Skocz do zawartości
Cetek14

Komputer do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, czyli nie jestem w kropce jeśli Pulse się nie pojawi. To na ten moment wszystko wiem, ale jeszcze mamy czas. Jak by się komuś chciało zrobić jakiś spis kart które mógłbym wybrać to byłbym bardzo wdzięczny. Sam teraz idę szukać. Na ten moment wygląda tak:

  1. Sapphire Radeon RX 580 8GB Pulse
  2. Gigabyte Radeon RX 580 8GB Gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym cierpliwość gdyby mój komputer się nie rozpadał. Tak do 15 lipca chciałbym już mieć nowego PC'ta. Ogółem testy mówią że w zasadzie każdy RX 580 8GB jest taki sam, dlatego raczej kupię Pulse albo Gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt tak bardzo niedostępny, że aż nie ma go w wyszukiwarce. A po drugie cena tak leci w górę, że aż za chwilę bardziej będzie mi się opłacało kupić GTX'a (te z wyższych półek mają dobre sterowniki). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to i tak są niedostępne, to i tak nic nie zrobię. W x-komie podrożało, nie wiadomo jak będzie wyglądać to na morelach (w ogóle nie mają rx'ów na liście) czy w magazynach tego mojego miejscowego sklepu. 

 

Ogółem pokładam nadzieję w tym moim sklepie. Niby mieli mieć dostawę rx'ów za 1150zł, ale w końcu nie mają, ale ceny mają raczej dobre. Jak patrzę się na kartę gwarancyjną mojego aktualnego pc'ta to nawet tańsze części mają niż były w sklepach, ale i tak trzeba zapłacić więcej podatku, bo na miejscu zawsze jest drożej. Byleby 4000zł nie przekroczyło. 

 

Na razie czekam do lipca na rx'y, mam nadzieję, że do tego czasu mój pc przeżyje (co kilka dni moja płyta główna robi coraz to dziwniejsze rzeczy).

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam żeby temat nie umarł.

 

Właśnie się dowiedziałem, że brak kart graficznych jest spowodowany farmieniem bitcoinów. Nie wiem jak to działa itd. ale przynajmniej wiem, że nie mam co czekać na Vegę (a w sumie nawet nie wiem co to jest), bo wykupią w kilka sekund. RX 580 8GB starczy mi na długo, 8GB to czołg. Nawet mogę przepłacić, nie mam zamiaru czekać 10 lat aż skończą kopać te bitcoiny.

 

Edit

 

Czyli zmieniam strategie. Zakładam, że na początku lipca będzie kolejna wielka dostawa, ale to też zejdzie dosyć szybko. Zakładając jednak, że karty zostaną sprzedane zanim w ogóle będę dostępne, spróbowałbym zrobić inaczej. Skontaktuję się ze sklepem i zrobię coś w rodzaju rezerwacji produktu (o ile będzie to możliwe). Ale do tego muszę wiedzieć, który RX 580 8GB będzie najlepszy. I tutaj znowu wkraczacie wy. Na ten moment na pierwszym miejscu jest Sapphire Pulse, na drugim miejscu Gigabyte Gaming.

 

Edit 2

 

Jeszcze mam plan po prostu to olać i wymienić płytę główną, bo cała reszta działa i na rok jeszcze mi starczy. Zobaczymy co będzie z tymi radeonami i z ich ceną. 

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki w ogóle obecnie masz komp, bo tego nie podałeś? Może faktycznie lepiej będzie Ci poczekać - ciekawe czasy przed nami, bo od dawna w końcu mamy jakąś konkurencję na rynku CPU i wyjście Coffee Lake a później Zen+ i Zen2 tylko tą konkurencję zwiększy. Dlatego możemy się spodziewać dobrych CPU w dobrych cenach w nadchodzącej przyszłości. Natomiast tak szczerze te i5 7400 lub i5 7500 co chcesz kupić to przyszłościowe nie są, zwłaszcza jak programujesz i dużo multitaskujesz. Dodatkowo ja mam nadzieję, że jednak VEGA nawiąże jakąś walkę z Geforce, więc może będziemy mieli też większą konkurencję na rynku GPU. To wszystko o czym piszę to jest kwestia gdzieś następnego pół roku, może 9 miesięcy.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w wakacje mam zamiar programować.

 

  • i5 3350P
  • EVGA Geforce GTX 970 SSC ACX 2.0+
  • MSI B75A-G43 (już pada, karta dźwiękowa chyba już padła do reszty)
  • KINGSTON 2x4GB RAM
  • dysk Western Digital WDC 5003 AZEX 500GB
  • dysk SSD Goodram Iridium PRO 240GB (aktualnie nie działa z moją płytą główną, cena tak podskoczyła, że warto mi go sprzedać, dostanę więcej niż za ile kupiłem)
  • zasilacz Silentium PC Deus G1
  • obudowa Silentium PC Brutus (nie wiem ile), + niestandardowy wentylator be quiet (jeden wentylator rok temu padł)

