Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Bitman pamiętaj o prowizji 0.01 LBRY za wypłatę oraz o tym, że musi trochę minąć zanim wykopana waluta będzie potwierdzona ;) 

 

Martwię się o ten kurs na giełdzie, wg. whattomine w ciągu 5 dni spadł dzienny zarobek dla 1070 o ponad 1$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitman pamiętaj o prowizji 0.01 LBRY za wypłatę oraz o tym, że musi trochę minąć zanim wykopana waluta będzie potwierdzona ;)

 

Martwię się o ten kurs na giełdzie, wg. whattomine w ciągu 5 dni spadł dzienny zarobek dla 1070 o ponad 1$.

 

Podobno Zcash się opyla kopać teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak masz farmę która ma Mhs ma liczone w setkach, a nie dziesiątkach bo trudność jest wysoka. Jak macie pojedyncze karty to kopie się to co w miarę ma niską trudność, co by was prowizje nie zeżarły i żeby nie czekać miesiąc na minimalną wypłatę z kopalni. Trochę rozumu ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak masz farmę która ma Mhs ma liczone w setkach, a nie dziesiątkach bo trudność jest wysoka. Jak macie pojedyncze karty to kopie się to co w miarę ma niską trudność, co by was prowizje nie zeżarły i żeby nie czekać miesiąc na minimalną wypłatę z kopalni. Trochę rozumu ludzie.

40 radkow 280x to mało? no i z tym rozumem to trochę przeginasz. Jak chcesz pomóc i udzielić porad to chwałą Ci za to, ale takie gadanie nie jest fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam wiedzieć ile masz kart? Jestem wróżbitą i wiem co kto ma? Mówię to do osób które maja po 1-2 gpu, czyli 99% osób w tym temacie. Nie kopie się waluty gdzie twój sprzęt daje ci 0.0002 danej waluty po 24h kopania, a wypłatę z kopali masz od 1.0 - czytaj m.in. eth czy zcash. LBC jest dobra alternatywą dla osób z małą mocą, tak samo jak expanse, ubiq, music czy etc. A ze kurs lata, no cóż to jest wszystko spekulacja + trudność rośnie i spada codziennie. Dlatego sprzedaje się na górkach, a nie cały czas.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto czuje sie lepszy bo siedzi w tym od wielu lat i sugeruje komus ze nie uzywa mozgu, bo nie posiada takiego doswiadczenia i wiedzy, to jest dopiero kwestia. Bez urazy ale nie mozna mylic forum z piaskownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zaczynam zabawę z kopaniem posiadam 1080

 

[2017-06-26 16:14:32] GPU #0: 1832 MHz 2401.56 kH/W 137W 67C FAN 81%
[2017-06-26 16:14:44] GPU #0: MSI GTX 1080, 353.67 MH/s

 

Ustaliłem, że wypłatę ustawię na : 100 LBRY - pytanie czy nie zmniejszyć???  chodzi o prowizję

 

Obecnie wykopałem:

Earnings Audit (SUM(Debits) + TXFee + Donation + Balance)

6.84838706

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja cię nie mogę nagle wszyscy na forum mają watomierze.

A koledze bitmam naprawdę gratuluję ustawienia wypłat co 0.1 Wszystko mu zjada prowizja, ale co tam, byle kopać.

 

A jakie to ma znaczenie ile wypłaca? Przy wypłatach jest jakaś dodatkowa prowizja? Bo u mnie pobiera prowizje od tego co wykopie, a przynajmniej tak mi się wydaje, wygląda to tak:

djObbToYSQmeGh6DOKHI5w.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zaczynam zabawę z kopaniem posiadam 1080

 

[2017-06-26 16:14:32] GPU #0: 1832 MHz 2401.56 kH/W 137W 67C FAN 81%

[2017-06-26 16:14:44] GPU #0: MSI GTX 1080, 353.67 MH/s

 

Ustaliłem, że wypłatę ustawię na : 100 LBRY - pytanie czy nie zmniejszyć???  chodzi o prowizję

 

Obecnie wykopałem:

Earnings Audit (SUM(Debits) + TXFee + Donation + Balance)

6.84838706

 

Zmniejsz. Jest opłata dla kopalni i jest prowizja za automatyczny przelew. Prowizja za przelew to 0,01 LBC (niewiele).

100LBC będzie Ci się dość długo kopać. Proponuję ustawić co 5-10 LBC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zaczynam zabawę z kopaniem posiadam 1080

 

[2017-06-26 16:14:32] GPU #0: 1832 MHz 2401.56 kH/W 137W 67C FAN 81%

[2017-06-26 16:14:44] GPU #0: MSI GTX 1080, 353.67 MH/s

 

Ustaliłem, że wypłatę ustawię na : 100 LBRY - pytanie czy nie zmniejszyć???  chodzi o prowizję

 

Obecnie wykopałem:

Earnings Audit (SUM(Debits) + TXFee + Donation + Balance)

6.84838706

 

 U mnie po modyfikacjach na 1080 kopie srednio 370 Mh/s

+260  core

-502  mem

power limit 74 %

temp limit 72 ale realnie nie przekracza 70 stopni w upale

zuzycie grafiki 136W

zuzycie calego PC 220W

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po modyfikacjach na 1080 kopie srednio 370 Mh/s

+260 core

-502 mem

power limit 74 %

temp limit 72 ale realnie nie przekracza 70 stopni w upale

zuzycie grafiki 136W

zuzycie calego PC 220W

Dość sporo reszta kompa Ci pobiera. Co tam masz, że wciąga 80W? Mi reszta wciąga jakieś 50-60W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo reszta kompa Ci pobiera. Co tam masz, że wciąga 80W? Mi reszta wciąga jakieś 50-60W.

