Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj poloniex mial awarie sieci. Poczytaj na ich twitterze. Pojawialy sie glosy o dziwnych banach na stalych ip, moze ktos cos dodal do duskusji. Ja aktualnie moge sie zalogowac. Moze sprobuj vpna, albo zglos im to na support.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopie juz od 7 rano i na stronce nadal pokazuje mi   My Hashrate: 0.00 KH/s,

w workerze mam napisane w Khash/s  i Difficulty podaje mi wartość 0..

 

natomiast jak spojżałem w dashu to mam poniższe informacje*- mam rozumieć że cokolwiek worker mi pokaże jak dojdę do 0,1 ?

 

  • Confirmed: 0.0000 LBRY
  • Unconfirmed: 0.0007 LBRY
  • Round earnings est: 0.0000 LBRY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post:).

Próbuję coś wykopać i utknąłem przy weryfikacji profilu na poloniex tam gdzie trzeba podać dane teleadresowe. Jeśli dobrze zrozumiałem trzeba załączyć skan paszportu (możne być inny dokument?) i selfie z tym dokumentem i karteczką z aktualna datą.

Czy to jest bezpieczne? Zauważyłem, ze mój paszport był ważny do lipca br. Zaakceptują taki dokument? Może być prawo jazdy?

Może mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 15 godzin wykopałem 2.296 LBC,EVGA GTX 1070 FTW. Maks 282 MH/s. UV,PL 80%,zegar 1923 MHz,0,950 V,temp. max 60 stopni,113 W (nie sprawdzałem watomierzem ile całość z gniazdka). Kopałem tylko i wyłącznie z ciekawości. Stwierdziłem że gra chyba nie warta świeczki dla takich laików jak ja z jedną 1070. 

Ps. Świetny poradnik !!! Dzięki

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post:).

Próbuję coś wykopać i utknąłem przy weryfikacji profilu na poloniex tam gdzie trzeba podać dane teleadresowe. Jeśli dobrze zrozumiałem trzeba załączyć skan paszportu (możne być inny dokument?) i selfie z tym dokumentem i karteczką z aktualna datą.

Czy to jest bezpieczne? Zauważyłem, ze mój paszport był ważny do lipca br. Zaakceptują taki dokument? Może być prawo jazdy?

Może mi ktoś pomóc?

 

Nie musisz weryfikowac profilu na poloniexie. Jest to potrzebne przy wyplacie wiekszych kwot (chyba powyzej 2k usd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 15 godzin wykopałem 2.296 LBC,EVGA GTX 1070 FTW. Maks 282 MH/s. UV,PL 80%,zegar 1923 MHz,0,950 V,temp. max 60 stopni,113 W (nie sprawdzałem watomierzem ile całość z gniazdka). Kopałem tylko i wyłącznie z ciekawości. Stwierdziłem że gra chyba nie warta świeczki dla takich laików jak ja z jedną 1070. 

Ps. Świetny poradnik !!! Dzięki

To po miesiącu kopania nonstop miałbyś ~144zł...

A gdzie tam prąd i zużycie karty.

Spróbuj kopać ETH.

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik, gratulacje. ;) Nie sądziłem, że w polskim internecie, komuś będzie chciało się to robić. 

Swoją drogą - kopie ktoś na gtx 1050/1050ti 4GB, bądź gtx 1060 3GB? Na tych ostatnich podobno nie idzie już kopać ETH, bo DAG za duży. Prawda to?

 

Swoją drogą, nie śledziłem całego wątku, natomiast rzuciło mi się jedno pytanie z pierwszej strony:

 

Czy nalezy uiscic podatek od tego?

 

Tak - opodatkowujesz to jako dochód z praw majątkowych, jeśli kopiesz/kupujesz jako osoba fizyczna, czyli na koniec roku doliczasz normalnie to PIT-a i opodatkowujesz wg skali podatkowej, czyli w zależności od tego jakie (sumaryczne) dochody wykazujesz, zapłacisz 18 lub 32 procent podatku.

Problem jest natomiast inny - według definicji (swoją drogą - jest ich kilka, w różnych ustawach :) ) każda działalność wykonywana w sposób ciągły oraz powtarzalny (bądź jak kto woli - ciągły i zorganizowany), z zamiarem uzyskania korzyści majątkowych, kwalifikowana jest jako działalność gospodarcza, którą w Polsce trzeba zarejestrować, a jeśli się ją zarejestruje, to... trzeba płacić haracz dla ZUS-u. ;) Jeśli się pracuje, to generalnie nie jest to duży problem, bo wtedy składek płaci się dużo mniej. Gorzej może być, jeśli zus za jakiś czas (np. za 2 lata) postanowi zebrać od kopacza zaległe składki, powiększone o karę oraz odsetki. Dodatkowo, jeśli Urząd Skarbowy podniesie głowę, to "zapobiegawczo" może zastosować podatek w wysokości 75% osiągniętych przychodów, jako podatek od przychodów ze źródeł nieujawnionych.

