Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko domyślnie tzn. Power Limit 100% a rdzeń 1999 MHz. A widzę że zmniejszaliście power limit np. do 55 lub 75% więc jaka wartość byłaby tutaj najbardziej optymalna?

To już musisz sam testować, ale najlepiej jak się ktoś z 1070tką wypowie. Na pewno zjedź z pamięcią maksymalnie w dół(-500?). Późnej daj Power limit na 70%, wtedy testuj core dopóki w ccminer błędy wyskoczą. Nic się z kartą nie stanie, zawiesi się program albo win najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko domyślnie tzn. Power Limit 100% a rdzeń 1999 MHz. A widzę że zmniejszaliście power limit np. do 55 lub 75% więc jaka wartość byłaby tutaj najbardziej optymalna?

U mnie na dwie karty 1070 jest przyslonieta drugą, wiec sie duzo bardziej grzeje. Power limit mam na 55%, zegar 1987 (core +140) i w takich warunkach w slabej budze temp 74, moc kopania 280-290 Mh/s. Wedlug ccminera karta pobiera wtedy ok 130 w.

Przy kopaniu lepiej nigdy nie ustawiac power limit na 100%.

 

Tu masz to ladnie opisane, co prawda na przykladzie eth, ale zasada jest ta sama:

 

http://www.legitreviews.com/geforce-gtx-1070-ethereum-mining-small-tweaks-great-hashrate-low-power_195451

Edytowane przez dreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od samej kopalni.

Przy tych ustawieniach na mojej 1080 wydobycie waha się bardzo powoli od ok 370 do nawet 405MH/s, średnio mam 380.

Rdzeń +400Mhz | Pamięć -600Mhz | Limit do 72'C (wiatraki 45% ~1100rpm)

To wszystko przy 150W poboru daje mi jakieś 2500kH/W, więc chyba jest nieźle.

Edytowane przez radziuxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coraz bardziej mniej optymistyczne kalkulacje zarobku. Jeszcze wczoraj przy 280 Mh/s według whatomine można było zarobić ok 600 zł, teraz już tylko 436 usd. Ciekawe czy to będzie w takim tempie spadać...

Twierdzisz że 436 usd to mniej niż 600zł?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc:) Zmniejszyłem zegar pamięci, power limit i co prawda kopie minimalnie słabiej ale za to temperatura o kilkanaście stopni niższa i mniejszy pobór mocy. Natomiast po zwiększeniu zegara rdzenia o 100-150MHz już zwieszał mi się komputer więc tym ustawieniem wolę się raczej nie bawić, 2-3 MH/s różnicy mnie nie zbawi.

 

Edit: Chociaż na +50MHz prędkość kopania jest taka sama jak wcześniej i póki co wszystko działa stabilnie.

Edytowane przez P4vCiosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie aby zjechać z pamięciami i dawać na rdzeń, wtedy po prostu PT mniej blokuje rdzeń?

 

Jak w nicehash kopie się chyba wszystko, to wtedy warto podkręcić rdzeń, pamięci i ew. powoli schodzić z PT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba płacić podatek tylko jak się kryptowalutę wymienia na normalne waluty czy od samego pozyskiwania kryptowaluty płaci się podatek? Innymi słowy jeśli zacznę kopać BTC i będę oszczędzał te BTC to czy muszę zapłacić od tego podatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba płacić podatek tylko jak się kryptowalutę wymienia na normalne waluty czy od samego pozyskiwania kryptowaluty płaci się podatek? Innymi słowy jeśli zacznę kopać BTC i będę oszczędzał te BTC to czy muszę zapłacić od tego podatek?

Uwaga, nie jestem specjalistą od finansów, poniższe to tylko moja interpretacja artykułów w necie.