Ogółem mam zamiar sprzedać go na części i kupić absolutny czołg, ale jak Radeon RX 580 8GB będzie kosztował za dużo, to do widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz wymagania ale jak dla mnie to ten komputer jeszcze rok by wytrzymał a tak w ogóle to GTX 970 nie jest wiele gorszy od Radeona RX 480/580, ale może niech się jeszcze inni wypowiedzą. Rozumiem, że MOBO już jest po gwarancji? Może dałoby się ją oddać do naprawy? A odpowiedź na to którego Radeona kupić jest prosta, takiego jaki będzie najszybciej dostępny za rozsądne pieniądze. Jak sam zauważyłeś między Radeonami RX 580 nie ma wielkich różnic, dlatego że producenci poprawili swoje błędy z wersji RX 480 i teraz większość RX 580 się dobrze sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie Sapphire Pulse, a jak nie będzie to Gigabyte Gaming. Płyta główna ma 4 lata, raczej tak długiej gwarancji nie ma. W karcie gwarancyjnej pisze chyba 2 lata. 

Właśnie mam dylemat. Jeśli ceny radeonów w moim sklepie będą normalne, to na 65% biorę. Jeśli nie to wymieniam płytę główną, bo nie mogę zaprzeczyć, że komputer przyzwoity. 

A jak wygląda sytuacja na rynku ogółem, nie tylko na rynku kart graficznych (gdzie sytuacja jest fatalna). Czy warto teraz kupować komputer który ma wytrzymać 3-4 lata, czy lepiej poczekać?

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu wakacji ma być kilka premier - Intelowskie Coffe Lake czy X299 i Skylake-X/Kabylake-X albo odpowiedź AMD czyli X399 ( choć to raczej nie będzie cię interesować ze względu na cenę , co innego Coffe Lake ) , NV ma wydać nową generację kart aka Volta .

 

Z jednej strony zaczynają się wakacje więc ceny powinny spadać , z drugiej strony z tym jest różnie od kilku lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie kombinujesz wg mnie. Kart zasadniczo nie ma, a jeśli już są to płacisz 1800zł za gtx 1060(wczoraj na komputroniku widziałem nawet za 2050zł! w promocji^^), radeonów nikt od miesiąca nie widział. Nawet gtx 1050 doszły do poziomu rx 470 sprzed miesiąca. W twoim obecnym budżecie złożysz komputer gorszy od obecnego.

Kup nową płytę z procesorem(jak nie będziesz kręcić, to coś na chipsecie B250) + 16GB ram-u, przełóż resztę sprzętu i ciesz się nowiutkim kompem za 2000zł. - ram za 550zł, płyta za 300-350zł plus to ile chcesz wydać na procek i ew. nowe chłodzenie - 1500zł za i7-7700k albo ~1000zł za i5-7600, czy ~850zł za i5-7500. Niby cofee lake ma jeszcze wyjść, ale nawet nie pamiętam kiedy i czy w ogóle jest jakikolwiek sens na to czekać.

Alternatywnie możesz sobie kupić coś od AMD. Możesz przyjąć, że za te same pieniądze dostaniesz nie 4 rdzenie i 4 wątki, a 6 rdzeni i 12 wątków - ryzen 1600 kosztuje teraz 999zł, ryzen 1600x +/150zł więcej. Trzeba kupić szybszy, trochę droższy(corassiry 3000mhz/15cl stoją po 569zł na morelach) i tyle. Dyski, obudowa i grafika zostają takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie innych rzeczy oprócz płyty głównej (bo umiera) odpada. Każda część ma swoją określoną żywotność. Jeśli teraz coś kupię, i przeniosę do nowego komputera za rok, to te części padną szybciej od tych nowych, co skończy się niepotrzebnymi modernizacjami. Wiem, że 8gb ramu to mało, i procesor też już nie ten, dlatego chciałem kupować teraz coś od zera.

A druga sprawa, za rok i tak musiałbym wymieniać grafikę i dysk. Nie mam zamiaru co rok bawić się z komputerem. Ja wiem, że to część bycia pcmasterrace, ale na pewno da się robić to co 3-4 lata, zamiast co rok.

Tak jak mówię, aktualnie mam plan czekać na dostawy. Jeśli ceny wszędzie będą kosmiczne to do widzenia. Jeśli w lokalnym sklepie będzie dobrze to biorę u nich. Ale z drugiej strony jeżeli sytuacja na rynku jest niekorzystna, to się nie opłaca. Jeśli "skok technologiczny" mojego komputera będzie zbyt mały, to chyba nie warto. I właśnie o to się was pytam. 

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% do roku sytuacja się zmieni, bo Intel ma teraz konkurencje w postaci AMD Ryzen, gdzie masz 4 rdzenie i 8 wątków w cenie i5 7500, a w cenie i5 7600K masz już 6 rdzeni i 12 wątków. Dlatego pewnie Coffee Lake będzie mieć co najmniej 4c/8t lub nawet 6c/12t albo chociażby 6c/6t, możliwe nawet że wszystkie te konfiguracje będą dostępne w różnych wersjach i5 oraz i7. Nie wyobrażam sobie, żeby po wyjściu Coffee Lake nie było możliwości kupić co najmniej 4c/8t w cenie około 1000 zł. Dla mnie byłaby to porażka Intela...

