD. Z AMD nigdy nie mialem takich problemow. Do tego jeszcze robilem benchmarki i prz 2.4Ghz mam gorsze wyniki od mojego AMD XP 2600+ w PCMARK2002. Przy 3Ghz (udalo mi sie zrobic 1 test) wyniki dla CPU sa tylko o nie cale 1000 punktow wyzsze!"

 

 

Jednym slowem jak narazie INTEL SUCKS. Jak tak dalej pojdzie to spowrotem sie na AMD przezuce. :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile bo nie testowalem na time tylko na oc a co do twoich 2,05 powiedz jakie napiecie domyslne ma amd ????

Zależy od modelu , są 3 napięcia 1,5v , 1,6v , 1,65 Intel ma 1,5v i 1,525 prawda jest taka że intele nie wytrzymują wysokich napieć i sie psują :P

Dla intela lepiej nie wychodzić powyżej 1,75 bo kopnie w kalendarz .

Dla AMD bezpieczne są nawet powyżej 2v , chociaż zdarzają sie egzemplarze które nie działają na wysokich napięciach , ale przynajmniej sie nie pusują , tylko odrazu są niestabilne .Co do topci`ku to czego sie spodziewałeś ?Oczywistym jest że P4 2,4GHz nie jest lepszy od Athlona 2600+ FSB200 , jeżeli nie brać pod uwage podkręcania pentium 4 ,bo ten athlon to już jest podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo lol...

a czytales instrukcje od plyty?

jesli nie radze poczytac :)

Tak czytalem ale wszedlem takze na forum ABITa i sie okazuje ze nowe BIOSy sa zrypane i dlatego sie tak dzieje. Tylko orginalny bios dziala poprawnie! Do tego jeszcze dochodzi to ze ten ABIT ma powazne problemy z pamieciami ktore uzywaja specificzne kosci. Takze jednym slowem niezly syf jak narazie z tego ABITa :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedno i drugie jest dobre, zależy tylko od tego ile kto ma kasy. Jedni mogą sobie kupić najnowszego pentiaka a za 2 miechy jak wyjdzie nowy to sobie kupią tego nowszego, inni kupią sobie athlona średniej klasy (np. xp 2000+) i będą na nim żyli ponad rok a ich kompy nistracą na wydajności. Więc to co jest lepsze, zależy główni od naszego portwela, jak ktoś zarabia więcej to dla niego lepszy jest pentium (ładnie wygląda, niema z nim problemów, niepali się i to w końcu intel) inni wolą athlona, głównieze względu na cenę, w athlonach wydajność jest dużo tańsz ( za 500zł. kupi się super athlona a za tyle kasy to średniego pentiuma), i amd wkońcu niejest aż tak słabą firmą skoro utrzymuje się na rynku i ma sporą rzeszę zwolenników.

btw ciekawe co by było jakby powstała jeszcze jedna firma robiąca procki :twisted: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbc20000, to są problemy z płytą, niestety Abit (kolejny raz) dał ciała. Jeśli możesz najlepiej zmień na Asusa lub nawet Gigabyte lub cokolwiek innego.

Tak to jest plyta niestety. Ogolnie to jestem bardzo dziwiony poniewaz to jest moj 4 ABIT i wszystkie poprzednie plyty dzialaly wspaniale. KT133A, KX333R, NF7S. Szczegolnie Nforce2 byl super. Az mi szkoda ze go juz nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to P4 mnie tylko denerwuje. Napisalem ten sam post w topicu "Wszystko o IS7" ale go napisze takze tutaj poniewaz ten post wiecej osob przeczytalo i mam nadzieje ze ktos tutaj bedzie w stanie mi pomoc

 

"Mam chyba mobo uszkodzona poniewz co chwile sie BIOS resetuje. Wlanczam komputer i na ekranie mam napisaze ze "Bior wrong check sum" i sie wszystkie ustawienia resetuja do stadartowych. Wczoraj bylo do tego stopnia zle ze wogole mi sie komputer wlaczyc nie chcial. Tylko piszczal w kolko. Dobrze ze kumpel wpadl i mi podpowiedzial aby wyciagnac baterie. Tak tez zrobilismy i w koncu bios zaskoczyl. Potem mi sie windows nie chcialo wogole wczytac. Z jakiegos powodu partycje jakby wcielo ale ja naprawilem za pomoca konsoli dostepnej na dysku instalacyjny. Teraz windows mi dziala ale nadal nie moge przestawic procesora na 3Ghz przy pamieci taktowanej na 200Mhz. Jedynie przy 166Mhz DDR333 windows mi sie laduje ale programy maja problemy z dzialaniem. Pamiec mam raczej dobra wiec nie mysle aby to byl problem z pamiecia. Jak tak dalej pojdzie to chyba sie przezuce spowrotem na AMD. Z AMD nigdy nie mialem takich problemow. Do tego jeszcze robilem benchmarki i prz 2.4Ghz mam gorsze wyniki od mojego AMD XP 2600+ w PCMARK2002. Przy 3Ghz (udalo mi sie zrobic 1 test) wyniki dla CPU sa tylko o nie cale 1000 punktow wyzsze!"