Moim zdaniem gdy posiadasz kryptowalutę (nieważne czy kupioną czy wykopaną) i zamieniasz ją na złotówki to dochodzi do sprzedaży. Ze sprzedaży masz zysk i wtedy musisz odprowadzić podatek. Gdy kopiesz i trzymasz na jakimś portfelu to według mnie nie musisz nic odprowadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja interpretacja jest identyczna. Natomiast zastanawiające jest co jeśli zaczniesz kupować rzeczy z te BTC, czy wtedy fiskus się przyczepi? Chociaż teoretycznie jeśli wykopałeś BTC i transakcje są anonimowe to fiskus raczej nie miałby jak czegoś wyczaić.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja interpretacja jest identyczna. Natomiast zastanawiające jest co jeśli zaczniesz kupować rzeczy z te BTC, czy wtedy fiskus się przyczepi? Chociaż teoretycznie jeśli wykopałeś BTC i transakcje są anonimowe to fiskus raczej nie miałby jak czegoś wyczaić.

 

Według mnie fiskus się nie dowie. Płacąc przy pomocy btc jesteś anonimowy i fiskus nie wie, że coś nabyłeś (co za tym idzie nie musisz mieć tego w zeznaniu majątkowym itp)

Edytowane przez dreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, na wstępie serdecznie dziękuję za poradnik, bardzo czytelny i wyczerpujący - mam tylko jedno pytanie. Jak najlepiej wypłacić LBRY na PayPal? Mam tego okolo 3,3LBRY i chciałbym zrobić testową wypłatę. Najlepiej jakby nie było dużo walenia się ze sprzedażą na BTC i potem na USD/PLN PayPal.

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie aby zjechać z pamięciami i dawać na rdzeń, wtedy po prostu PT mniej blokuje rdzeń?

 

Jak w nicehash kopie się chyba wszystko, to wtedy warto podkręcić rdzeń, pamięci i ew. powoli schodzić z PT?

Czy pod skrótem PT rozumiesz ograniczenie zasilania? Ja uzywam skrotu PL od power limit w afterburnerze. Jezeli chodzilo Ci o power limit to ja akurat ustawiam najpierw pamieci na min (przy lbc), PL na jakims poziomie, zeby nie bylo za goraco i za glosno (i nie za duzo na watomierzu). Potem do tego poziomu pl podnosze core clock, az przyrosty beda optymalne (imo nie oplaca sie podnosic core o kolejne 20Mhz dla 2Mh/s przy kopaniu lbc). Jak jest cieplejszy dzien to zjezdzam tylko z power limit, reszta sie dostosowuje.

Nie kopalem na nicehash, ale wiem, ze wypozyczasz moc kompa na wszystkie mozliwe waluty, wiec oprocz gpu na maxa masz tez cpu na maxa. Imo wtedy wszystko musisz miec na maxa, nawet pamieci gpu. Nie wiem czy na nicehash masz dostepny jakis benchmark - jezeli tak to pobaw sie ustawieniami i sprawdz dla jakich wartosci suwakow masz najlepsze wyniki.

No i oczywiscie podziel sie spostrzezeniami :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od samej kopalni.

Przy tych ustawieniach na mojej 1080 wydobycie waha się bardzo powoli od ok 370 do nawet 405MH/s, średnio mam 380.

Rdzeń +400Mhz | Pamięć -600Mhz | Limit do 72'C (wiatraki 45% ~1100rpm)

To wszystko przy 150W poboru daje mi jakieś 2500kH/W, więc chyba jest nieźle.

 

Skąd masz info o poborze 150W? (watomierz pokazujący pobór energii ze ściany przez cały komputer, czy może kalkulacja programu dla samej karty graficznej?)

 

Czy ja dobrze zrozumiałem? Od wykopania np. 1000 PLN (po zmianie na złotówki) mam zapłacić 180-320zł podatku (no właśnie ... ile dokładnie?)?! W takim razie nie opłaca się zmieniać tego na PLN.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz info o poborze 150W? (watomierz pokazujący pobór energii ze ściany przez cały komputer, czy może kalkulacja programu dla samej karty graficznej?)

Tak, sugeruję się tym co pokazuje ccminer:

[2017-06-24 03:36:13] GPU #0: 1976 MHz 2538.50 kH/W 150W 70C FAN 45%
(...)
[2017-06-24 03:38:27] GPU #0: 1980 MHz 2545.91 kH/W 150W 70C FAN 45%
(...)
[2017-06-24 04:04:18] GPU #0: 1983 MHz 2540.55 kH/W 151W 70C FAN 46% 

A reszta zestawu policzona wg kalkulatora, nie pamiętam jakiego, pobiera ok. 153W.