 

Pobieraną moc przez GPU podał pewnie z jakiegoś programu ( 136W ), natomiast pobór całego PC jak rozumiem ze sprzętowego watomierza ( 220W ). Nawet jeśli przyjmiemy, że karta faktycznie pobiera 136W, a zasilacz ma sprawność 90%, to energia pobierana przez kartę graficzną , z gniazdka w ścianie, jest równa 136W + 10% strat, czyli niemal 150W. ... ale ja bym sobie i tak te niedokładne rachunki darował, jeśli chcemy wiedzieć ile nasza koparka pobiera energii od dostawcy tejże energii, tylko po prostu bym patrzył na wskazanie tego watomierza, który pokazuje 220W (już nawet pomijam fakt, że watomierz ma swój błąd wskazań).

 

Wskazania poboru przez kartę graficzną, skalkulowane przez programy, traktowałbym jedynie jako wartości orientacyjne, czy nasze zmiany w ustawieniach parametrów karty graficznej (taktowanie, napięcie) powodują wzrost zapotrzebowania tej karty na energię, czy nie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


[2017-06-26 19:21:02] GPU #0: Gainward GTX 1080, 373.55 MH/s

[2017-06-26 19:21:26] GPU #0: 1940 MHz 2725.59 kH/W 137W 61C FAN 50%

[2017-06-26 19:21:35] GPU #0: Gainward GTX 1080, 376.03 MH/s

[2017-06-26 19:21:35] accepted: 6836/6837 (diff 3.746), 375.44 MH/s yes!


 

a calosc z watomierza w gniazdku 

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam BitCoin spadł o 1400zł. z 10300 na 8900. Nawet gdyby LBC się utrzymał byłby wart mniej, a sam też jak wiadomo spada...

I nie wiem jak u Was, u mnie wydobycie znacznie wzrosło.

Last Hour 0.48291414

Edytowane przez radziuxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniacie od razu LBRY na jakąś inną krypto? czy czekacie na lepsze kursy?.  Zadaje laickie pytania bo zacząłem się tym bawić od poniedziałku, a większość czasu zjada mi praca w korpo i składanie koparek  :smoke: Jest gdzieś jakieś ładne zestawienie/porównanie kursów (LBRY/BTC/ETH/SIA/GNT) w jednym miejscu?

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu czy zmieniać walutę zaraz po jebnieciu lub czy w ogóle warto kopać np. taki LBC wystarczy spojrzeć na ten kurs:

https://bitinfocharts.com/pl/lbry%20credits/

 

ustawić na całość i przeglądnąć sobie ile miesięcy zarabiał... potem ile było dołka... i teraz znowu zarabia.

 

Jeśli ktoś sobie ustawi kopanie na miesiąc to ma nikłe szanse na cokolwiek, bo może właśnie trafić na jeden z tych dołujących miesięcy, z drugiej strony jakby zainwestować na rok (bo tak się przecież robi) to ile nie trafiłby w ten najwyższy kurs czyli 0.9 dolca przy sprzedaży to też by raczej marnie na tym wyszedł.

 

Krótko mowiąc loteria porównywalna do gry na giełdzie. Jednym się uda i zarobią krocie, innym nie, a jak to mówią, ktoś musi stracić żeby ktoś mógł zarobić, wszyscy zarobić nie mogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wejść w kalkulator podany w tym temacie 1256688 razy i wpisać kilka liczb?
To zależy od kursu LBC/BTC, Twojej stawki za kWh, oraz tego ile Twoja karta wyciągnie (albo ile Ty chcesz z niej wyciągnąć).
Gdybym miał liczyć dla swojego 1080 na ten moment to $5.35, minus ok. 3PLN za prąd.

Edytowane przez radziuxd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką płytę głowną do 200 zł, może być używana, polecacie na początek przygody z kopaniem kryptowaluty,

patrząc na ogłoszenia na allegro czy olx można dostać oczopląsu, od paru lat posiadam lapka i jestem już zacofany co do płyt czy procesorów. Potrzebuję pomocy w wyborze konfiguracji małej koparki, na początek 1 karta graficzna z którą mam też problem z wyborem, wybrać radeona czy nvidie ? Na sprzęt chciałem przeznaczyć koło 1500 zł na początek.

Pozdrawiam. Za wszystkie rady z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką płytę głowną do 200 zł, może być używana, polecacie na początek przygody z kopaniem kryptowaluty,

patrząc na ogłoszenia na allegro czy olx można dostać oczopląsu, od paru lat posiadam lapka i jestem już zacofany co do płyt czy procesorów. Potrzebuję pomocy w wyborze konfiguracji małej koparki, na początek 1 karta graficzna z którą mam też problem z wyborem, wybrać radeona czy nvidie ? Na sprzęt chciałem przeznaczyć koło 1500 zł na początek.

Pozdrawiam. Za wszystkie rady z góry dziękuję.

 

Kopanie na sprzęcie za 1500 zł prawdopodobnie przyniesie Ci straty, chyba że masz prąd za darmo, ale nawet w tedy wiele nie zarobisz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest link do zestawienia - jaki GPU wyciąga ile mh/s i kiedy przestaje to być opłacalne.

 

 

1. Wchodzimy tutaj:
http://yiimp.ccminer.../algo?algo=lbry
2. Szukamy naszej karty graficznej
3. Jeśli płacimy za prąd to przy wartości Hashrate poniżej 50MH nie opłaca nam się kopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o co chodzi z tą słabą wydajnością GTX 1080 przy kopaniu bezpośrednio Ethereum, że niby GTX 1070 go przegania?

Kwestia timingow pamieci. Gddr5 jest w tym wypadku wydajniejsze niz gddr5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...