Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrestartowałem program i zaskoczył. Ale może to zbieg okoliczności...

 

U mnie też się to pojawia, czekam chwilę jak Vomar pisał i zaskakuje, więc poprostu dużo kopie.

 

Ps. a jest jakiś wykres dla LBRY lub innych walut pod względem opłacalności za np. ostatni rok względem powiedzmy dolara lub bitcoina? Ciekaw jestem jak ta opłacalność maleje z miesiąca na miesiąc, bo zdaje się, że jest to normą? Więc jak ktoś chce się w to na poważnie bawić to raczej musi na szybko inwestować duże sumy na samym starcie i wykopać jak najszybciej jak najwięcej bo z czasem jest tylko gorzej... dlatego te karty tak znikają z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się to pojawia, czekam chwilę jak Vomar pisał i zaskakuje, więc poprostu dużo kopie.

 

Ps. a jest jakiś wykres dla LBRY lub innych walut pod względem opłacalności za np. ostatni rok względem powiedzmy dolara lub bitcoina? Ciekaw jestem jak ta opłacalność maleje z miesiąca na miesiąc, bo zdaje się, że jest to normą? Więc jak ktoś chce się w to na poważnie bawić to raczej musi na szybko inwestować duże sumy na samym starcie i wykopać jak najszybciej jak najwięcej bo z czasem jest tylko gorzej... dlatego te karty tak znikają z rynku.

na poloniex masz wykres wartości względem BTC i poniżej możesz zakres czasu ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Gaming X

Zegar 2100

Mem -500

 

Ok dzięki za info:)

 

A orientuje się ktoś czy to tylko jakiś błąd że według strony nikt obecnie nie kopie i u mnie też w ciągu ostatniej godziny wykopało 0 czy faktycznie coś nie działa? Program jednak działa a karta cały czas pracuje ale monet nie przybywa.

Edytowane przez P4vCiosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info:)

 

A orientuje się ktoś czy to tylko jakiś błąd że według strony nikt obecnie nie kopie i u mnie też w ciągu ostatniej godziny wykopało 0 czy faktycznie coś nie działa? Program jednak działa a karta cały czas pracuje.

Wszystko działa poprawnie, tylko statystki w kopalni padły ze względu na dużą ilość kopiących.

> supr nova‏ @SuprnovaPools 42 minuty temu

> Issues with the lbry pool are currently being worked on

 

https://twitter.com/SuprnovaPools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa poprawnie, tylko statystki w kopalni padły ze względu na dużą ilość kopiących.

> supr nova‏ @SuprnovaPools 42 minuty temu

> Issues with the lbry pool are currently being worked on

 

https://twitter.com/SuprnovaPools

 

Dzięki za odpowiedź:) A często się tak zdarza że jest aż tylu kopiących przez co wydobycie staje się takie trudne? No bo tak jak przez pierwsze 24 godziny wykopałem 5.5 LBR za około 20 zł tak przez ostatnie 5 godzin tyle co nic.

 

Aha a jeszcze tylko zapytam ile trwa ten automatyczny transfer monet do poloniexa? Miało wypłacać co 5 a minęło już chyba z 8 godzin odkąd zdobyłem 5. monetę a póki co na poloniexie nic nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie spadki są małe, 2 dni temu wydobywałem 0.29/H, teraz wydobywam 0.26/H + wzrost wartości LBRY. 

 

 

Czyli jeżeli utrzyma się to dłużej to przenosić się na inną walutę?

 

Tak i to na ETH + SIA jeśli tendencja się utrzyma...

Edytowane przez Brisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę sprawdzić ilość LBRY na godzinę? Są to własne obliczenia czy jest gdzieś miejsce w kopalni w którym jest to napisane?

 

W My Account -> Earnings znajdziesz tabelkę "TOTAL LBRY EARNING REPORTS" i tam masz na samej górze "Last Hour".

 

A jakie są najlepsze ustawienia karty pod kątem największego wydobycia? Bo tutaj widzę że obniżacie zegar pamięci nawet o 500MHz a na jakimś zagranicznym forum piszą żeby obniżyć zegar rdzenia natomiast zwiększyć zegar pamięci więc zupełnie odwrotnie.

Edytowane przez P4vCiosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W My Account -> Earnings znajdziesz tabelkę "TOTAL LBRY EARNING REPORTS" i tam masz na samej górze "Last Hour".

 

A jakie są najlepsze ustawienia karty pod kątem największego wydobycia? Bo tutaj widzę że obniżacie zegar pamięci nawet o 500MHz a na jakimś zagranicznym forum piszą żeby obniżyć zegar rdzenia natomiast zwiększyć zegar pamięci więc zupełnie odwrotnie.

 

To zależy od waluty. Sam możesz to sprawdzić.