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wymienić cały komputer z powodu płyty głównej? Przecież dyski, karte graficzną, obudowę, zasilacz można zachować.

Różnica pomiędzy gtx970, a rx 480/580 jest minimalna i jedynie większa ilość pamięci vram jest znacząca (na najbliższy rok-dwa jeszcze spokojnie starczy te 3,5GB) a póki co nie kupisz ŻADNEJ karty graficznej w rozsądnej cenie więc nie ma nawet co dyskutować, nie czekaj.

 

Sens ma zmiana jedynie procka i ramu skoro już płytę musisz kupić. A teoria o żywotności części to głupota nie mająca się nijak do rzeczywistości.

 

Podsumowując wybierz i5 albo Ryzena 1600, a jak zdecydujesz to można dalej polecić ci jakąś płytę główną i ram (16gb). Zmieścisz się w okolicy 1800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc tym tokiem myślenia wymiana procesora też nie ma sensu, bo za kilka miesięcy i5 już nie będzie niczego wart, a i7 to drożyzna. Jedyne co bym sobie jeszcze wymienił/dodał to ram, ale to raczej sobie zostawię na "główną modernizacje" za rok.

 

Czyli załóżmy, że wymieniam tylko płytę główną. Jaka będzie pasować do wymienionego przeze mnie zestawu? Wszystko musi być sprawne, jak znowu mi dysk SSD nie będzie z nią działał to sobie coś złego zrobię (aczkolwiek to pewnie kwestia uszkodzenia, od roku robi dziwne rzeczy, teraz jest to już po prostu nieznośne). 

 

  • i5 3350P
  • EVGA Geforce GTX 970 SSC ACX 2.0+
  • MSI B75A-G43 (już pada, karta dźwiękowa chyba już padła do reszty)
  • KINGSTON 2x4GB RAM
  • dysk Western Digital WDC 5003 AZEX 500GB
  • dysk SSD Goodram Iridium PRO 240GB (aktualnie nie działa z moją płytą główną, cena tak podskoczyła, że warto mi go sprzedać, dostanę więcej niż za ile kupiłem)
  • zasilacz Silentium PC Deus G1 500W
  • obudowa Silentium PC Brutus (nie wiem ile), + niestandardowy wentylator be quiet (jeden wentylator rok temu padł)

Skoro za rok wszystko wymieniam, to chodzi mi o najtańszy możliwy model, ale z drugiej strony porządny. Dobrze by było gdyby fabrycznie miała nowy bios.

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 będzie jeszcze długo panować. Nikt nie zrobi gry która będzie płynnie działać na 1‰ komputerów bo pojawił się jeden tani sześciordzeniowiec, to potrwa lata

 

Co do płyty znajdź cokolwiek w formacie micro atx z chipsetem H61 i PCI express 3.0

 

A jeśli przekładasz modernizację na następny rok to faktycznie nie ma sensu brać procka ani ramu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie można to zabrać na logikę - w tym roku zmieniałbym na jakiegoś i5, czyli postęp niewielki. Radeon RX 580 8GB niby ma 2 razy więcej vramu, ale poza tym "[gluteus maximus] nie urywa". Dysk 1tb to niby jakiś postęp, ale i tak nie gram w dużo gier. No i 16gb ramu to już coś. Ale i tak czy siak ograniczają nas konsole, więc rok chyba dam radę. 

 

Ta płyta główna przychodzi mi do głowy https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-plyta-glowna-gigabyte-ga-h110m-s2-h110-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-ga-h110m-s2-834524/ Ale to dlatego że mi ją poleciliście. Nie wiem czy tu będzie pasować. Do 300 zł raczej bym planował, więcej chyba nie warto. Chyba każda ma taki sam dźwięk, bo tutaj by mi na dobrym zależało. 

I powtarzam, jak ma fabrycznie zaktualizowany bios to nie mam pytań. 

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nową na lga 1155 w morelach masz jedną:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h61m-k-h61-pcx-dzw-glan-sata2-usb-ddr3-605771/

 

więc wyboru zbyt wielkiego nie masz. ;) Imo sensowniej byłoby szukać używanej. Jak chcesz dobrą kartę, to masz 2 opcje:

1. Szukać płyty głównej mającej dobrą kartę graficzną muzyczna.

2. Kupić dobrą kartę. ;)

 

Na twoim miejscu szukałbym raczej używanej płyty, skoro za rok i tak chcesz to wszystko wymienić, a karta muzyczna zostanie do nowego komputera.

 

***

edit.

Chodziło mi oczywiście o kartę muzyczną, a nie graficzną.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta idzie do wymiany, więcej niż kolejnego roku z GTX'em nie wytrzymam. A za rok 8GB VRAM to pewnie będzie już norma. I chyba farmerzy bitcoinów znudzą się i przestaną niszczyć rynek komputerowy.

Nie musi to być koniecznie płyta z moreli, bo i tak kupuję w miejscowym sklepie. 

Edytowane przez Cetek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...