Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

chyba literówka, wypłacałem z Bitmarketu i rzucał się, że minimum do sprzedaży BTC to 0,001

 

a co do rozbieżności wskazań ccminer vs kopalnia to też tak miałem, 157-159 w ccminer a okolice 88-90 w kopalni, nie wnikam, kopał więcej nie będę na gtx 970 bo bez sensu :)

nie warto patrzyć na wskazania kopalni, przeważnie są niedokładne 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o to ile ci kalkulator wyliczy "ile zarabiasz" tylko ile realnie dokładasz do tego - REALNE zużycie prądu przez komputer jest o wiele większe niż te wszystkie (!) kalkulatory pokazują.

 

Te dane o zużyciu prądu przez karty są bardzo zaniżone, czyli wyssane z palca.

 

O to mi chodzi !

Koszty zużycia prądu są znacznie wyższe niż te kalkulatory pokazują i tym samym zysk nie jest aż tak optymistyczny jak one wyliczają.

Ale o tym to każdy dowie się dopiero po kilku miesiącach - jak dostanie od dostawcy prądu roczne rozliczenie za prąd i podwyższą mu średnią faktur do zapłaty.

To oczywiste - większe zużycie w ciągu roku to większe sumy na zaliczkowych fakturach za prąd.

.

 

A tam wyssane. Nie po to siedze po nocach i dobieram wartosci dla kazdej karty zeby byly wyssane.

Prawdopodobnie odpalales kopanie na wartosciach stockowych, wtedy zuzycie pradu rzeczywiscie masz z kosmosu.

 

Dla 1060 6GB oraz 1070 uzywam +150core, +500mem i 65%TDP

Dla 1080 +150core, +500mem i 60%TDP

 

Wszystkie wartosci potwierdzane miernikiem.

 

Jakby ktoś się zastanawiał nad AMD, tam też zawsze robi sie undervolting, z reguły -0.1V albo i więcej.

Edytowane przez fredeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam wyssane. Nie po to siedze po nocach i dobieram wartosci dla kazdej karty zeby byly wyssane.

Prawdopodobnie odpalales kopanie na wartosciach stockowych, wtedy zuzycie pradu rzeczywiscie masz z kosmosu.

 

Dla 1060 6GB oraz 1070 uzywam +150core, +500mem i 65%TDP

Dla 1080 +150core, +500mem i 60%TDP

 

Wszystkie wartosci potwierdzane miernikiem.

 

Jakby ktoś się zastanawiał nad AMD, tam też zawsze robi sie undervolting, z reguły -0.1V albo i więcej.

 

Mi obniżenie pamięci na -500 dało dodatkowe 3-4 MH/s (gtx 1070+1080)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Zastanawiam się nad zaczęciem kopania na gtx 1060 6gb stąd też pytanie - czy jest sens? Ile mógłbym wyciągnąć przez ~10h? Jaką walutę najlepiej kopać? Czytałem, że bitcoinów nie opłaca się już i że najlepiej zacząć od eth

Edytowane przez Ahmed69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Zastanawiam się nad zaczęciem kopania na gtx 1060 6gb stąd też pytanie - czy jest sens? Ile mógłbym wyciągnąć przez ~10h? Jaką walutę najlepiej kopać? Czytałem, że bitcoinów nie opłaca się już i że najlepiej zacząć od eth

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Zastanawiam się nad zaczęciem kopania na gtx 1060 6gb stąd też pytanie - czy jest sens? Ile mógłbym wyciągnąć przez ~10h? Jaką walutę najlepiej kopać? Czytałem, że bitcoinów nie opłaca się już i że najlepiej zacząć od eth

u mnie 1060 przez tydzień kopania od 22-6 + weekendy czyli tak jak mam taryfę na tani prąd wykopało około 40 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie pojawia się coś takiego (załączam screena): http://screenshot.sh/od0hRImgkwn17

Głownie chodzi mi o to: lbry xxxxxx diff xxxxxx.xxx

Czy to normalne, jeżeli tak, to co oznaczają te wartości i nazwy\słowa(?).

Z góry dzięki za odpowiedź!

Edytowane przez YOU_WIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie pojawia się coś takiego (załączam screena): http://screenshot.sh/od0hRImgkwn17

Głownie chodzi mi o to: lbry xxxxxx diff xxxxxx.xxx

Czy to normalne, jeżeli tak, to co oznaczają te wartości i nazwy\słowa(?).

Z góry dzięki za odpowiedź!

hOFSqM.png

1. Ilość udziałów które zostały zaakceptowane przez kopalnie.

2. Trudność bloku (1 - normalna, 2 - dwa razy trudniejszy etc)

3. Ilość mega hashy na sekunde które oblicza twoja karta graficzna

4. Czy nasz udział został zaakceptowany przez kopalnie

5. Prędkość wentylatora na karcie graficznej (100% maksymalny, 0% nie kręci się)

6. Temperatura karty graficznej

7. Ilość watów jaką pobiera karta graficzna

8. Ilość kilo hashów na wat

9. Zegar rdzenia

10. Numer karty graficznej, przydatne w przypadku posiadania większej ilości

 

Od siebie dodam jeszcze:

OTF1rk.png

11. Numer bloku, jeśli poprzedni zostanie wykopany to pojawia się następny

12. Trudność kopania bloku (im więcej górników tym trudniej kopać)

Edytowane przez xVomar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vomar, nalezy Ci sie duuuze piwo za ten poradnik i wsparcie na forum :) podaj konto do wplaty btc :)

Panowie, kto dzieki Vomarowi zarobil moze jakies piwko mu postawi?