Teoretycznie przy tych paru złotych z pojedynczej karty graficznej nie powinno być problemów, ale praktycznie żyjemy w Polsce i za jakiś czas ZUS może stwierdzić, że fajnie jest sprawdzić, kto tu kopał, bo pieniądz z tego będzie niezły. Jakby nie patrzeć, pełny ZUS to w tej chwili prawie ok. 14000zł rocznie, więc jest się po co schylać. ;) Jeśli przelewacie sobie złotówki na konto bankowe, to sprawdzenie kto kopał (i ewentualnie kiedy) jest trywialnie proste. Szczególnie, jeśli przelewy będą przychodziły regularnie.

Opisane jest to tutaj:

http://www.vat.pl/bitcoin-sprzedaz-kryptowaluty-trzeba-rozliczyc-przed-polskim-fiskusem-komentarz-vat-interpretacje-11342/

 

ale dla odmiany, trochę inaczej interpretowane jest to tutaj:

https://kryptopomocnik.pl/regulacje-prawne-podatkowe-bitcoin/

chociaż stwierdzenie "trochę" jest może nieadekwatne, bo różnicę są dość duże - odejmowanie kosztu zakupu od przychodu ze sprzedaży jako osoba fizyczna, czy doliczanie vat-u w ramach działalności, bo kopanie można interpretować jako usługę, a na to jest 23% vat-u. Trudno mi powiedzieć jaka jest wartość merytoryczna drugiego źródła.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,296 LBC *24/15 * kurs aktualny LBC ( = 0,37& 16.08 16:27 ) 0,37*3,60 =~ 4,89 / dobę

 

~149  m/c

 

Przy ok 113 [W] Vga + (płyta ram cpu dysk będzie to ok. 140 [W]), po uwzględnieniu sprawności zasilacza na poziomie ~88% -pobór z gniazdka = 140 /0,88 ~ 160 [W] =

3,84 kW / dobę

~117 kW na miesiąc ( liczę 30,5 dnia )

117 kW * 0,58 zł ~ 68 zł ( bez taryfówki ) jeżeli mamy licznik z taryfami może wyjść ~ 50/5X zł / m/c

149 - 68 = 81 zł lub optymistycznie ~ 100 zł

 

Sens mizerny w/g mnie [ zwłaszcza w lecie ] Chyba , że mielibyśmy prąd za free , no to wówczas jakikolwiek sens to może i ma .... chociaż trudno nadal powiedzieć> co powie US i inne "władze" na taką postać rzeczy- w przyszłości.

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz weryfikowac profilu na poloniexie. Jest to potrzebne przy wyplacie wiekszych kwot (chyba powyzej 2k usd).

Niestety, nie pozwala dalej wejść. Loguje się na swoje konto. Przesyłają na  pocztę jednokrotny kod weryfikujący. Wklejam go, wchodzę dalej i mam weryfikacje konta.. Czyli dane teleadresowe z fotkami. Na razie olałem to i założyłem konto na bittrex.com. Tam nie wymagali tylu danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, ktoś mi powie ile czeka się na przelew bitcoinów na bitmarket? czekam już 3 dzień i nic nie doszło..

U mnie max godzina przed segwitem, teraz kilka minut. Sprawdz czy numer do wplat sie zgadza i czy na pewno wybrales odpowiednia walute. Jezeli wszystko jest ok to mozesz zalozyc zgloszenie na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz weryfikowac profilu na poloniexie. Jest to potrzebne przy wyplacie wiekszych kwot (chyba powyzej 2k usd).

Też mam podobny problem, chcę kliknąć LBC i każą mi weryfikować profil, wolałbym nie podawac danych, ani numeru paszportu. Jak to ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdeponować LBC na Bittrexie?

xVomar opisał to w poradniku do kopania na kartach AMD:

http://forum.purepc.pl/topic/376092-poradnik-jak-zacz%C4%85%C4%87-kopa%C4%87-kryptowalut%C4%99-na-kartach-amd/

Będąc na bittrexie szukasz waluty LBC, przy niej są pola ze znakiem "+" i "-". Plus to wpłaty, minus - wypłaty. Żeby wpłacić daną walutę na bittrexie naciskasz plus i kopiujesz ten adres, który wklejasz później np. na koncie w supernovej.

Jest sens kopać jakieś kryptowaluty na 1050 2GB , czy za prąd przyjdzie zapłacić więcej jak to co się urobi ? :)

 

Wszystkie poniższe wyliczenia zrobiłem dla LBC. Dal innych walut można sprawdzić analogicznie.

