Skocz do zawartości
Xplod

Sens wymiany RX 470 na GTX 1060?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pomóżcie mi proszę w podjęciu dezyzji bo sam mam dylemat. Posiadam RX 470 4GB od MSI. Karta ma nieco ponad pół roku i jest absolutnie bezproblemowa. Na fali ostatnich problemów z dostępnością nowych Radeonow zauważyłem że na allegro mogę ta kartę sprzedać za +/- 1300 zł. Czy opłaca mi się ją sprzedać, dołożyć ok 100 zł i wziąć 1060 6GB? Dopłatę zakładam do karty MSI, wiem że inne bywają tańsze. Dodam że karty będą zasilane i7 2600k@4.5 GHz w razie potrzeby 4.9Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem kiedyś różnicę z testu na PurePC między MSI RX470 8GB a GTX 1060 6GB i GTX jest szybszy o 12,6% (średnia arytmetyczna z wszystkich 10 gier tego testu). Także jeśli wymiana kosztowałaby Cię tylko 100zł, w dodatku masz wersję 4 GB a nie 8 GB, chce Ci się w to bawić, to w sumie czemu nie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę chociaż mam obawy o trafienie na egzemplarz z piszczacymi cewkami co w tych kartach się dość często zdarza. No i mój egzemplarz znosi 1400 MHz na rdzeniu więc jest trochę szybszy niż rx 570. Proszę jeszcze o jakieś ciekawe spostrzeżenia innych osób ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100zł nie ma się co zastanawiać. Problem jest jednak taki: za 1300zł te karty są na allegro wystawiane, nie za 1300zł ją sprzedasz. Serio, kto Ci kupi rx470 za 1300zł ? Chyba jakiś palant.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie interesuje mnie kto ją kupi ale fakt jest taki że 1300 zł to cena jaka można znaleźć w licytacjach zakończonych więc ktoś jednak kupuje. Fakt faktem ostatnia jaka poszła na licytacji była prawie nowa ale te karty interesują głównie górników więc czy karta jest jedno czy sześcio miesieczna nie odgrywa aż takiej roli.

Edytowane przez Xplod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile kosztuje używany rx480 ? 1600zł ?

 

Więcej:

http://allegro.pl/asus-radeon-rx480-8gb-strix-fvat-natychmiast-i6846819468.html

 

A tutaj dostępny rx 580 za 1999zł:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=298596&osCsid=9c833b61a6263df058be72277ecaf3cf

 

Górnicy biorą wszystko, skoro dziennie jedna karciocha daje 20 zł, to zwraca się po 2 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok radzio poszedł więc czas na zakup GTX i tutaj pytanie do was jeszcze takie.. Uparlem się na tego MSI a może warto jakąś inną markę jeszcze rozważyć w tym modelu? Jak wygląda kwestia podkręcania tych "starych" modeli do wersji 9000 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...