 

 

Jednym slowem jak narazie INTEL SUCKS

 

Może to jednak nie wina sprzetu a Twoja? :D Jesli sam nie potrafisz nawet zresetowac biosa to po co bierzesz sie za podkrecanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak nie wina sprzetu a Twoja?  :D Jesli sam nie potrafisz nawet zresetowac biosa to po co bierzesz sie za podkrecanie?

najpier zastanow sie potem pisz. Musialbym sie nazywac Nius aby nie byc w stanie przelozyc zworki z jednej pozycji do drugiej. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może to jednak nie wina sprzetu a Twoja?  :D Jesli sam nie potrafisz nawet zresetowac biosa to po co bierzesz sie za podkrecanie?

najpier zastanow sie potem pisz. Musialbym sie nazywac Nius aby nie byc w stanie przelozyc zworki z jednej pozycji do drugiej. :wink:

oddaj do servisu abita niech oni testna jak nie pomoze wymien na asusa i wtedy krec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majdan ale ty herezje na temat intela wyglaszasz!

Poprzyj to jakimis danymi bo takie puste gadanie to sobie w d*** mozesz wsadzic.

A o SNDS (Sudden Northwood Death Syndrome) pewnie nawet nie słyszałęś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ostatnio zrobiłem test i powiem wam że pod P4 płyty nie

trzeba często zmieniać. PIV 3 Ghz FSB 200 poszedł z full taktem na ASUSie P4B533 (I845D) Z pamiątkami PC3200 więc tak często płyt nie trzeba zmianiać. A z resztą był tylko jeden nieudany socket P4 chyba 423 a socket 478 przeżył ostatnie Wilmy i NW a niedługo może i Prescoty. A AMD ma już Socket 762 a Socket A trzymany jest tylko dlatego że te proce jeszcze ktoś qpuje.

Jak wiadomo Durnie robiUMC bo AMD już nie chciało.

XP to dla AMD low-end. Bo wiedzą że tanie się im dobrze sprzed.

A ClawHammer-ów i Operonów sprzedają jak narazie mniej.

Ale to się zmieni.

 

Pare wątków jest chyba nagięte ale nie chcę się z nikim kłucić. Więc jak jakieś problemy to na PW a nie publicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ostatnio zrobiłem test i powiem wam że pod P4 płyty nie

trzeba często zmieniać. PIV 3 Ghz FSB 200 poszedł z full taktem na ASUSie P4B533 (I845D) Z pamiątkami PC3200 więc tak często płyt nie trzeba zmianiać. A z resztą był tylko jeden nieudany socket P4 chyba 423 a socket 478 przeżył ostatnie Wilmy i NW a niedługo może i Prescoty. A AMD ma już Socket 762 a Socket A trzymany jest tylko dlatego że te proce jeszcze ktoś qpuje.

Jak wiadomo Durnie robiUMC bo AMD już nie chciało.

XP to dla AMD low-end. Bo wiedzą że tanie się im dobrze sprzed.

A ClawHammer-ów i Operonów sprzedają jak narazie mniej.

Ale to się zmieni.

 

Pare wątków jest chyba nagięte ale nie chcę się z nikim kłucić. Więc jak jakieś problemy to na PW a nie publicznie