Najlepiej to wiadomo miernik w gniazdko, ale nie posiadam.

 

Podzielę się jeszcze kilkoma wrażeniami.

Policzyłem wczoraj, że jeśli wykopuję jakieś 0.3 LBC/h to daje mi 93gr/h (po kursie 3.103zł, gdzie 24h temu był po 3.318zł), a prądu zużywam szacunkowo 18gr/h. To przy ponad 380MH/s kopiąc 24h na dobę daje nazwijmy to "netto" 75gr na godzinę (18zł dziennie, 540/m-c itd...).

Niestety nie kopię non stop, bo na nowym komputerze wypadałoby też pograć, a z ciekawości sprawdzałem - w Watch_Dogs 2 spadek z 78 do bodajże 12fps.

 

Niby fajnie, byłoby np. na ratę za sprzęt i sam by się spłacił, albo na wahę do auta, ale widzę, że tendencja bardzo spadkowa. Niemniej prawię stówkę już zarobiłem.

A chciałoby się więcej, cały czas liczę w głowie "a gdybym miał 1080 w SLI?" :D

 

Z tym podatkiem to faktycznie jakaś farsa, ale sposobem "zorganizowanym i ciągłym" to można nazwać koparki z prawdziwego zdarzenia, a nie komputer z 1-2GPU. Bardzo słabo sprecyzowane jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz info o poborze 150W? (watomierz pokazujący pobór energii ze ściany przez cały komputer, czy może kalkulacja programu dla samej karty graficznej?)

 

 

Czy ja dobrze zrozumiałem? Od wykopania np. 1000 PLN (po zmianie na złotówki) mam zapłacić 180-320zł podatku (no właśnie ... ile dokładnie?)?! W takim razie nie opłaca się zmieniać tego na PLN.

U mnie wychodzi 32. Wpisz do pita za zeszly rok i sprawdz.

Jest jakiś portfel LBRY? Chodzi mi o niezależny od giełdy.

Jakis czas temu szukalem i znalazlem tylko na stronie lbry: https://lbry.io/faq

W faq jest sekcja dotyczaca portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PT = powertarget, to samo co powerlimit :)

 

SLI w 1080 do kopania? Od kiedy się SLI albo crossfire robi do kopania?

 

Niestety afterburner nie zmniejsza mi PL/PT pomimo zmniejszenia w aplikacji, karta na żadne ustawienie nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dokupić drugiego gtx 1050 (z rabatem visa wyjdzie tylko 429zł). 

Czy będę kopał ze zdwojoną mocą i muszę coś tylko przestawić w pliku minera?

Nic nie musisz przestawiać, wystarczy podłączyć kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej karcie obecnie najbardziej opłaca się kopać? GTX 1070 (widzę, że ma najwyższy współczynnik H/W na liście podanej w pierwszym poście) czy może jednak coś od AMD jest lepsze?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej karcie obecnie najbardziej opłaca się kopać? GTX 1070 (widzę, że ma najwyższy współczynnik H/W na liście podanej w pierwszym poście) czy może jednak coś od AMD jest lepsze?

Wykres opłacalności w wydobyciu kart od Nvidii

Oczywiście po starych cenach

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zBQ7_MgtfY7MIsdgRveNDaNbYRkAMXAEv-Qc6_Jp8_M/edit?usp=sharing

5Dlnjhg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o opłacalność wydobycia pod względem prądożerności dlatego przytoczyłem parametr H/W. Z tej tabelki z pierwszego posta dość jasno wynika, że w przypadku kart Nvidia GTX 1070 ma najlepszy stosunek H/W, dlatego wg mnie ma najlepszą opłacalność wydobycia w stosunku do poboru prądu. Mnie natomiast interesuje jak się to ma do Radeonów RX 570 i RX 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opłacalności kart, to warto przemyśleć jednak koszt platformy. Strzelam, że jak policzysz ilość bazy którą trzeba kupić pod większą ilość kart, czy prąd pod te karty to już nie jest tak różowo.

Trzeba by to było po prostu policzyć dokładniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...