Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na to jakieś lekarstwo, czy po prostu kopie się inną kryptowalutę? Bo zamówiłem sobie EVGA GeForce GTX 1080 CLASSIFIED GAMING, czyli jedną z najmocniejszych GTX 1080 na rynku i teraz wyjdzie na to, że będzie gorzej kopać niż GTX 1070? Zamówiłem GTX 1080 za 2427 zł (mam nadzieję że dojdzie) bo była mała różnica ceny względem GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę tylko kopał, że tak powiem dorywczo. Wydawało mi się, że zapłacić 2427 zł za EVGA GeForce GTX 1080 CLASSIFIED GAMING było lepiej niż ponad 2000 zł za GTX 1070.

 

Czyli te GTX 1060 co są na GDDR5X są w ogóle słabe do kopania?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1080 chyba chciałeś napisać. ;)

Dla LBRY są mocniejsze niż 1070, nie wiem czego się spodziewałeś, kupiłeś kartę nie orientując się ile i czego Ci wykopie?

Jeśli chciałeś poważnie wejść w kopanie to lepiej chyba było kupić jakieś 2x 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 nigdzie nie ma a jak jest to drogo a poza tym nie da się połączyć w SLI. Nie chce poważnie wchodzić w kopanie tylko tak dorywczo, przecież napisałem wyżej. Kartę kupiłem do kompa, bo obecnie mam starego GTX 660 i będę na niej grał a w międzyczasie kopał. Po prostu różnica mniej niż 400 zł pomiędzy GTX 1070 a GTX 1080 była wystarczająco mała żeby skusić się na GTX 1080. Orientowałem się ile kopie, ale właśnie na LBRY.

 

Pomyliłem się, myślałem że te nowe GTX 1060 co są 9 Gbps są na GDDR5X ale masz rację jednak to jest zwykły GDDR5.

 

Pytanie jest takie, czy skoro ogólnie do kopania obniża się taktowanie pamięci, to czy skoro są niżej taktowane nie da się zacieśnić timingów, czy to nic nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kopania nie musisz łączyć kart w SLI/CF. Wystarczy, że są wpięte i system je widzi.

Z latency w gddr5x nic się nie da zrobić. Tu jest artykuł nt różnych kart pod ethereum: http://www.legitreviews.com/best-gpu-ethereum-mining-nvidia-amd-tested_195229

"When we saw the NVIDIA GeForce GTX 1070 getting 27.4 MH/s in stock form we were impressed, but then the faster clocked NVIDIA GeForce GTX 1080 with more CUDA cores only got 20 MH/s. We talked to NVIDIA about this and they said it’s because the Ethereum base code fits the GDDR5 latency characteristics better than GDDR5X. So, when it comes to Ethereum mining a GeForce GTX 1070 is better to have than the GeForce GTX 1080."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Prosił bym o poradę przy kopaniu Zcash na GTX 1070.Chodzi mi głównie o poprawną konfigurację w programie Zec Miner tzn.który plik edytować tak jak ma to miejsce w przypadku kopania LBRY i programu ccminer...

Edytowane przez fosgen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że na dziś dzień GTX 1070 kopie ok. $3 zysku na dobę, oczywiście w zależności od ceny prądu. Nie wiem czy dobrze interpretuję to ze strony whattomine.com ?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi spadł urobek na 1080 z 370-380 na 300- 310 wam tez? restarty nic nie wnoszą

 

koparka nie uwzglednia ustawien afterburnera i widzi stockowy zegar GPU

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sterownik się nie zaktualizował, stawiałem na nowo system i zainstalowałem najnowsze sterowniki (384.76) na GTX 1070 prędkość spadła do 260MH/s, po instalacji starszych wszystko wróciło do normy (290-300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te zmiany w sterownikach to jest to o czym nie chcą mówić Szczepan i Filip mniej więcej 35 minuta.

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fszczepan.bentyn%2Fvideos%2F10213393410328305%2F&show_text=0&width=560

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Prosił bym o poradę przy kopaniu Zcash na GTX 1070.Chodzi mi głównie o poprawną konfigurację w programie Zec Miner tzn.który plik edytować tak jak ma to miejsce w przypadku kopania LBRY i programu ccminer...

Edytujesz plik suprnova.bat (zakładam, że z tego pool-a korzystasz):

miner --server zec-eu.suprnova.cc --user twojlogin.nazwaworkera --pass hasloworkera --port 2142

coś mi spadł urobek na 1080 z 370-380 na 300- 310 wam tez? restarty nic nie wnoszą

 

koparka nie uwzglednia ustawien afterburnera i widzi stockowy zegar GPU

U mnie nic nie spadło, spróbuj ew. innego programu, ja używam ThunderMaster, bo kontroluje od razu podświetlenie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa jak migacz jak widać na załączonym obrazku. Zmienia się częstotliwość zegara GPU a komp stał nie dotykany.

Zrzucilo Ci zegar na karcie. Miales 1913, a potem 1637. Moze cos odpaliles na kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zrzucie widac, ze Ci zrzucilo. Odpal sobie afterburnera i na monitoringu zaznacz zegar, ustaw odswiezanie co kilka sekund. U mnie byl problem na aplikacji od msi przy dwoch kartach. Aplikacja ustawiala tryb oc na pierwszej, druga nie mogla wejsc na boosta. Odinstalowanie pomoglo. Moze masz ustawione jakies limity (temp, wentylatory itp) w sofcie do karty albo afterburnerze.

 

O 23:01:35 miales 1913 MHz, o 23:02:49 1626 MHz.

Edytowane przez dreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, żę zrzuciło :ploom:. Generalnie wkurza mnie ten afterburner bo ciągle mam z nim jakieś problemy. Może faktycznie przeinstaluję to badziewie.

Radziuxd pisal o thundermasterze, moze to wyprobuj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po rozpakowaniu ccminer- 2.0 x64 pojawiły mi się takowe pliki:

-run-btx -yiimp

-run-dcr-yiimp

-run-lbry-yiimp

-run-lyrav2-yiip, są to jakieś skrypty poleceń Windows, jeden opisany jest jako plik wsadowy Windows.

 

Po kliknięciu w któryś z nich program coś zaczyna kopać w drugim okienku, a moja moc kopania lbry spada.

Wie ktoś może co to są za pliki ? do czego służą ?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo.Mam pytanko czy duża będzie różnica w urobku przy kopaniu LBRY na trzech grafach z czego jedna to GTX 1070,a pozostałe dwie to GTX 1060 6GB ? Chodzi mi o to czy jest sens dopłacać te 1400zł +- tak by były trzy GTX 1070 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam małe pytanie

Mianowicie:

miałem wykopane i potwierdzone 0.8 lbry, mialem ustawiona automatyczna wyplate co 0.1. Jednak zamiast 0.8 na bittrex dociera 0.15. Moze mi ktos powiedziec gdzie jest reszta wydobytej waluty??

Dziekiz a odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno zainstalowałem program "Claymore's" w wersij 9,5. Gdy po raz pierwszy go odpaliłem po konfiguracji  pojawił mi się komunikat w konsoli "No AMD OPENCL or NVIDIA CUDA GPUs found, exit" Posiadam kartę Nvidia Geforce 960 4-gigową.

post-238350-0-60333300-1499627975_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Mam pytanie ma ktoś może karte GTX 1070 ?? Zacząłem kopać ETC Clasic i prosiłbym o poradę dotyczącą ustawień GPU i Mem czy w tym przypadku warto także podkręcić pamięć na karcie graficznej ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...