człowieku na glupote nie ma jeszcze leku... pokaz screeny z i845D i duzo screenow! zebys nie falszowal bo bardzo watpie w to co napisales... Co do AMD to jedzie na Socket A juz dlluuugo! i dalej high-end jest Socket A. Oczerniasz AMD piszac glupoty i pokazujac swoje lamerstwo. Socket 754 bedzie dla A64 i stanie sie typowym high-endem dla AMD dopiero w grudniu!! pokaz mi sprzedazy plyty na rynek komercyjny dla na tej podstawce oraz procesory!!?? haha i co nie ma!. Co do intela to zmienia podstawki jak rekawiczki! nie mowie juz o podstawka bo jeszcze support chipsetów :D. najpier nakrecanie na i850 ze RAMBUS ze wsyztsko najlepsze ze tylko FSB800 na RIMMach a pozniej nagla zmiana na DDR i i845D tez straszne nakrecania itp... i... i co? wpuszczenie porcków FSB533 :D a i845D z tego co pamietam nie mial officjalnego supportu wiec lamy zostaly nakrecone :D nastepnie wypuszczenie i845E/G dla offcialnego wsparcia FSB533 zeby procki niby mogly chodzic no i kolejne nakrecania jakie to nie supper itp... az nagle kochany Intel wpada na pomysł HT :D i co i <span style="color:red;">[ciach!]</span>o :D bo poprzednie chipy nie obslugiwaly tej technologi!! no to siup nastepna kasa bedzi i zeby to supportowac walneli nastepny chicpset i845EP (bodajze) no ale jakby moglo byc inaczej :D dla poprawienia wydjanosci cpu -> mem walneli nastepny chipset :D i7025 (tak sie nazywal?? nie pamietam) tylko dla Duala DDR plyty kosztowaly ~1000zł no ale krótki czas i znowu zmieniamy standart :D FSB800 (synchro 200) no i co zrobic z plytami na i7025? i reszta? do smietnika :D a miesiac temu 1000zł zapłacone :P. No to lecimy nastepny chipset zeby byla obsluga FSB800 :D no to walneli i875P ludzie pokupywali za ogromne pieniadze a tu nagle kochany intel wypuscil ten sam (bo GAT ,PAT itp jest do odblokowania a ECC nikt nie uzywa) chipset pod nazwa i865PE za duzo mniejsze pieniazki i znowu zal :D. Jakby tego jeszcze malo nakrecania ze Prescot bedzie chodzil itp... a tu co?? najprawdopodobniej wraz z Prescotem trzeba bedzie zmienic plyte :D. Nie wposmne jeszcze o S423 :D oraz plytach ze SDRAM i zmianach intela :D. Oczywiscie w/w zmiany da sie obejsc ale support standardowy nigdy to nie bedzie...!!! .Hahahah Kochany Intelek :D. AMD drogi kolego jedzie caly czas na Socket A i na chipsecie z przed 4 lat VIA KT133 (np. Abit KT7) puscisz dzisiaj XP1700+@2400mhz... powaznie nawet jest ktos na forum i ma cos takiego zrobione!. Tak wiec jak srasz pieniedzmi to kupuj intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ostatnio zrobiłem test i powiem wam że pod P4 płyty nie

trzeba często zmieniać. PIV 3 Ghz FSB 200 poszedł z full taktem na ASUSie P4B533 (I845D) Z pamiątkami PC3200 więc tak często płyt nie trzeba zmianiać. A z resztą był tylko jeden nieudany socket P4 chyba 423 a socket 478 przeżył ostatnie Wilmy i NW a niedługo może i Prescoty. A AMD ma już Socket 762 a Socket A trzymany jest tylko dlatego że te proce jeszcze ktoś qpuje.

Jak wiadomo Durnie robiUMC bo AMD już nie chciało.

XP to dla AMD low-end. Bo wiedzą że tanie się im dobrze sprzed.

A ClawHammer-ów i Operonów sprzedają jak narazie mniej.

Ale to się zmieni.

 

Pare wątków jest chyba nagięte ale nie chcę się z nikim kłucić. Więc jak jakieś problemy to na PW a nie publicznie

człowieku na glupote nie ma jeszcze leku... pokaz screeny z i845D i duzo screenow! zebys nie falszowal bo bardzo watpie w to co napisales... Co do AMD to jedzie na Socket A juz dlluuugo! i dalej high-end jest Socket A. Oczerniasz AMD piszac glupoty i pokazujac swoje lamerstwo. Socket 754 bedzie dla A64 i stanie sie typowym high-endem dla AMD dopiero w grudniu!! pokaz mi sprzedazy plyty na rynek komercyjny dla na tej podstawce oraz procesory!!?? haha i co nie ma!. Co do intela to zmienia podstawki jak rekawiczki! nie mowie juz o podstawka bo jeszcze support chipsetów :D. najpier nakrecanie na i850 ze RAMBUS ze wsyztsko najlepsze ze tylko FSB800 na RIMMach a pozniej nagla zmiana na DDR i i845D tez straszne nakrecania itp... i... i co? wpuszczenie porcków FSB533 :D a i845D z tego co pamietam nie mial officjalnego supportu wiec lamy zostaly nakrecone :D nastepnie wypuszczenie i845E/G dla offcialnego wsparcia FSB533 zeby procki niby mogly chodzic no i kolejne nakrecania jakie to nie supper itp... az nagle kochany Intel wpada na pomysł HT :D i co i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> :D bo poprzednie chipy nie obslugiwaly tej technologi!! no to siup nastepna kasa bedzi i zeby to supportowac walneli nastepny chicpset i845EP (bodajze) no ale jakby moglo byc inaczej :D dla poprawienia wydjanosci cpu -> mem walneli nastepny chipset :D i7025 (tak sie nazywal?? nie pamietam) tylko dla Duala DDR plyty kosztowaly ~1000zł no ale krótki czas i znowu zmieniamy standart :D FSB800 (synchro 200) no i co zrobic z plytami na i7025? i reszta? do smietnika :D a miesiac temu 1000zł zapłacone :P. No to lecimy nastepny chipset zeby byla obsluga FSB800 :D no to walneli i875P ludzie pokupywali za ogromne pieniadze a tu nagle kochany intel wypuscil ten sam (bo GAT ,PAT itp jest do odblokowania a ECC nikt nie uzywa) chipset pod nazwa i865PE za duzo mniejsze pieniazki i znowu zal :D. Jakby tego jeszcze malo nakrecania ze Prescot bedzie chodzil itp... a tu co?? najprawdopodobniej wraz z Prescotem trzeba bedzie zmienic plyte :D. Nie wposmne jeszcze o S423 :D oraz plytach ze SDRAM i zmianach intela :D. Oczywiscie w/w zmiany da sie obejsc ale support standardowy nigdy to nie bedzie...!!! .Hahahah Kochany Intelek :D. AMD drogi kolego jedzie caly czas na Socket A i na chipsecie z przed 4 lat VIA KT133 (np. Abit KT7) puscisz dzisiaj XP1700+@2400mhz... powaznie nawet jest ktos na forum i ma cos takiego zrobione!. Tak wiec jak srasz pieniedzmi to kupuj intela...

