Skocz do zawartości
-1Duszek1-

Wymiana PC na nowszy. Pomoc w doborze komponetów.

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jest wypasiona :] i ma jeden z lepszych biosów.

 

Dodam jeszcze, że najwyraźniej stać Duszka na taką. Nie bądż jak ten pies ogrodnika.

 

:)

Asus zawsze mi odpowiadał. I nie lubię się tym chwalić, ale tak stać mnie na taką płytę.

A dostawa dopiero kurde za tydzień w morele. I to w dobrych lotach. Bo jak dzwoniłem to miły Pan oświadczył swoim zmęczonym już głosem że jutro święto to dopiero w piątek zamówią a w później dopiero w poniedziałek zrealizują itp. Czyli w skrócie idź pan w ch.. daj żyć.

Na szczęście mam, co prawda kilkanaście kilometrów, sklep komputerowy ale już dali mi ryża r7 1800x za 1850zl. Chyba im nie schodzi hehehe. Tym lepiej dla mnie.

Jak macie w swojej okolicy jakiś sklep z komputerami to zajrzyjcie. A ów wam się trafi taka okazja jak mi.

 

A i mam pytanie bo jak już złożę kompa to przydałby się wrzucić tu jakiś test. No i jaki program użyć do ukazania wam fps. Bo fraps to chyba za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio zastanów się, z tą płytą ASRock X370 Taichi to lepszy wybór pod względem budowy, (najwięcej faz zasilania) i uefi, dostępne już nawet najnowsze AGESA i pamięci na 4000MHz latają spokojnie, są profile.

Edytowane przez BlacK_MagiC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No cóż miało byc pięknie a jest kiepsko. Niesety dorwanie teraz jakieś grafiki w dobrej cenie jest niemożliwe. Przez tydzień próbuje coś znaleź po normlanej cenie nawet za granicą i nic. Ceny z innej galaktyki. I wszystko przez takiego bitcion'a. Z kąd w ogóle te kryptowaluty się wzieły z tego co pamiętam miało to umrzeć i nagle takie "boom" świat oszalał. Ale nic grafikę mam starą jeszcze, radeona 290, to przetestowałem trochę zestawm. Jestem jednocześnie pod wrażeniem i roczarowany. Roczarowany tym że procek od AMD mimo wszsytko cierpi na problemy wieku dzięcego. Mimo wgranego BIOS'u najnowszego nadal są problemy z podkręceniem pamięci. Niby działają na 3200mhz ale po pewnym czasie resetuje i zapodaje 2400mhz. Ale to jeszcze ujdzie. Nie z takimi problemami się dawało radę. Ale w grach to jednak boli. Bo jak już chodzi na 3200mhz to mam od 64 - 95 fps. Przy ustawieniach Wysokich bez AA w Wieśku 3. Ale jak sobie postanowi wrócić na 2400mhz to już nie jest kolorowo bo już mam 48 - 78 fps. Tak mniej więcej 20 fps róznicy jest. No i dochodzą jeszcze dziwne spadki fps. Raz idziesz sobie normalnie przez Novigrad 60 fps. Za chwile wracasz się i masz 20fps. Wygląda to jakby się wczytywało. Oczywiście to pojawia sie również w innych grach. Np Total war warhammer, Batelfield 1 czy Dawn of War 3. Nie wiem co jest tego przyczyną. Zmieniałem ustawienia na mniejsze. Konbinowałem z dyskami. Przeżucałem na inne partycje. Nic nie pomogło. Ale jak odpaliłem tę samą grę na intelowskim NUC'u to nie było właśnie takich dropów. Mimo że grafika była podpięta pod stację igpu. A jestem pod wrażeniem bo w 4k ten zestaw na średnich wyciąga do 30 fps. Możę nie dużo ale zawsze coś. I co dziwne na Intelu jest gorzej mimo tej samej grafiki. Choć ja wiadomo igpu też pogarsza torchę sprawę to nie zmienia faktu że w FDH miałem w Wieśku te 60 fps a kurde w 4k to ledwo co 20fps. No i w zastowaniach roboczych procek AMD jest genialny. Nie spodziewałem się takiej róznicy.

 

Podsumowując

Chwilowo zestaw na procesorze AMD mnie osobicie nie przekonuje. Są to niby problemy błache ale wystarczająco irytujące żeby powrócić do intela. Choć przyznam że najnowsze produkty intela to już w ogóle mnie odrzucają. Zostaję x99.

No i to że jakiś tam NUC 6gen jest o te 10 - 20 fps lepszy czasami od tego zestawu AMD to powiem szczeże wkuri... mnie bardziej.

Ale sam procek do pracy jest bardzo dobry.

 

No i teraz tak powiedzie mi teraz jak już składać pieca pod x99 to co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co robisz zwrot platformy AMD? Tych kart graficznych to gdzie za granicą dokładnie szukałeś? Jeśli chodzi o x99 to np. Core i7-5820K + ASRock X99 TAICHI.

 

W morele możesz do 2 tyg zwrócić sprzet bez podania przyczyny. Wystarczy że oczyszczę proca z pasty i cacy. Co do sklepów

alternate.de ,mindfactory.de, caseking.de amazon.de. Co do propozycji hm ciekawa. Ale jak mam 20k do wydania na pieca do można się pokusić o coś lepszego.

Edytowane przez -1Duszek1-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi czytać taką opinię tylko ze względu na zawód sprzętem, który polecałem. Korporacje mnie nie interesują.