Dla LBC: przy włączonym ccminerze w afterburnerze przesuwasz mem, core clock i power limit i obserwujesz jaka masz moc w MH/s. U mnie w miarę optymalnie (i cicho) jest jak mam na 1070 power limit 55% i core clock +140 (karta na powietrzu i przysłonięta drugą kartą), a na 1080 mam aktualnie power limit 75% i core +160. Sumarycznie daje mi to ok 660 MH/s. U mnie zegary na -500 przy dwóch kartach (kopanie LBC) dały wzrost 3-4 MH/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.Mam pytanko jakie kryptowaluty najlepiej kopać na GTX 1070 oprócz LBC ?

 

Wchodzisz na whattomine.com i wybierasz gtx 1070: goo.gl/QJTAff

Możesz posortować po profitability 24h

Czemu w statystykach na stronie kopalni pokazuje , że kopię z prędkością 50 - 70MH/s a program podaje cały czas 93MH/s. Kopię testowo na GTX1050 2GB.  Wielkość pamięci chyba nie gra roli jeśli lbry wykorzystuje tylko GPU ? Może jakieś ustawienia w programie (wszystko na domyślnych wg poradnika) . Chyba , że to podawana jest prędkość już po odliczeniu trudności ?

 

Wydaje mi się, że Vomar o tym już pisał w tym wątku, przejrzyj wcześniejsze posty.

Edytowane przez dreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuca komuś z was karta taktowanie podczas kopania? Ostatnio zauważyłem że u mnie tak się dzieje, wiatraki na 80% +125 na rdzeniu temp poniżej 60* a taktowanie spada do bazowej wartości tak jak by w ogóle boost nie działał.

Przykładowo zaczynam kopać taktowanie 2000MHz wydobycie gdzieś 195MH/s a po chwili taktowanie spada do 1506MHz i wydobycie około 145MH/s czasem podskoczy z powrotem do tych 2000MHz a czasem nie, żeby było ciekawiej to GPUZ cały czas pokazuje takie same wartości dla rdzenia więc raczej stabilnie bo jak kiedyś mi wywalało to w GPU Z spadały takty. CO ciekawe u mnie obniżenie taktowania pamięci o 500MHz nie daje żadnego wzrostu wydajności przy kopaniu LBRY. Karta to gtx 1060 6gb palit jetstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Lbry to core a spadki miałem też z 1940 na 1290 np jak włączyłem chrome przełączał chyba na jakiś profil oszczędny.w opcjach nvidi , któryś parametr zmieniłem na wysoką wydajność, i problem ustał.

mam cały czas wysoką wydajność ale z tego co widzę to ma wpływ bardziej na CPU i to nie są chwilowe spadki bo ostatnio całą noc tak szło  a nic innego na kompie nie było uruchomione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, trzeba coś więcej ustawić żeby przetransferowało mi LBRY na Polionex?

Mam wszystko jak trzeba, ustawiony limit już osiągnięty a LBRY nadal tylko w kopalni. Nic mi nie przeszło na Polionex.

Numer sprawdzałem 3 razy więc jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od waluty. Sam możesz to sprawdzić.

Dla LBC: przy włączonym ccminerze w afterburnerze przesuwasz mem, core clock i power limit i obserwujesz jaka masz moc w MH/s. U mnie w miarę optymalnie (i cicho) jest jak mam na 1070 power limit 55% i core clock +140 (karta na powietrzu i przysłonięta drugą kartą), a na 1080 mam aktualnie power limit 75% i core +160. Sumarycznie daje mi to ok 660 MH/s. U mnie zegary na -500 przy dwóch kartach (kopanie LBC) dały wzrost 3-4 MH/s.

 

A czy jest taka możliwość że ustawię np. zbyt wysoki zegar rdzenia i zepsuję kartę? Przyznam że jestem zielony jeśli chodzi o kwestie związane z podkręcaniem i nie chciałbym nic zepsuć. Czy po prostu dodawać bardzo delikatnie i sprawdzać temperaturę i jeśli się zwiększy to zmniejszyć zegar? 

 

No i jeszcze kwestia właśnie temperatury która na moim Palicie Super JetStream cały czas wynosi około 70 stopni - nie za dużo? Może mógłbym zmienić jakieś ustawienia żeby zmniejszyć trochę tą temperaturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest taka możliwość że ustawię np. zbyt wysoki zegar rdzenia i zepsuję kartę? Przyznam że jestem zielony jeśli chodzi o kwestie związane z podkręcaniem i nie chciałbym nic zepsuć. Czy po prostu dodawać bardzo delikatnie i sprawdzać temperaturę i jeśli się zwiększy to zmniejszyć zegar? 

 

No i jeszcze kwestia właśnie temperatury która na moim Palicie Super JetStream cały czas wynosi około 70 stopni - nie za dużo? Może mógłbym zmienić jakieś ustawienia żeby zmniejszyć trochę tą temperaturę?

A jakie masz ustawienia rdzenia i Power limit? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, trzeba coś więcej ustawić żeby przetransferowało mi LBRY na Polionex?

Mam wszystko jak trzeba, ustawiony limit już osiągnięty a LBRY nadal tylko w kopalni. Nic mi nie przeszło na Polionex.

Numer sprawdzałem 3 razy więc jest ok :)

może nie wszystko masz jeszcze "confirmed" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...