 

1. Wchodzisz tu:

http://yiimp.ccminer.org/bench/algo?algo=lbry

i sprawdzasz, że 1050 Ti daje moc ok. 96MH przy poborze ok 64W (sama karta - musisz doliczyć całą resztę (najlepiej sprawdzić watomierzem w gniazdku))

[jak klikniesz w kartę to zobaczysz konkretne wyniki przy różnych ustawieniach: http://yiimp.ccminer.org/bench?chip=280&algo=lbry ]

 

2. Wchodzisz na https://whattomine.com/ i sprawdzasz czy jest Twoja karta w predefiniowanych ustawieniach (nie ma).

Klikasz na nazwę waluty - LBC: https://whattomine.com/coins/164-lbc-lbry

Na górze masz do wypełnienia pola: Hash rate, Power, Cost, pool fee

 

3. Wypełniasz pola:

Hash rate - to co widziałeś w punkcie 1, czyli 96

Power - ile wat zjada Twój zestaw, załóżmy 100W

Cost - ile kosztuje Cię prąd.

 

Tu trzeba policzyć. Koszt 1kWh brutto ustandaryzowany (sprawdź ile Cię dokładnie kosztuje) to w PL około 53 grosze.

1 USD to na dzisiaj 3,64 zł

czyli 1 kWh na USD to 0,53/3,64 = w zaokrągleniu 0,15 USD.

W pole Cost wpisujesz 0.15

Pool fee - w zależności od kopalni - na suprnova jest to 1%

 

Klikasz "Calculate"

 

4. Według powyższych założeń miesięcznie ukopiesz 9,12 USD - przy dzisiejszych cenach LBC, poborze prądu itp., czyli ok 33 PLN (zakładając kopanie 24h na dobę). Czyli imo średnio opłacalne. Jakbyś zainwestował w gtx 1080 (używane za 2100pln) to zrobisz ok 215zł miesięcznie na czysto i zakup zwróci Ci się po ok 10 miesiącach. Przy lepszym kursie lbc - szybciej (a obecnie LBC jest w duuużym dołku, więc pewnie będzie lepiej).

Obecny kurs LBC masz tutaj: https://poloniex.com/exchange#btc_lbc

 

Rozpisałem się, żeby nie było zaraz pytań czy na karcie xy to się opłaca ;)

Powodzenia.

Edytowane przez dreg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam darmowy prąd z fotowolaniki,największym problemem to ceny kart bo 1070 gtx 8GB mogę kupić za 1850 zł a rx 480 4GB za 1550 zł.Jest jeszcze opcja żeby wejść w 570 4GB Na początek chce kupić 2 sztuki ale moje pytanie to które wybrać ? zielone czy czerwone? które są bardziej przyszłościowe i lepiej można lub będzie można zarobić ? bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdro. 

Edytowane przez lukkie002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się skorzystać tym razem z poradnika na AMD i na stronie ethermine.org, gdzie powinno się dac wpisac swój IP jak w tutorialu mam żółte okienko jak w załączniku i nie mogę nic dalej zrobić. 

 

Musisz najpierw wykopać choćby 0,00001 ETH

Jest sens kopać jakieś kryptowaluty na 1050 2GB , czy za prąd przyjdzie zapłacić więcej jak to co się urobi ? :)

 

... to na 2 GB VRAM da się w ogóle kopać? Ja kopię okazyjnie na RX460 4GB ETH+SIA i mam obecnie użycie ~2700 MB pamięci na karcie - nie wiem, czy na nvidia będzie do 2 GB, ale powątpiewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeony to lipa,  duzy pobor - małe predkosci, na poczatku przemawiala za nimi cena, ale teraz brak sensu jak dla mnie

wg mnie najlepsza karta do kopania na teraz to gtx1060 6gb

ustawienia do msi afterburner:

POWER LIMIT 70%

CORE CLOCK bez znaczenia- niektorzy daja +100 niektorzy -100, ja dalem -400 i nie widzialem zadnych spadków

MEM CLOCK w zaleznosci od karty - przy +600 jest okolo 23mhash, u mnie np jedna robi tylko 580-600, a reszta nawet +800 (wtedy jest kolo 24,5) choć widzialem gosci ktorzy daja + 900 i maja 25,5mhash O_O ale lepiej miec 100% stabilne 23 niz byc na granicy i miec 24,5)

przy koparce na CZTERECH 1060 6GB mam predkosci 93-94mhash) i pobor 395W-400W

dla porownania 3x 1070 predkosci identyczne 93-94 pobor 420-430W


- na gtx1070 mam ustawione
Powerlimit 70
core -200
mem +650 (31mhash)

widzialem w akcji łacznie 20-25 sztuk 1070 i kazda oprocz JEDNEJ robiła mem  + 650, ta JEDNA dawala w kosc i przy 600 juz wszystko sie cieło, i potrtafilo sterownik wywalic, max ustawialem 580)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze zalezy jaki algorytm

ale oparte na ETH czyli ETH UBQ itp
napisalem jakie są wyniki 93mhash przy 400W na 4x 1060

kolega ma 470/570 i ma 10% szybciej przy 20-25% wiekszym poborze

do tego 1060 są 6GB a radki kupuje sie zwykle 4GB wiec przy odsprzedazy zz gtx1060 pojdzie łatwiej mysle

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...