Skocz do zawartości
Patinsonka

[6000] Sprawdzenie złożonego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Próbuję uzyskać jak najwięcej opinii, w końcu za takie pieniądze wolę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Budżet już przekroczyłam, więc droższych zamienników absolutnie nie chcę.

Komputer kupuję na KILKA dobrych lat, nie planuję go ulepszać i dopieszczać przez długi czas. Przeznaczenie nie jest niespodzianką - dużo grania, oglądania w full-hd i słuchania. Zdarza mi się też czasami otwierać ~20 kart w przeglądarce, czego mój obecny komputer już nie trawi. Rozdzielczość maksymalna użytkowania to 1920x1080, nie więcej.

 

Monitor mam - Benq GW2255 z przejściówką na dvi-d. Nowy mogę kupić za tydzień lub dwa, ale nie jest to mój priorytet w tej chwili.

 

Zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/Uo6mcK/

 - Obudowę na pewno chciałabym zostawić, bo jest duża i mi się podoba. Ma wentylatory (jeżeli faktycznie tak głośne to spoko, mam jakieś zapasowe w domu) i szczerze mówiąc nie chciałabym bawić się w kupno i montowanie nowych, bo po prostu wolałabym już nie wydawać więcej.  Zresztą wentylatory to nie argument, mój 8-letni blaszak z dwoma 120mm na boku daleko ma do ciszy. Poza tym najczęściej siedzę w słuchawkach, więc nawet nie zwracam na to uwagi, a mieszkanie w centrum też przyzwyczaja do pewnego poziomu hałasu :)

- Dysku SSD absolutnie nie chcę droższego, bo nie planuję na nim trzymać gier, a wydaje mi się, że różnica między nim, a dyskiem WD z 2008 czy 2009, będzie i tak wystarczająca.

 

 

Czy zestaw jest ok? Nic nie będzie się "gryzło"? Według moich obliczeń, wymiarami się wszystko zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu poważnie rozważył build na AMD Ryzen 5 1600 lub Ryzen 7 1700, ponieważ powinno to Ci zapewnić lepsze zabezpieczenie na przyszłość w postaci większej ilości rdzeni i wątków. Chociaż na dziś dzień i7 7700K wydaje się najlepszym wyjściem za te kilka lat o których myślisz pewnie przewagę będzie miał Ryzen, zwłaszcza R7 1700 ale pewnie i R5 1600. W tej samej cenie możesz dać płytę Asus PRIME X370-PRO i R7 1700 (nawet zaoszczędzisz 100zł). Natomiast jak byś wziął R5 1600 to zaoszczędzisz ponad 500 zł i zmieścisz się w tych tytułowych 6000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jestesmy przed premierą kolejnej generacji intela więc nie jest to na razie dobry okres na zakupy

[niestety ale do jesieni jeszcze troche]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałam zakup Ryzena na samym początku. Nie przekonała mnie jego wydajność w tych bardziej wymagających grach. Do pracy jako takiej komputer nie jest mi potrzebny, bo od tego mam służbowy. Druga sprawa to uraz do całej rodziny AMD (kiedyś miałam 3 wadliwe modele pod rząd i podziękowałam).

 

Jeżeli będę czekać z zakupem to nigdy nie kupię. Od kilku lat próbuję kupić nowy komputer i ciągle to przekładam, bo sobie tłumaczę, że wyjdzie nowa rodzina.  Jak nie teraz to nigdy, a komputer mam już w takim stanie, że po prostu potrafi sam z siebie zrobić "freeza", że tak to brzydko ujmę. 

 

Zostając przy i7... jakieś jeszcze zastrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię na siłę przekonywać ale wydajność Ryzena np. w Rise od the Tomb Rider bardzo ostatnio wzrosła w stosunku do tego co było na początku i przypuszczam, że taka będzie tendencja też w innych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz że Intel będzie siedział bezczynnie i przez te lata Ryzen zmiecie ich z rynku? Wątpię.  Mimo wszystko i7 7700K wciaż jest wydajniejszy w pewnych tytułach. Wciskanie teraz każdemu na siłe Ryzena tylko z powodu  jednej gry RoTR też nie jest najlepszym wyjściem. Skoro jest sprawdzony procesor w postaci i7.  Ale jak Tesel wspomniał warto poczekać na premierę nowych procesorów. Ja tam osobiście nie spodziewam się by Intel niczego z 6 rdzeniami nie wypuścił.  Jak w ciągu 6 miesięcy Ryzen będzie domoniwał w testach to wtedy przyznam rację że nie warto brać Intela skoro taki R5 1600 jest wydajniejszy. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz że Intel będzie siedział bezczynnie i przez te lata Ryzen zmiecie ich z rynku? Wątpię.  Mimo wszystko i7 7700K wciaż jest wydajniejszy w pewnych tytułach. Wciskanie teraz każdemu na siłe Ryzena tylko z powodu  jednej gry RoTR też nie jest najlepszym wyjściem. Skoro jest sprawdzony procesor w postaci i7.  

Fajnie że porównujesz R5 1600 za 950zł z chłodzeniem do 7700K za 1500zł bez chłodzenia i wymagający płyty pod z270 żeby go podbić nawet o te marne 200MHz.Ryzen R5 1600 musi być wydajniejszy od 7700K za 6 miesięcy żebyś go polecił, ciekawa koncepcja. Przepraszam, nie jak będzie wydajniejszy tylko jak "w ciągu 6 miesięcy Ryzen będzie dominował w testach to wtedy przyznam rację"............ Bez komentarza. 