Osobiście z grami nie mam najmniejszych kłopotów a z opisywanym problemem stykam się pierwszy raz.

 

Zainstaluje ryse, co prawda to cryengine ale wymagania gra ma duże i wygląda rewelacyjnie. Zobaczę jak to wygląda w dużej rozdziałce.

 

 

Rozumiem, że system reinstalowany?

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-1Duszek1- może napisz jakie dokładnie masz/miałeś te pamięci RAM. Ja tak szczerze na tym co w sygnaturce to też nie zauważyłem spadek FPS, co prawda niestety na razie jestem przymuszony do GTX 660. Z tego co oglądałem wiele testów to właśnie testerzy zwracali uwagę, że na Ryzenach często jest mniejszy średni FPS ale ogólnie lepsza płynność i mniej spadków. To wszystko raczej wskazuje, że u Ciebie coś nie zagrało, tylko pytanie co?

 

Jeszcze jedno podstawowe pytanie czy zainstalowałeś sterowniki AMD do chipsetu? I czy używasz planu zasilania "AMD Ryzen Balanced"? No i jakiego Windowsa używasz, bo nawet Microsoft oficjalnie powiedział, że do Ryzena powinien być Windows 10.

 

HrpQ67b.png

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytem oczywiscie reinstalowanny. Nie ma innej opcji :D No mam Windows 10. Co do RAM to ma te F4-3200C16Q-32GFXR. Czyli te co mi poleciłeś. sterowniki AMD do chipsetu też są.

 

Ale się nie podaję. Za duże wrażenie na mnie zrobił rayzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 4 kości pamięci. Z tego co wiem to na większości płyt głównych 4 kości chodzą co najwyżej 2666 MHz. Proponuje spróbować na 2666 MHz i zobaczyć czy będą się dalej obniżało samoistnie taktowanie i czy dalej bądą dropy FPS. A jeśli chodzi o gry to proponuję spróbować na 2 kościach i też zobaczyć czy dalej są dropy FPS.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem, że zanabyłeś 32GB. Czyli chodzą pamięci na 3200MHz.

;)

 

Dziwią mnie te spadki w grach.

 

W ryse użycie procesora w granicach 18%-30%. Jeśli coś nie wyrabia to jest to karta graficzna. 1440p robi swoje ale nie ma problemu z wyświetlaniem powyżej 30fps. Multi sampling 2x2 powoduje, że grafa klęka.

 

Ryse_2017_06_26_17_50_28_079.jpg

 

Ryse_2017_06_26_17_50_28_079.jpg

 

Ryse_2017_06_26_18_15_57_676.jpg

 

Ryse_2017_06_26_18_15_57_676.jpg

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował na 2 kościach, bo tak jak pisałem z tego co czytałem to raczej na większości płyt 2666 MHz to jest na obecnych BIOSach max. No i w ogóle obecnie ciągle jest jeszcze więcej problemów z 4 kośćmi niż z dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra w koncu uporałem się z problemem. Zajeło mi to sporo czasu ale się udało. Ram faktycznie w 4 kościach daje 2666 MHz. Próbując podnieś wartość napotyka lekkie problemy. Natomiast przy 2 kościach śmiga 3200MHz + aż miło.

Ale wracając do problemu z spadkami FPS. Okazuję się żę winnę ponosiły 3 podzespoły.

 

Karta graficzna - No cóż miałem z nią problemy wcześniej ale sądziłem ze to winna sterowników. No ale jak ma sie zwęglone gdzieniegdzie styki to trudno się dziwić że nie działa dobrze. Cud że w ogóle działa.

 

RAM - w 2 kościach zanalzłem peknięcia. Niby nic ale po wołożeniu tylko tych uszkodzonych działy się cyrki. Od signalizowania braku pamieci RAM po szaleństwa w BIOS. No cóż szkoda że nie moge zwrócić im tylko tych dwóch albo wymienić. Musiałem trafić na chu.. bo skoro kupiłem 4 to mam odać 4.

 

Dysk samsung 960 pro - No tutaj to jestem lekko mówiąc wkur.... Mianowicie dysk ma problemy z własnym sterownikiem. Co doprowadzało do spadków szybkości nawet do poziomu zwykłego hdd. Próbując wgrać mu ponownie sterownik to po każdej instalacji tak jakby dostał resetu i wracał do poprzedniego. Dopiero wsadzenie drugie takiego samego dysku wykazało problem. Bynajmniej idzie do zwrotu w trybie natychmiastowym.

 

Tak więc winna nie leżała w procku. Z czego się cieszę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh jak ja kocham serwisowanie sprzętu. No nic ważne że już wszystko działa. Niestety w wyniku nadal dużych cen kart graficznych muszę pozostać ma starym gtx 670. Ale przynajmniej na najniższych można pograć. Brak zastrzeżeń nie m już żadnych spadków fps. Jestem już prawie w niebie gdyby nie to ze 1080ti tak wysoko stoi.

 

O i małe pytanko najnowsze ryże będą na nowa podstawkę prawda x399 ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam za zwłokę ale mam wszsytko i działa wspaniale.

Niestety ale afterburn mi nie działa nie wyświetla żadnych parametów mimo iż był reinstalowany więc podam tylko tak fps.

 

1.Battelfront 89 fps- 120 fps

2. Wiedźmin 75 fps - 98 fps

3. Rainbow Six Siege - 80 fps - 160 fps

4. Warhammer 40k Dawn of War - 71 fps - 89 fps

 

Dzięki za rady i polecenia.

Podrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuje za poświęcony mi czas.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...