Vomar, moze jakies porady / poradnik do ethereum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vomar, nalezy Ci sie duuuze piwo za ten poradnik i wsparcie na forum :) podaj konto do wplaty btc :)

Panowie, kto dzieki Vomarowi zarobil moze jakies piwko mu postawi?

Vomar, moze jakies porady / poradnik do ethereum?

Jeśli chcesz kopać ETH na kartach od Nvidii to możesz skorzystać z poradnika dla AMD, ten sam program ma również obsługę CUDA więc wszystko będzie działać  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest sens kopania na gtx 1050? Ile mniej więcej dziennie wyjdzie? Koszty prądu mnie nie interesują.

Gtx 1050 ma około 87Mh/s to daje około 2.16$ = 8.12170526 złotego polskiego dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1050 ma około 87Mh/s to daje około 2.16$ = 8.12170526 złotego polskiego dziennie

Ok, dzięki za szybką odpowiedz. Czyli żeby na nim zacząć kopać i żeby wyszło najlepiej muszę robić wszystko według tego poradnika, wybierać to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak

A w kwestii procesora jak to wygląda? Mam i7 2600k podkręcone do 4,3GHz przy 1,35v, warto zbić zegary, zrobić uv i wyłączyć ht? I czy 4GB ram wystarczy do tego? Aktualnie mam 2x4GB

Edytowane przez Pawelos07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii procesora jak to wygląda? Mam i7 2600k podkręcone do 4,3GHz przy 1,35v, warto zbić zegary, zrobić uv i wyłączyć ht? I czy 4GB ram wystarczy do tego? Aktualnie mam 2x4GB

Do kopania nie jest wykorzystywany procesor, więc warto zbić zegary.

4 gb ramu wystarczy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kopania nie jest wykorzystywany procesor, więc warto zbić zegary.

4 gb ramu wystarczy

Ok

 

Jest wszystko dobrze? http://imgur.com/a/YNC0k

 

I czy zbicie taktowania pamięci na karcie  da lepsze rezultaty? Pamięć i rdzeń mam na maksymalnym oc.

Edytowane przez Pawelos07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie mam sprawdzać te moc w programie? (aktualnie pokazuje około 95 MH/s) I tak poustawiać kartę żeby podczas wydobywania pokazywało tam najwięcej? No i jeszcze patrzeć na pobór prądu?

Edytowane przez Pawelos07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie mam sprawdzać te moc w programie? (aktualnie pokazuje około 95 MH/s) I tak poustawiać kartę żeby podczas wydobywania pokazywało tam najwięcej? No i jeszcze patrzeć na pobór prądu?

Tak, moc sprawdzasz w programie.

Ilość Mh/s zależy tylko i wyłącznie od zegara rdzenia (możesz próbować podkręcić kartę), chociaż GTX 1050 to nie jest jakiś tytan.

Jeśli nie płacisz za prąd to nie patrz na zużycie prądu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moc sprawdzasz w programie.

Ilość Mh/s zależy tylko i wyłącznie od zegara rdzenia (możesz próbować podkręcić kartę), chociaż GTX 1050 to nie jest jakiś tytan.

Jeśli nie płacisz za prąd to nie patrz na zużycie prądu 

 

 

 

 

Karta już jest podkręcona, rdzeń wyciąga podczas kopania 1949MHz, pamięć przywróciłem do domyślnych wartości.

 

Z prądem jest taka sytuacja, że wynajmuję małe mieszkanko od paru lat i gość mi nie wysyła rachunków za prąd, bo mu się nie chce chyba tego wszystkiego sprawdzać i przelewam co miesiąc te samą kwotę na zasadzie "mniej więcej tyle wychodzi". Kiedyś płaciłem trochę za dużo i pisałem, żeby mi wysłał wyrównanie tego wszystkiego, a on zapomniał, albo ma gdzieś. Teraz to sobie odbije na kopaniu  :D Jak będzie sapał to poproszę o wszystkie rachunki od początku wynajmu i całe wyrównanie.

 

edit. A na gtx 1050 Ti o ile więcej bym wykopał? Mogę zamienić za niewielką dopłatą.

Edytowane przez Pawelos07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Karta już jest podkręcona, rdzeń wyciąga podczas kopania 1949MHz, pamięć przywróciłem do domyślnych wartości.

 

Z prądem jest taka sytuacja, że wynajmuję małe mieszkanko od paru lat i gość mi nie wysyła rachunków za prąd, bo mu się nie chce chyba tego wszystkiego sprawdzać i przelewam co miesiąc te samą kwotę na zasadzie "mniej więcej tyle wychodzi". Kiedyś płaciłem trochę za dużo i pisałem, żeby mi wysłał wyrównanie tego wszystkiego, a on zapomniał, albo ma gdzieś. Teraz to sobie odbije na kopaniu  :D Jak będzie sapał to poproszę o wszystkie rachunki od początku wynajmu i całe wyrównanie.

 

edit. A na gtx 1050 Ti o ile więcej bym wykopał? Mogę zamienić za niewielką dopłatą.

 

sypGh8.png

Nie widzialem w wersji mobilnej forum. Juz poszlo 5 lbc na duze piwo :)

Dzięki  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi gdy się pojawi "job not found" i na czerwono "booooo" ? http://imgur.com/a/qJytf

Jakaś inna osoba dostała do obliczenia to samo co ty ale obliczyła to szybciej i po tym jak ty wysłałeś rozwiązanie to kopalnia zweryfikowała i odpowiedziała że już ktoś to rozwiązał. I pokazało się "booo" xD

Kwestia milisekund 

Zdarza się czasami, a czasami może to być wina niestabilnego łącza.

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...