No i wyczuwam tu tyle zajadłości , że normalnie chyba ucieknę (żeby w pier_del nie dostać...). Co do szyny 200MHz na 845D też wątpie ale puszczanie AXP1700+ na kt133 uważam za żart co najmnie taki jak PIV i SDRAM-y....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że chyba Naczelnemu OCM puściły nerwy... Tylko z jakiego powodu się tu denerwować? Masz jakieś kompleksy z powodu, że nie stać Cię na Intela?

BTW: Mnie naprzykład denerwuje jak ktoś zamiast po Polsku pisze po polskawemu łamiąc zasady interpunkcji i nie używając polskich znaków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prosze majdan, tos mi pojechal o SNDS nie slyszalem, hihihi

 

Co do poparcia, to widze ze niczego nie dostane, lame :)

 

A jeszcze co do SNDS, to to dokladnie wyjasnione nie jest [a moze zasilki na 12V nie wyrabialy ?], nieberdzo wiem czym sie podniecac, tym windowaniem napiecia ? Kuzwa naprawde Cie nierozumiem wiesz P4 starcza 1,6V zeby z 2 wejsc na 3GHz [moj kochany B0 :D] wiec wiesz 50% o/c z podniesieniem napiecia 0,1V, niebardzo wiem czemu mialbym 1,7 dawac ? To ze ty musisz dac 2,05V to powod do radosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Athlon 1700+ żeby wejść o 50% wyżej czyli na 2600+ teżnie wymaga więcej jak 0.1V podnieść, czasem nawet i tego nie trzeba. podobnie dobre serie 2000+ (AIUHB) bez problemu dzxiałają na 3000+ przy napięciu podniesionym o 0.1V, mogą też spox wejść na 3400+ ale już trzeba 0.2-0.3V więcej mu dać.

 

a SNDS to na pewno nie wina zasilacza, jak to sugeruje avenfer. proc chodzi wyżej niżpowinien i nagle zaczyna słąbnąć możliwość podkręcania, później nie chce jużpracować nwet na standardowych ustawieniach a kolega avenger pisze nam, że to wina 12V w zasilaczach. hehe, a może trzeba myszkę pzremalować i pójdzie na 4 GHz ??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że chyba Naczelnemu OCM puściły nerwy... Tylko z jakiego powodu się tu denerwować? Masz jakieś kompleksy z powodu, że nie stać Cię na Intela?

BTW: Mnie naprzykład denerwuje jak ktoś zamiast po Polsku pisze po polskawemu łamiąc zasady interpunkcji i nie używając polskich znaków...

puszczaja mi nerwy jak czytam farmazony ktore zacowalem. Co do jezyka Polskiego zgodze sie ,nie umiem! a co mam pisac po angielsku?? . Znasz taki cytat : "Niewazny Sposób ,Cel sie liczy!"!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 12V w zasilaczach AMD SuX [jak juz xywki przekrecamy], think again bo chyba cos poknociles.

Niewiem czy mam sie wracac na poziom rozwoju przedszkolaka zeby wydluaaczyc Ci problem. Wiesz poszukaj, pomysl, przemysl, ja sie na drobne nie lubie rozmiwniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...