Jak już czegoś tutaj się nie opłaca kupić to 7700K, Coffee Lake i5 musi wyjść z 6c/6t i wtedy 7700K będzie pozamiatany. 

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Novice, w tym momencie kupowanie i7 7700K za ponad 1500 zł jest średnio opłacalne. Intel ma wypuścić topowe układy Coffee Lake na przełomie sierpnia i września. Pewnie będzie to i7 6c / 12t, ale pytanie jest takie czy będzie on kosztował 1500 zł i wtedy i7 7700K mocno potanieje, czy jednak cena nowego układu będzie większa. Niestety modele mainstreamowe (czytaj i5) mają być dopiero na początku 2018r. Tak czy inaczej obecnie wydać 1500 zł na 4c / 8t to jest trochę drogo.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie opłaca się tylko R5 1600 i 5820K. Ryzeny 7 i i5-ki - moim zdaniem nieopłacalne w stosunku do R5 1600. 7700K - nieopłcalany w stosunku do platformy na R5 1600 ze względu na cenę, nieopłacalny w stosunku do platformy na X99/5820K ze względu na jakość/cenę. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jeszcze 5820K vs 1700 - Ryzen ma więcej rdzeni i tańszy, ale z drugiej strony 5820K z łatwością poleci na 4.4-4.5GHz, lut na jajkach, 28 linii pci-e, dodatkowo lepszy IMC bo na Ryzenie ciężko ustabilizować wyższe taktowanie niż 2400MHz jak się ma zapełnione 4 sloty RAM. Kurde sam mam ochotę na tego 5820K z X99 SLI, złożyłem sobie nawet już koszyk.....  :biggrin:

 

https://ibb.co/jrTQJF

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie opłaca się tylko R5 1600 i 5820K. Ryzeny 7 i i5-ki - moim zdaniem nieopłacalne w stosunku do R5 1600. 7700K - nieopłcalany w stosunku do platformy na R5 1600 ze względu na cenę, nieopłacalny w stosunku do platformy na X99/5820K ze względu na jakość/cenę. 

 

Jeżeli i5 jest nie opłacalne to podrzuć mi proszę zestaw za 3 tyś z ryzenem. 

1600 koszt 999zł koszt i5 w okolicach 800zł i jeszcze i5 ma przewagę nad ryzenem.

Spekulacja, ze za 6 miesięcy będzie wydajniejszy, to można wiadomo gdzie. Nie wierze w to że producenci gier odrazu wydadzą gry które będą obsługiwać wiele rdzeni, strzał w stopę z ich strony by był, bo by nie zarabiali.  A softem też wszystkiego nie załatwia, także dla mnie na ten moment i ta generacjia Ryzenów ok, pokazały konkurencji ale tak czy siak pozostaną w tyle. Oby kolejna generacji ryzen nawiązała ciekawszą rywalizacje z intelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz że zablokowana i5-ka z 4c/4t ma przewagę nad R5 1600 to nie ma sensu nawet wchodzić w dyskusje o cenie, tak samo jak "nie wierzysz" w wydawanie gier które obsługują wiele rdzeni kiedy większość w miarę nieźle zoptymalizowanych gier obsluguje wielowątkowość już od 2 i więcej lat. Strzał w stopę to kupienie teraz i5-ki.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/amd_zen/r5_1600/wykresy/oc_nv_wd2.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/amd_zen/r5_1600/wykresy/oc_nv_w3.png

 

Czekam aż podeślesz mi stare wyniki z marca/kwietnia w odpowiedzi jak każdy ten co broni jeszcze tych [ciach!]ianych zablokowanych i5-tek.  

 

Jeszcze bardziej mnie rozbawiło stwierdzenie "Oby kolejna generacji ryzen nawiązała ciekawszą rywalizacje z intelem."

 

Intel nagle w pośpiechu wydaje nowe HEDT i przyspiesza Coffee Lake bo Rzyeny nie nawiązują rywalizacji.....

Weź nową grę jak Prey i popatrz jak 6700K z OC (4700MHz) wyciska siódme poty na swoich 4 rdzeniach kiedy 1700 ma więcej min./śr. fps nawet z fabryki (3.2GHz boost przy obciążonych wszystkich rdzeniach). 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/maj/prey/cpu/preyCPU.png

 

Jeszcze się ździwisz jak po premierze Coffee Lake na jasieni zablokowane 4 rdzenie za 800zł których tak uporczywie bronisz będą w następcy Pentiuma 4560 za 250zł. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę ze nie ma sensu wchodzić w dyskusje widząc skąd dostałem testy. Tak wydawanie gier, tyle gier jest które wykorzystują wiele rdzeni i wielowątkowość, ze można na ten moment policzyć je na palcach jednej ręki, to tak samo jak z DX12 

 

Strzał w stopę, to to co napisał Tesel w poscie nr.3

 

Co do testów, proszę z połowy maja:

 

https://tpucdn.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1600/images/bf1_1920_1080.png

https://tpucdn.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1600/images/deusex_1920_1080.png

https://tpucdn.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1600/images/dishonored2_1920_1080.png

https://tpucdn.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1600/images/fallout4_1920_1080.png

https://tpucdn.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1600/images/rottr_1920_1080.png

 

Czy testy Purepc, ale tak zgadzam się w 100% nie ma sensu wchodzić w dyskusje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...