Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.Mam pytanie ma ktoś może karte GTX 1070 ?? Zacząłem kopać ETC Clasic i prosiłbym o poradę dotyczącą ustawień GPU i Mem czy w tym przypadku warto także podkręcić pamięć na karcie graficznej ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź...

 

Ja mam, ale kopię na razie lbc. Spróbuj sam na swojej karcie i sprawdź jakie to daje wyniki.

Może ten poradnik coś podpowie:

http://1stminingrig.com/how-to-mine-ethereum-classic-etc-on-windowslinux-with-amdnvidia-gpu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kopanie lbc? Masz od tego poradnik ;)

Poradnik który nie tłumaczy nic a nic z procesu ustawiania skryptu kopiącego, tak więc nie jestem w stanie wystartować CCMINER'a na mojej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypt kopiący? Masz na mysli parametry ccminera? Program mozna odpalic z parametrami z pliku bat, albo ustawiasz opcje w pliku conf. Przykladowy plik conf z poradnika u mnie zadzialal bez problemu. Masz jakis blad przy uruchamianiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypt kopiący? Masz na mysli parametry ccminera? Program mozna odpalic z parametrami z pliku bat, albo ustawiasz opcje w pliku conf. Przykladowy plik conf z poradnika u mnie zadzialal bez problemu. Masz jakis blad przy uruchamianiu?

Tak. Wyskakuje mi "Too many resources requested for launch" ale w katalogu z programem istnieje też plik .bat który po odpaleniu normalnie kopie tylko inną walute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zmniejszyc intensity (domyslnie ccminer ustawia chyba 23). Do pliku conf dodaj w srodek (gdziekolwiek) linijke (15 to wartosc przykladowa, moze bedziesz musial ustawic mniej):

 

"intensity" : 15,

 

(z przecinkiem na koncu)

Intensity mozna ustawic do 25 (info w pliku readme ccminera). Mozna ustawiac wartosci dziesietne (nie pamietam czy ma byc kropka czy przecinek po liczbie calkowitej). Ustaw jakies niskie intensity i zobacz czy Ci sie odpali, a potem zwiekszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zmniejszyc intensity (domyslnie ccminer ustawia chyba 23). Do pliku conf dodaj w srodek (gdziekolwiek) linijke (15 to wartosc przykladowa, moze bedziesz musial ustawic mniej):

 

"intensity" : 15,

 

(z przecinkiem na koncu)

Intensity mozna ustawic do 25 (info w pliku readme ccminera). Mozna ustawiac wartosci dziesietne (nie pamietam czy ma byc kropka czy przecinek po liczbie calkowitej). Ustaw jakies niskie intensity i zobacz czy Ci sie odpali, a potem zwiekszaj.

Najmniejsza wartość to 8 "readme" ale i tak ciągle to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno, nie pomoge. Najbardziej prawdopodobne wydawalo sie intensity - rozne portale przy testowaniu kart musialy zjezdzac z tym parametrem, bo karty nie chcialy im kopac w ccminerze.

Moze sprobuj innym programem kopac lbc? Sgminer, cgminer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Mam prośbę i pytanko z nią związaną.Mianowicie chciałem zapytać czy do mojego mobasa mogę wpiąć 6 kart graficznych czy wymagania jest płyta na nowszym chipsecie ? Mój model płyty głównej to MSI Z87-GD65 Gaming dokładnie ten model

Edytowane przez fosgen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile wyjść pci-e tyle kart obsłuży. Nie ma znaczenia czy x16 czy x1. Trzeba tylko risery kupić i podłączyć. Szukaj riser z zasilaniem z SATA nie jakieś tanie badziewne tasiemki jak do fdd. Z tymi taśmami potrafią być problemy szczególnie z prądożernymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,a jeszcze jedno pytanko jak w koparce np przy użyciu trzech tych samych kart zrobić OC  ? Chodzi o to że jedną podkręcę bez problemu ( ta co jest podłączona do monitora ) np po przez MSI Afterburner ale pozostałe dwie działają na standardowych ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli windows widzi Ci 2 karty to powinny byc one widoczne takze w afterburnerze. W glownym okienku programu (na standardowej skorce) na dole okienka, posrodku powinna byc nazwa karty, a po prawej stronie strzalka (trojkat). To sie powinno rozwijac do listy z kartami graficznymi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wrzuciłem dane wg. poradnika i wychodzi mi że na GTX 1060 GB i hashrate 184 wychodzi 25$ miesięcznie netto?

To różni  się co xVomar podał na 1 stronie:

GTX 1060 - kryptowaluta // LBRY(LBC) // algorytm LBRY - kopie dziennie $4.21

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosgen, przy kilku kartach możesz pobawić się np. Parametrem intensity i sprawdzić jak wpłynie Ci to na wydajność całej koparki. Ccminer ma z automatu ustawioną wartość 23.

W pliku conf dodaje się linijkę:

 

"intensity" : 24,

 

Możesz wpisać też:

 

"intensity" : 0,

 

I wtedy jest auto, ale łatwo można sobie wtedy przestawiać. Wartość minimalna to 8, max to 25. Niektóre karty w niektórych walutach nie radzą sobie nawet na 23 i wtedy trzeba schodzić.

 

Ostatnio bawiłem się też wyłączaniem z kopania poszczególnych kart (żeby na jednej grać, a pozostałe w tym czasie kopią). Program ccminer.

 

Chciałem wyłączyć 1 kartę z 3. Tylko sam chciałem pokazać którą. Trochę mi się zeszło ze składnią, bo nie znalazłem przykładów, ale oto jest:

 

 

"devices" : "0,2",

"threads" : 2,

 

Linijka zawierająca polecenie threads jest opcjonalna. Ccminer sam numeruje sobie karty, więc trzeba wybrać które które mają być włączone.

 

Jak zostawisz samo threads to ccminer sam wyłącza karty w swojej przyjętej kolejności. Czyli - przy threads 2 u mnie wyłączył karte o id 2 (zostawił 0,1). Threads jest dobre, gdy masz kilka takich samych kart w koparce. Devices jest bardziej precyzyjne. W przykładzie devices powyżej ccminer zostawia włączone karty id0 i id2, a nie używa karty o id1.

 

Witam,

Wrzuciłem dane wg. poradnika i wychodzi mi że na GTX 1060 GB i hashrate 184 wychodzi 25$ miesięcznie netto?

To różni się co xVomar podał na 1 stronie:

GTX 1060 - kryptowaluta // LBRY(LBC) // algorytm LBRY - kopie dziennie $4.21

Bardzo spadła wydajność kopania oraz cena; wzrosła trudność. Przy jednej 1060 to może być granica opłacalności.

Z tego co na szybko sprawdziłem to faktycznie coś koło 25$ miesięcznie wychodzi.

Edytowane przez dreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawił bym się na co innego bo cały czas kopie LBRY,ale jak widać mocno spadł.Jaka jest teraz dobra alternatywa dla GTX 1070 ?

To co mowi whattomine. Nie ma chyba lepszej alternatywy. Kursy walut sie zmieniaja, a ostatnie dni to oczekiwanie na skutki wprowadzenia segwit.

Na 1070 mozna jeszcze w miare dobrze kopac ethereum, a dodatkowo mozna to robic w dual miningu (claymore).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Kopie na gtx1080, wszystko według poradnika. Pierwszy tydzień około 8 monet dziennie, potem tydzień nie kopałem, a teraz około 4 monety dziennie. Credit godzinny koło 0.20 czasem nawet spada. Dla porównania w pierwszych dniach około 0.40. Czy tak niskie wydobycie spowodowane jest tym skokiem BTC? po tych wszystkich dniach i przelewie na bitmarket wychodzi że mam 80zł, trochę kiepsko. Naczytałem się tego "na gtx1080 20zł dziennie" Póki co nie sprzedaję, może kurs skoczy. Mam pytanie odnośnie tej sprzedaży. Mieszkam w UK i fajniej by było dla mnie sprzedawać za funty i wysyłać na konto angielskie, jest taka opcja? albo nie wiem, jakoś to przelewać w dolarach na paypal? W jaki sposób można kopać inne waluty? np ethereum? zmienić kopalnię a reszta procedury taka sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Czy też macie problem z zalogowaniem się na poloniex ? Już od dwóch godzin próbuje i nic cały czas ten sam błąd : Error 1015 The owner of this website (poloniex.com) has banned you temporarily from accessing this website.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...